Yunanistan 2013 “bir Deneme Gezisi”

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 228
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,419
Ynt: Yunanistan 2013 “bir Deneme Gezisi”

Buyurun çözebilen çözsün. ;D
Ben de her baktığımda acaba hangisini uygulayacaklar diye düşünüyorum. Ruhsata baksa karavan, Aracın tipine baksa kamyonetler gibi. Bu arada 6 tonluk kamyonet de nasıl oluyor acaba. ???
Tahminen ve şansınıza göre; Panelvandan yapılma karavandan (Ducato, İveco vs.) genellikle 3.5T-6T parası alıyorlar. Daha küçükse (bizim Küheylan gibi) 1-3.5T parası alıyorlar. Alkovenli filan bariz karavansa karavan parası alıyorlar. :-\
http://www.gestasdenizulasim.com.tr/bilgiler.php?mid=17

Gelibolu Lapseki

Etiketler
Merhaba Ferhat Bey,
Yaklaşık 3 ay süren Yunanistan gezimizi tamamladık. Dedeağacdan başlayan gezimız Selanik'e kadar devam ederek yine dedeağac da sona erdi.
Yunanistan gezimizde, karavan la gezemenin ve kamp yapmanın tüm keyfini yaşadık. Yunanistan karavanlar için bir cennet. Bulgar,Sırp, Romen,Macar karavanciları çoktan Yunanistanı özellikle haikidiki yarım adasını keşfetmişler.Bu arada Balkan ülkeleri halklarının Rusya'nın etkisinden çıkıp kısa sürede son model ve cok sayida karavana ve lüks otolara sahip olabilmeleri hayret verici idi. Biraz arastirdigimda özellikle Bulgaristanda vergilerin çok düşük ve 2.el karavan ithalatının da kendileri icin uygun ve kolay olduğunu öğrendim . Bu ülke ekonomilerinin bize göre çok daha kötü olmalarına karşın vatandaşlarını ağır vergilerle üzmüyorlar.Darısı başımıza.
Yunan halkı, sakin,kompleksiz. Keyif ve rahatlarına düşkün insanlar.Esnafı bırakın hastaneler bile Siesta yapıyorlar. Bizlerin fotoğrafını çekilmesinden rahatsızlık duyduğumuz 'eşşekleri' gelir kaynağı yapmışlar. Kartpostal ya da maketlerini satıyorlar. Pazar ile market arasında bile fazla bir fiyat farkı yok. Alış veriş yaparken kandırılma rahatsızlığını yaşamadık.
Süremiz bu rota için uzun sayılabilir ancak amacımız karavan la tatil yapmak ve dinlenmekti. Bunu doyasıya yaptık.Sizin yazinizdan sonra Yunanistana gitmeye karar vermiştik. İyi de yapmışız.
Ağa'nın lafının üzerine laf edilmezmiş. (yoksa bu deyiş başka türlümüydü.☺) Köşesinizi fazla meşgul etmeden yeniden rehberliğiniz iÇin teşekkür ederim..

Sayın Ferhat bey; Yunanistan 2013 deneme gezinizi zevkle bir solukta okudum. Karavanla ilk yurt dışı seyahatimi bu komşu ülke için düşünüyorum. Aydınlatıcı bilgileriniz akıcı yazınız çok güzeldi, sadece merak ettiğim bir konu var
Pis su boşaltma işlemini nasıl çözdünüz . Bu konuda bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.