Yol arkadaşım YILKI ile gezilerim(Tanju Çallı-tango)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tango Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 163
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,660

tango

Zirve
Yer
SAKARYA
Yılkı ile ilk uzun soluklu gezimizi 25 dk. önce bitirdik.Ayrıntılarıyla bu gezimizi ve yapacağımız diğer gezileri siz dostlarla paylaşmak istedik.

Etiketler
Ynt: Yol arkadaşım YILKI ile gezilerim(Tanju Çallı-tango)

Tekrar merhaba sitemizin kapalı olduğu şu 2 gün içinde aklıma takıldı GEZENBİLİR ailesiyle ne zaman tanışmıştım.Açılır açılmaz ilk ona baktım 2007 imiş.
O tarihte aldığım Defender ve Haldun beydi sizlerle tanışmama vesile olan.(teşekkürler ikisinede)Karavan sevdası iyiden iyiye depreşindede Off Road sayfalarından Karavan dünyasınada biranda geçiş yapmışım.Böyle başlamış bizim serüven.Beş yıl içinde en önemli kazancım tanıştığım aynı havayı solumaktan aynı hayaller peşinde koşan birçok dostla tanışmak oldu.
Yılkıyı ilk Kutsal toprakraklara götürerek bundan sonraki hayatını nasıl geçireceğine dair ön bir tanışma yaptık.(Malum bu bir karavan olmaya hazır bir araç için olmazsa olmazlardan).

Evet güzeldilerr ama malesef kabul olmuyor sitede suç ...

Tanju gezini merakla bekliyorum. Eğer fotolarda bir sıkıntı varsa Levent Güngör'e msj at. Yardımcı olacaktır :smiley:

İki gündür fotoğraf yollayamıyorum bu seferde sırayı karıştırdık.

Kutsal mekan Poyrazlarda karavan olma adayı olan aracımıza birde isim bulalım derken yapım aşamaları sayfamda da yazmıştım YILKI ismini uygun bulduk.

9 nisanda Levent'in Nilüfer bel. Misi kampı açılış töninden sonra Erdek ve kapıdağı yarım adasını dolaşma fikrini yazdığı mesajı görünce tam fırsatı dedim.O coğrafya merak ettiğm yerler arasındaydı.Ama sorun YILKI'nın hazır olmamasıydı.Mutfak ünitesi hazır ama parçalar halinde bodrumda tavan havandırması, yan havalandırma camlarıyla beraber montajı bekliyordu.10 günden fazla bir süre vardı montaj yapılıp hazır olunurmuydu ?Yetiştiği kadar olur deyip bir hızla işe koyuldum ve 21 nisan sabahı Bursaya yola çıkmış buldum kendimi.
Misi kamp alanına vardığımızda saat 9,5 gibiydi Ersin abinin yanında yerimizi almıştık bile İlhan abi (berkcantp) ve eşi kahvaltıyla karşıladı hızlı bir kahvaltıyla Ferat ve Levent'le Planlama yaptık Misi köyü ve Gölyazı gezisine katılıp Ersin abi ,Ferat ,Levent ve ben Erdeğe doğru ayrlacaktık Erdekte Gökan katılacaktı.

Misi Köyü ve Gölyazıdan birkaç görüntü...

Gölyazı'ya vardığımızda öyle kalabalık bir karavan topluluğuydukki yollar tıkandı mecburen iki guruba ayrılmak zorunda kaldık.Ve işte Gölyazı....

Akşam üzeri Levent'in hadi yolcu yolunda gerek uyarısıyla karavancı dostlarla vedalaşarak 4 araç Erdeğe ilk kez tanışacağım sohbetlerinin güzelliğini yazılanlardan okudugum Abdi abi (dalgıç) ile tanışmak üzre Erdeğe doğru yola koyulduk.
Yeni birçok dostla tanışmıştık ama birçoğuylada fırsat bulup tanışma fırsatım olmamıştı ama biliyordum ki muhakkak başka biryerlerde yine karşılacaktık karavan sevdalılarıyla diye düşündüm yol boyunca....

Güzel fotoğraflar ve anlatımınız için sağolun; bu güzel yurt köşelerini bir de sizin objektifinizden görmüş olduk/olacağız. (Yazı ve fotoğraflar sürecek sanıyorum)

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR