Yol - da

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 379
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 102,918
Ynt: Yol - da

31122011777

Foça-Yenifoça arası 31 Aralık 2011

Etiketler

Okul taşıtına bayıldım. ;D

Okul taşıtlarında güvenlik nedeniyle arkasındaki kırmızı ışık yandığında sollamak bile yasaktır, bu köprüden geçiyor. :eek: [SIZE=78%] [/SIZE]

TIR cılık yaptığım yıllarda, Almanya,da otoban boyundaki parkalardan birinde mola vermiş,açtığım dolabın başında kahve içerken,otoban polisi parka girdi ve tavşan yakalamış gibi doğruca üstüme gelip, KONTROL dedi. Tüm evrakları ve aracı kontrol ettikten sonra kusurumu bulamayıp teşekkür etti, parkın köşesine çekip beklemeye başladı.
Tabi bizim kahve soğumuştu. Tekrar bir kahve yaparken,içimden '' siz adama tek sigara vermezsiniz ama,insanlık bizde kalsın'' deyip iki kahvede onlara yaptım,tepsiye koyup yanlarına gittim. Önce almak istemediler,fakat israr edince aldılar.
Başladık sohbete,oradan buradan derken, polisin birisi '' ben Türkiyenin 2 büyük firmasını biliyorum, burada bile o kadar çok aracı olan firma yok'' dedi. Tabi ben büyük bir şaşkınlk içinde hangisi dedim '' Birincisi ALLAH KORUSUN, ikincisi MAŞAŞALLAH'' demesinmi. Ağzımdaki kahveyi püskürterek kahkahalar attım. Adamlar şaşırmıştı. Neden sonra sakinleşince o yazıların ne manaya geldiğini dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, Türk arabaların çoğunda o yazının oldunu söyledim.
Bu seferde onlar kahkahalar atmaya başladı. Şaşırma sırası bana gelmiş,birazda bozulmuştum. Bu sefer polis, ''ALLAH'ın işi çok yoğun Türk araçlarınla fazla ilgilenemiyor galiba'' demesinmi. ''neden diye '' sorduğumda almanya da en çok kazaya karışan TIRların Türk olduğunu söylemesin mi. Polis, aracı ALLAH korusun diyorsunuz ama, direksiyonda siz varsınız demesinmi.
Köprüden geçen servis aracının üst tarafında ki yazıyı tam okumadım ama, ALLAH KORUSUN yazması büyük ihtimal.
Biz eşeği bile kazığa bağlamadan ALLAH a emanet ederiz. Biz Türküz abi bize bir şey olmaz.
Fotoğrafı görünce alman polisi aklıma geldi,kulakları çınlasın. Gelsinde türkiyede ALLAHa canımızı bile korkmadan nasıl emanet ettiğimizi görsün.

Ipsalada kuyruk

dalgıç' Alıntı:
Başladık sohbete,oradan buradan derken, polisin birisi '' ben Türkiyenin 2 büyük firmasını biliyorum, burada bile o kadar çok aracı olan firma yok'' dedi. Tabi ben büyük bir şaşkınlk içinde hangisi dedim '' Birincisi ALLAH KORUSUN, ikincisi MAŞAŞALLAH'' demesinmi.

Ne deyim Abdi abi, akşam akşam Allah'ta seni güldürsün.

Allah'a emanet ol.

fsirin' Alıntı:
Okul taşıtına bayıldım. ;D

Okul taşıtlarında güvenlik nedeniyle arkasındaki kırmızı ışık yandığında sollamak bile yasaktır, bu köprüden geçiyor. :eek:

Biz fotoğraf çekmek için bile o köprüye çıkmaya çekinirken, bize nispet yaparcasına geçip gitti. Bu arada yerinden çıkan tahtaları yerlerine yerleştirmeyi de ihmal etmedi...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR