Yeşil Mavi Yol

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kahverengi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,916
Ynt: Yeşil Mavi Yol

sn.phın. cevreye atılan şişeler kutular .petler. çocuk bezleri .yakılan gereksiz ve tahrip ediçi ateşler.dal ve ağac kırmalar vs.vs. ayı bunların yanında bey sayılır.Kendini bilen için söylemiyorum.Bu dediklerim genel manada değil.Yakılan bir ateşin yeri senelerce kendini onarmıyor.oradaki bitki örüsü yok oluyor.o bölgede zamanında KARDELEN fotoğrafları cektim.Bu büyük bir nimetti .ama o yollardan sonra çoğu oraya ait fauna tahrip edildi.ÇOK KIZGINIM BÖYLE GİDİLECEKSE GİTMEYİN.(Şahsınıza alınmayın)ama onlardan sanız parentezi kaldırın.

Etiketler

phin' Alıntı:
Delmece Yaylası buraya çok yakınmış, biz saat geç olunca oraya gitmedik. Sanırım herkes delmeceyi tercih ettiği için Karlık sade kalmış.

Evet sessizlik (biz 2 çocuklu bir aile olduğumuz için onun ne olduğunu tam hatırlamıyorum) vardı, ormanın ortasında bir düzlük vardı. neredeyse dağın tepesindeydik. yapacak ve yapılması gereken hiç bir şey yoktu. nefisti.

6 yaşındaki oğlum çizgi film avatardaki gibi yeryüzü güçlerini bükmeye başladı kendince. O tabii daha duyarlı olduğu için direk doğanın çağrısını duydu.

Piknikçilere gelince; birkaç gün sonra bayramda adını yanlış hatırlamıyorsam Sudüşen şelalesine gittik. Dumandan gözgözü görmüyordu. Şelale de müthişti ama kalabalık, duman, kir dayanılır gibi değildi. Piknik için o kadar insanın o kadar uzağa gitmesini de şaşırtıcı buluyorum. Bir orman özlemi var demek ki ama bu şekilde mutlu oluyorlar mı bilemedim. Tabii halay çekeneler de vardı. Ben bu insan kalabalığının davranışlarını da bir doğa olayı gibi izlediğim için çok canım sıkılmadı :smiley:
insan kalabalığının davranışları konusundaki tasvrinize uzun süre güldük :smiley:))
delmece ve karlık , su düşen şelalesinin olduğu yere oranla daha keşfedilmemiş gibi görünüyor...

freegraf' Alıntı:
sn.phın. cevreye atılan şişeler kutular .petler. çocuk bezleri .yakılan gereksiz ve tahrip ediçi ateşler.dal ve ağac kırmalar vs.vs. ayı bunların yanında bey sayılır.Kendini bilen için söylemiyorum.Bu dediklerim genel manada değil.Yakılan bir ateşin yeri senelerce kendini onarmıyor.oradaki bitki örüsü yok oluyor.o bölgede zamanında KARDELEN fotoğrafları cektim.Bu büyük bir nimetti .ama o yollardan sonra çoğu oraya ait fauna tahrip edildi.ÇOK KIZGINIM BÖYLE GİDİLECEKSE GİTMEYİN.(Şahsınıza alınmayın)ama onlardan sanız parentezi kaldırın.
Sn. Freegraf kızgınlığınızı anlayabiliyorum ve bende bu sahneleri gördükçe söylemek istediklerim boğazıma düğümleniyor fakat burda parantezinizin dışında kalacak biri yok merak etmeyin:smiley:
anladığım kadarıyla o bölgeyi iyi biliyorsunuz. Ben sapanca, maşukiye yada kartepe tarafına yerleşmek niyetindeyken bu bölgeyi daha keşfedilmemiş ve daha bozulmamış gördüm ve ciddi ciddi fikrimi değiştirmek üzereyim sizin bir öneriniz olurmu bu konuda?

bu bölgeyi 20 yıla yakındır tanıyorum yaya bisiklet araba bütün haliyle bilirim orada ilk etap ta satılik yer yok olsa tapu yok oda olsa şimdi kimse satmaz niye.daha pahalı olma ihtimali var.çünkü yeni yol ve dünyanın 2.büyük köprüsü kurulma ihalesini hükümet yaptı 1 saatlik izmit turu 6 dk. ya inecek var gerisini hesapla.kışin zor oluyor.ama köylerin icinde ise kimse kolay kolay yabancı kabul etmiyor. sadece bir cimy var yabancı oda kaderin cilvesi ve orda orası gürcü köyüdür halk hala kendi arasında ana dillerini konuşurlar.iyi insanlardır bu kadar zaman orda kaldım oldukca yardımsever ve saygılı arkadaştırlar.kimi zaman otuz kişilik talebe gurubu kimi zaman yalnız kimi zaman ailemle kamp yaptım.şükürler olsun hiç olumsuz bir şeyle karşılaşmadım.yol yapıldıktan sonra pek gitmiyorum.,işte böye

freegraf' Alıntı:
bu bölgeyi 20 yıla yakındır tanıyorum yaya bisiklet araba bütün haliyle bilirim orada ilk etap ta satılik yer yok olsa tapu yok oda olsa şimdi kimse satmaz niye.daha pahalı olma ihtimali var.çünkü yeni yol ve dünyanın 2.büyük köprüsü kurulma ihalesini hükümet yaptı 1 saatlik izmit turu 6 dk. ya inecek var gerisini hesapla.kışin zor oluyor.ama köylerin icinde ise kimse kolay kolay yabancı kabul etmiyor. sadece bir cimy var yabancı oda kaderin cilvesi ve orda orası gürcü köyüdür halk hala kendi arasında ana dillerini konuşurlar.iyi insanlardır bu kadar zaman orda kaldım oldukca yardımsever ve saygılı arkadaştırlar.kimi zaman otuz kişilik talebe gurubu kimi zaman yalnız kimi zaman ailemle kamp yaptım.şükürler olsun hiç olumsuz bir şeyle karşılaşmadım.yol yapıldıktan sonra pek gitmiyorum.,işte böye
bilgiler için teşekkürler..

merhabalar sevgili yalova severler hepinizi en derin sevgi ve saygılrarımla selamlıyorum. tesadüfen yalova yeşil mavi yol konulu başlığı gördüm bende bir iki satır yazayım dedim .yalovada yeşil mavi turizm seyir yolu altınova hersekten başlıyarak armutluda biter bu güzergahta okadar çok görülecek ve gezilecek güzel yerler varki anlatılması zor gezip görmek gerek bende eşim ile birlikte yeşil mavi yol projesine destek olmak , birazda para kazanmak için yalovamızın nadide yeşillik cenneti olan kurtköyde küçük bir dinlenme tesisi işletiyorum burada konaklıyan konuklarımız tamamen yeşil doğa ile içiçe olup sessiz sakin tertemiz orman havası eşliğinde gece kuş sabahları horoz sesleri ile uyanarak eşsiz sabah köy kahvaltısından sonra bu güzargahta bulunan piknik alanlarını mağaraları şelaleleri gezdiriyorum 830 / 920 m. rakımlarda mola veriyor mangal ve çay kahve keyfi sağlıyorum. arzu eden www.kalturyalova.com dan bizimle ilgili bilgilere ulaşabilirler saygılarımla. satırlarım birazcık uzun oldu galiba.

100 1083

100 1304

100 1319

100 1339

100 1074

Kesinlikle gidip görülmeli. Özellikle çifte şelale ve büyük dipsiz göl...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.