Yeşilköy - Yeşilyurt - Ataköy ve Florya 'daki Gezenbilir Üyeleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alpino Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,737
Ynt: Yeşilköy - Yeşilyurt - Ataköy ve Florya 'daki Gezenbilir Üyeleri

alpino' Alıntı:
zannedersem bahsettiğin yer şimdilerde kahve dünyası olan bina hafızam yanılmıyorsa orada bizim okulun ögretmenlerinden biri otururdu ama ismini hatırlayamadım(hamdullah suphitanrıöver ilkokuluda olabilir muhsin adil binal ortaokuluda)

yok kahve dünyasının ordaki ilk sol sokaktayız biz havacıların apartmanı filan vardır oradayız işte biz

Etiketler

Yıl 1978 yer çınar hotelinin önü 8-10 araç toplanmışlar ortadaki döner adada otoşov yapıyorlar. Bizde 74 model Murat 124 var birazda aksessuarlı. Araçlar sıra ile spin ataraktandan döner kavşaktaki adanın etrafında dönüyorlar.
Dayanamadık bir spinde biz attık epeyce heyecanlı olmuştu.Ama en ilginç olanı ise 1962 model opel kadett ile bu otoşova katılması kavşakta toplananları kahkaha krizine sokmuştu... ama başarı ile spin atmayı tamamlamıştı.
Durun bakalım bu Alp bey kardeşim bizlere daha neler neler hatırlatacak.

canı sıkılan, yolu düşen, geçerken bir uğriyim diyen herkesi bekliyorum. çay kahve içer accıkta laflarız.
nereye mi?
yeşilyurttan havalimanına yeni açılan yoldan giderken önünüze ilk gelen ışıktan sola dönüp sivil savunma müdürlüğüne uğruyorsunuz. turuncu turuncu cıvıl cıvıl renklerle sizi karşılıyoruz. :smiley:
beklerim.
hakan.

xano' Alıntı:
canı sıkılan, yolu düşen, geçerken bir uğriyim diyen herkesi bekliyorum. çay kahve içer accıkta laflarız.
nereye mi?
yeşilyurttan havalimanına yeni açılan yoldan giderken önünüze ilk gelen ışıktan sola dönüp sivil savunma müdürlüğüne uğruyorsunuz. turuncu turuncu cıvıl cıvıl renklerle sizi karşılıyoruz. :smiley:
beklerim.
hakan.

hakan bey yakın sayılırız benimde iş yerim yeşilyurt çarsısında pelit pastanesini gecince camiden evvel bende beklerim yolu dusen olursa

Abdulllah pastahanelerinin sahibi değerli Abdullah bey çok beyefendi aracının yıllarca onarımını yaptığım bir iş adamı idi. Mesleği bırakalı çok oldu görüşmeyeli.
Buradan kendisine saygı ve sevgilerimi sunarım.

xano' Alıntı:
nereye mi?
beklerim.
hakan.

hastasıyız turuncunun :D idtm'de bizim ofis te, bimeks'e falan gelen olursa bekleriz :D

arkadaslar yeşilyurt çarsıdayım ben nezaman yolunuz duserse beklerim.
pelit pastanesinden sonra camiden önce
( parti dunyası )

alpino' Alıntı:
hem yeşilköy hemde yeşilyurt tren istasyonunun önünde faytonlar beklerdi zannedersem birde yeşilköy migrosun karsısında eski tursucunun önunde beklerlerdi şimdi maalesef oralarda yeşilköy /taksim dolmuşları beklemekte

birde istanbul caddesinde tadilat goren koskun guvenlik klubesi olan yer roma dondurmacısı idi. ayrıca yeşilyurt polat otelin oldugu yer hasır restaurant idi birde şimdilerde kebapcı saitin oldugu yerlerde çay bahcesi vardı ne güzel yerlerdi şimdi ne oldu ,resimlere baktıgımda içim cız ediyor :'(

hasır restoranttan önce kooperatif diye geçerdi fenerin yanı çok güzel bir restoran ve merdivenle aşağı inilen yazları denize girdiğimiz mekan vardı ,şimdi eski güzellikler yok oralarda,akşam oldumu kooperatifin köşesinde arkadaşlarla buluşur yeşilköye reks yazlık sinemaya giderdik ,ancak hatıralarımda kaldı oraları,yeşilköy sahilide ahmet abinin kahvesi ve kasadan para ile aldığımız jetonlar ile ilk defa orda gördüğüm 45 lik çalan makinayı ve dinlerdiğimiz romantik şarkılar çok gerilerde kaldı. :'(

arkadaşlar
sesimiiz kesildi yapsakmı bir organizasyon varsa önerileriniz yazın lutfen

Alpino arkadasim iyi gunler .,

Haklisin ses kesildi canlandiralim :smiley:
Yarin ben saat 10-11 civarinda Yesilkoy su urunlerinin oralarda olacam eger bir duyuru yaparsaniz ilgi duyan arkadaslar toplanip tanisalim bir kahve icelim . Size ozelden tel numarami gonderiyorum .

Bu arada hep soyliycem unutuyorum :smiley: koydugunuz birbirinden guzel Yesilkoy resimlerinden 1.sindeki 2.tekne benim teknenin 10-15 yil onceki hali :smiley: kimbilir o zaman kimindi ... Su anda yesilkoy kooperatifte boyada yarin onun icin gidecegim bu bahaneyle belki arkadaslarla bir toparlanma firsati yaratiriz.

Haberinizi bekliyorum , Selamlar
Erhan

erhan110' Alıntı:
Alpino arkadasim iyi gunler .,

Haklisin ses kesildi canlandiralim :smiley:
Yarin ben saat 10-11 civarinda Yesilkoy su urunlerinin oralarda olacam eger bir duyuru yaparsaniz ilgi duyan arkadaslar toplanip tanisalim bir kahve icelim . Size ozelden tel numarami gonderiyorum .

Bu arada hep soyliycem unutuyorum :smiley: koydugunuz birbirinden guzel Yesilkoy resimlerinden 1.sindeki 2.tekne benim teknenin 10-15 yil onceki hali :smiley: kimbilir o zaman kimindi ... Su anda yesilkoy kooperatifte boyada yarin onun icin gidecegim bu bahaneyle belki arkadaslarla bir toparlanma firsati yaratiriz.

Erhan

sevgili erhan bey
iyi aksamlar..
teklifinize kendim adına tesekkur ederim maalesef ben cumartesileri de calısanlardayın gerci sabahta ufaklıgı klube goturecem ama sonrasında iş var .

tesadufende olsa teknenizin resmini gormeniz hos olmus zannedersem balıga da meraklısınızdır.bendede 4.5 mt bir zodiac bot var ve arksaında 8 beygırlık bir johnson motor yaz aylarında fırsat oldukca ve yer buldukca balıga cıkmaya calışıyorum

arkadaşlar bende avcılardan murat ( eski üsküdarlıyım :smiley: böyle madenburada toplanıyoruz hadi bakalım büyükleimiz bir organizasyon yapsın hem tanışır hemde çatalcaya doğru vuralım araçları olmamı :smiley:
saygılarımla herkeze selamlar.

Arkadaşlar ben de Bakırköy'den Cihat. 2006 eski kasa L200 otm. aracım var. Yapılacak aktivitelerde bulunmaktan memnuniyet duyarım

Oncelikle yeni yazanlara selam

sadece avcilar degil halicin batisindan corluya kadar dahil edebiliriz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri