Yunanistan 2013 “bir Deneme Gezisi”

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 228
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,633

Etiketler
Ynt: Yunanistan 2013 “bir Deneme Gezisi”

Merhaba Arkadaşlar.

Gezi yazısnın pdf versiyonu için aşağıdaki bağıntıyı kullanabilirsiniz. :smiley:
Boyutu 42MB. Fotoğraf sayısı forumdakine göre daha azdır.
http://www.mediafire.com/view/5zj9942a202bb02/GR2013.pdf

Ferhat bey elinize sağlık, yine çok güzel bir gezi yazısı yazmışsınız. Yaptığınız gezinizi sayenizde biz de yaşamış olduk. Sizin gezilerinizi önceden bilmesem " deneme gezisi buysa, aslı nasıl olur?" diyeceğim, ama bunun cevabı daha önce yayınladığınız gezilerde saklı ;)
Teşekkür ederiz. :smiley:

Ferhat bey , Elinize ve Karavaniniza SAglik,gene baya Kilometre yapmissiniz tesekkürler.Anlatim ve Fotograflar harika.

Saglikli ve Güzel geiler dilegiyle.

Ynt: Yunanistan 2013 �bir Deneme Gezisi�

Teşekkürler bize rehber oldunuz. Emeğinize sağlık

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Paylaşımınızı heyecanla okuyorum... Okumak denirse tabii.... Adeta ezberliyorum.....1 temmuzda 3 cekme karavan peşpeşe yola cıkacagız...Sizin paylaşımlarınız bizim için cok kıymetli bir rehber olacak.... Ahh birde şu adı cok gecen kavala kurabiyesinin resmini görseydik ne aradıgımızı görünce bilirdik..... Ne mutlu Boynumuzda takılı olan ipi zorlayıp koparabilenlere.... teşekkürler emekleriniz için

Teşekkürler Arkadaşlar. :smiley:

vtuncer' Alıntı:
1 temmuzda 3 cekme karavan peşpeşe yola cıkacagız...Sizin paylaşımlarınız bizim için cok kıymetli bir rehber olacak.... Ahh birde şu adı cok gecen kavala kurabiyesinin resmini görseydik ne aradıgımızı görünce bilirdik.....

Sizlere iyi yolculuklar diliyoruz. :smiley:

Kavala kurabiyesi tereyağlı ve bademli olarak yapılan, üzeri pudra şekeri kaplı, ay şeklinde kurabiyeler. Kavala kurabiyesini yakından pek çekmemişim çektiklerimden iki fotoğraf daha veriyorum. İnternette kavala kurabiyesi diye arattırınca yakın çekim fotoğrafları da var. Afiyet olsun. :smiley:

IMG 7193

IMG 7198

Ferhat bey, pdf. dosyanızda gönderdiğiniz gps verilerini tablete,laptop a yüklemek yada yazıcıdan geçirip kullanmak için bilmem siz ne düşünüyorsunuz ama galiba pek pratik değil. Navi ye yüklü halinin çok daha fazla kolaylık sağlıyacağını düşünüyorum.
Tabii bu durumdada her koordinatı ve isimleri hatta açıklayıcı tekstleri ile tek tek yazma sorunu var. :(

Bu işlemi otomatikman yapmak için, eğer Yunanistan 2013 ün koordinatlarını (GPS Log dosyanizı) konverte ederek GEZENBILIRin kabul ettiği kmz yada kml formatında sayfanıza yükliyebilirseniz, bizde bu dosyaları indirir ve http://www.gps-data-team.com/convert.php sayfasından istediğimiz formata (Tom Tom için ov2, Garmin için sanırım GPX) çevirip navimize yükliyebilir ve yollarda size dua ederiz.

Şimdiden teşekkürler ! :D

Merhaba Mesut Bey, verdiğim koordinatları "copy" yapıp Google Earth üzerindeki Ara kutucuğuna "paste" yaparsanız doğrudan verdiğim koordinata gidersiniz. :smiley:

Biz gezi yazını hazırlarken önce Nermin seyir defterine kooordinatı not alıyor. Sonra ben de gezi yazını yazarken bu koordinatı gezi yazına teker teker yazıyorum. Birçok koordinatı da acaba doğru yazdık mı diye de başta bahsettiğim gibi copy-paste yöntemiyle de Google Earth üzerinden kontrol ediyorum. Koordinatlar, bir liste haline ancak gezi yazısını yazarken geliyor. Navigasyon üzerinde de sadece bir raptiye olarak işaretli durumdalar. Onları da yine teker teker yazılı ortama geçirmem gerekiyor. Bilmiyorum daha kolay bir yolu var mı?

Merhaba Mesut Bey, verdiğim koordinatları "copy" yapıp Google Earth üzerindeki Ara kutucuğuna "paste" yaparsanız doğrudan verdiğim koordinata gidersiniz. :smiley:

Bu da benim çekindiğim işi uzatan yol. çünkü bu şekilde önce her yer için tek tek girip bulduktan sonra hafızaya kaydetip arkasından hepsininin toptan kmz dosyasını kazanmak lazım.

Bilmiyorum navigatörünüz ne marka. Benim Tom Tom u bilgisayara bağladığım zaman, POI listemde sectigim katagori altinda (ör. GR2013) kaydettiğim yerler ov2 formatında görülüyor. Bunu kmz. formatına konverte etmek sorun değil. Gönderdiğim sayfaya bakabilirsiniz !

Tabii işin püf noktası Yunanistan 2013 koordinatlarının navigatörünüzde yüklü olup olmaması ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.