Yeşil Sigorta Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan anstel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,189

anstel

Kamp I
Merhaba, Aracımızla yurt dışına çıkarken yaptırdığımız yeşil sigorta fiyatları bana oldum olası çok pahalı gelmiştir, malum 63 euro dan başlıyor, okuduğum bazı yazılarda bu sigortanın yurt dışında daha ucuza yaptırılabileceğini okudum, acaba daha önce yaptıran oldumu, olduysa tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Etiketler
Ynt: Yeşil Sigorta Hakkında

Bulgaristandan yaptirdim 3 aylik 250 TL (210 tl civarında yaptiranlarda var) 3 aydan fazlasını yaptıramiyorsunuz ve sadece avrupa ülkeleri ile bulgaristanda geçerli...

cevabınız için teşekkürler, peki aracımızla türkiye gümrüğünü sigortasız geçerek bulgaristan gümrüğünde yeşil sigortayı yaptırabilirmiyiz birde bulgaristan ve avrupada geçerli derken bütün avrupada geçerli olmayabilir diyede duymuştum acaba bulgaristanda yapılan yeşil sigortada ülke listesimi var yoksa all europa gibi bir ibaremi bulunmakta.

http://www.tmtb.org.tr/sayfa.aspx?pid=8&id=15

Bu tarifenin Yunanistan ve Bulgaristan tarafını bulmamız lazım ;)

http://www.mib-hellas.gr/mib/
http://www.nbbaz.bg/en/Default.aspx

Yeşil sigortada ülkelerin kodlarinin olduğu kutuculuklar var o kutucuklarda carpi işareti olanlarda geçerli olmuyor...

Benim yaptirdigim sigortada balkan ülkelerinde geçerli değil tek tek ülke adi isterseniz bakmam gerekir bakinca yazarim...

Genelde bulgar göçmenleri bu isi komisyon karsiligi yaptiriyorlar...

İlginiz için teşekür ederim istanbulda yaşıyorum, ama balkan ülkeleri olmazsa her hangi bir yere nasıl aracımızla gidebilirizki

Bizim gibi yunanistan ve bulgaristan ile yetinmeyip, balkan turu planliyorsaniz haklisiniz... Arastirmak lazim... Belki de yunanistanda yaptirmayi denemek lazim orada hem balkan ülkeleri dahil olup hem de fiyatlar ucuz olabilir... Ama sanirim sigorta icin turk tarafina geri yolluyorlar, o yüzden önceden yaptirip elde hazir şekilde sınır kapisinda olmak lazim... Bizde fiyatlar oldukça yüksek... :(

Almanyadaki tanıdıklara danıştım orda halihazırda kullandıkları sigorta ücretsiz olarak yeşil sigortayı veriyormuş türkiyeye hatta avrupa yakasına kadar geçerliymiş, bu dediğinizi bende düşünüyorum bulgaristana gidecek birisi var haftaya, araç ruhsatı ve eski türkiyede yaptırdığım sigortayla gidip orda soruşturmak istiyorum bakalım olabilecekmi
Bu aralar yunanistandan uzun vizeler aldığımızdan dolayı arada sırada çıkış yaparak sonraki vizeyi de uzun alma niyetim var o yüzden sigortayı ucuza getirme derdindeyim

Arkadaşlar, yeşil sigorta hakkında dün denediğim gelişmeyi aktarmak istiyorum
Burdada bahsedildiği gibi bulgaristanda yeşil sigortayı daha ucuza getirmek mümkünmüş
Dün aracımla bulgaristana geçtim 75 euroya 3 aylık yeşil sigorta yaptırdım
sorunsuz bir şekilde önce bulgaristana akabindede yunanistana giriş yaptım
tek problem AB ülkeleri haricinde malesef geçmiyor
Yani makedonya, sırbistan, arnavutluk, bosna hersek, karadağ, moldova, ukranya gibi ülkelerde geçmiyor
aracıyla almanyaya giden birisi feribotla yunanistan-italya yaparsa bir problem yok veya bulgaristan-romanya-macaristan yaparsa problemsiz bir şekilde bütün AB ülkelerinde dolaşabilir
ülkemizde 3 aylık sigorta 140 euro civarında yani 75 euro gayet güzel bir rakam bence
faydalanmak isteyenlere sigortayı yaptırdığım kişinin numarasını verebilirim.

Ben de bu yazinizi görmeden Bulgaristan da yesil sigorta genel sorumlusu firmaya mail gönderdim. Yabanci plakali araca (TR plaka dahil) yeşil sigorta yapamadiklarini, ancak yeşil sigorta süresi Bulgaristan icerisinde biterse uzatma yapabilceklerini belirttiler. Ama Bulgaristan ve Avrupa Birliği'nin de geçerli sigorta yaptıklarini söylediler. Bir nevi sizin yazdiklarinizin teyidi oldu. Siz firma bilgileri verirseniz kamyonet fiyatlarini sormak isterim.

Sıra geldi Yunanistan fiyatlarini ogrenmeye. Onlarin da yapmasi gerek AB icinde geçerli sigorta.

b57f6a952238a06a04cc8d58a813613f.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,433
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR