Yunanistan 2013 “bir Deneme Gezisi”

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 228
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,635
Ynt: Yunanistan 2013 “bir Deneme Gezisi”

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Rabbim, raptiyelerinizi arttırsın Ferhat bey :D
Bol bol gezeceğiz desenize. :D :D

Kullandığım yazılım IGO. Navigasyonlarda kooordinat kaydetmek için iki seçenek görüyorum. Biri POI olarak kaydetmek diğeri ise Raptiye olarak işaretlemek. POI olarak kaydettiğinizde yerin ismi özellikleri gibi bilgiler de girebiliyorsunuz. Raptiyede ise herhangi bir bilgi girilmiyor. POI'yi kullanmama nedenim ise, POI'lerin harita görünümünde çok yaklaşmadıkça görülememesi. Raptiyede ise her zoom kademesinde de görülüyor. Bu biraz da kullanım tercihlerinden kaynaklanıyor. Ben hiçbir zaman 3D kullanmıyorum. Sürekli kullandığım harita görünümünde kuzey yukarıda olacak şekilde.

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Raptiyeyi web'den mi atıyorsunuz (online ?, offline ?) yoksa Garminin POI katagorisine kaydetme dışında böyle pratik bir fonksiyonu da mı var ?
Reptiye kullanımı için konum tuşuna bastığınızda POI, Raptiye gibi seçenekler çıkıyor. Raptiye+'ya basınca zaten cihaz başka birşey sormayıp harita üzerinde bulunduğunuz yerde bir raptiye gösteriyor. Tabiki burada bir de manuel kayıt devreye giriyor. Ekrandan koordinatı Nermin'e söylüyorum o da seyir defterine not alıyor. ;D

Etiketler

Ekrandan koordinatı Nermin'e söylüyorum o da seyir defterine not alıyor. ;D

Şimdi anladım, sizin formatınız *.Ner olmalı. ;D

Merhaba şirin kardeşlerimiz
Misafirimin gelmesi , Gezinizin 10. Sayfasında kalmama neden oldu gercekten cok harika bir anlatım ve görsellerle süslenmiş bir gezi paylaşımı O ücretsiz rehber, Mekadon türk gençler, 34 plakalı karavancılar , Türk asıllı itfayeci ,Yetişkin erkeklerin özel izin almaları beni gercekten cok etkiledi sanırım bundan sonraki 10 sayfanız negatif baktığım yunanistana beni ısıtıp gezdirecek gibi okuduğum ilk 10 sayfa icin size,eşinize mavişe cokkk cok teşekkürler
Sevgi ve saygılarımızla Tunay & Tugay

Nermin'e , Ferhat'a vede Maviş'e bu bilgilendirme ve paylaşım için çok teşekkürler.
Benim ve birçok arkadaşımızın çok işine yarayacağını umuyorum.
Yeni rotalarınızı sabırsızlıkla beklemekteyim,herşey gönlünüzce olsun.Selamlar.

Ferhat bey merhaba,biraz kolaya kaçıp direkt size sormayı tercih ediyorum affedin vakit darlığından yazınızın tamamını okuyamadım henüz..bu yaz Yunanistan turu yapmak istiyoruz Alper,ben vve 1 yaşındaki miniş kızımız.aslında antik yerler + kıyı şeridini içeren bir rota çizmeyi planlıyorum,sizin rotanızda mutlaka görün veya görmenize hiiç gerek yok dediğiniz yerler var mı,kısaca,kabaca.
rotayı çizerken bize çok yardımcı olacak.teşekkürler şimdiden:smiley:

Bu deneme gezisinde hedefimiz Halkidiki bölgesiydi. Bu yarımada 3 parmak şeklinde Ege'ye doğru uzanıyor. Bu üç parmaktan ortadaki bizce en güzeli. Zamana göre hepsini gezmek de keyifli. Buraya kadar, batı trakyada da gezilecek çok yer var. Kavala, Drama ve İskeçe güzel yerler. Tarihi dokusu da var. Dedeağaç'ı da unutmamak lazım. Kısa bir nefeslenmeyi hakediyor. Bence yazımızı detaylı okuyun. Pdf versiyonunu da bilgisayarınıza indirirseniz faydalı olabilir. Bizim görmeyi atladığımız çok yer de var mutlaka. Bunları da sizin gibi, diğer giden arkadaşlardan öğreneceğiz. Gezi yazımızdan sormak istediğiniz detaylar olursa da memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırız. Keyifli ve güzel geziler diliyoruz. :smiley:

Ferhat okumaya daha yeni başladım :smiley: şimdilik ortalardayım.

Yine beni heveslendirdin. Kısmet diyorum.

Paylaşım için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 657px-Adriatic–Ionian_motorway.jpg
    657px-Adriatic–Ionian_motorway.jpg
    125.6 KB · Görüntüleme: 311

Hırvatistan'da da otoyol yarine mümkün olduğunca eski sahil yolundan gitmek güzel. Tabi ki zamanınız varsa. Sadece Karadağ'ın Arnavutluk'a yakın kesimleri oldukça dar. Arnavutluk yolları artık oldukça iyi durumda.

Gezilerde her zaman uygulayamasamda tercih ettiğim seyahat şekli denizi rotamızın sağ tarafa almak oluyor. Böylelikle kıyıya çıkan cepleri atlamıyor birçok manzaraya ulaşabiliyorsunuz. Bu nedenle Yunanistan'a giderken kıyı yolunu izlemek bence daha iyi. :smiley:

Kısmetse 20 gün kaldı dönüş güzergahımı hırvatistanın sahil yolundan yaparak yunanistana gelicem

cok tesekkurler, cok hos. detaylar icin de ozellikle tebrik ederim.bizde nasipse hollandadan turkiyeye giderken yunanistana ugrayip sizin rotayi takip edecegiz. keske burdan beraber cikabilecegimiz birileri olsada beraber ciksak.

saygilar,

Muhteşem bir gezi ve foto-roman tadında bir anlatım... Yüreğinize, emeğinize sağlık. Paylaşım için teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.