Yerel Yönetimlerin-belediyelerin, Karavancıya Ve Karavancılığa Bakış Açısı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kenan akca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,287

kenan akca

Kamp III
Yer
BOLU
Karavan konaklamalarına karşı antipati duyan belediye görevlilerinin olduğu, bir çok karavancı gezginin malumudur. Üçretsiz açık park alanlarında her türlü aracın serbestce park edebildiği yerlerde bile, karavanların park etmeleri bazı zabıta memurları ve amirleri tarafından istenmemektedir. Karavan büyüklüğündeki diğer araçlar serbestce park edebilirken, çevre temizliğinin dahi karavancı tarafından yapıldığı halde -burada park etmeyin burayı terek edin -gibi muamelelerle karşılaşıyoruz. Örneğin Köyceğiz Belediyesi, Örneğin Didim Belediyesi (Akbük) Diğer gezginci, karavancı arkadaşların başından geçen bu tür olayların olduğunu duyuyorum.
Bu konularda Karavan Federasyonu ve Derneklerinin, Yerel yönetimlerin eğitilmesi,Varsa eksikliklerin giderilmesi, Tüzük,Kanun gibi konularda çalışma yapmaları gerektiğine inanıyor, Tüm karavancı dostlara huzurlu, bol geziler diliyorum.

Etiketler
Ynt: Yerel Yönetimlerin-belediyelerin, Karavancıya Ve Karavancılığa Bakış Açısı.

Bütün araçların park edebildiği bir park yerinde (özel mülk olmadıkça) zabıta veya herhangi bir kimse gelip "buraya karavan park edemez gidin" nasıl diyebilir? Bunun herhangi bir yasal dayanağı olduğunu sanmıyorum. Aksine keyfi olarak gidin denemesine engel bizim yasal bir dayanağımız olmalı. Yanımızda bulundurabileceğimiz, bir park yönetmeliği vb. bilen var mıdır?

Bu konuda hukukçu arkadaşlardan bilgilendirme ve destek rica ediyorum.

Ynt: Yerel Yönetimlerin-belediyelerin, Karavancıya Ve Karavancılığa Bakış Açısı.

yasal bir düzenleme olmadan buradan git diyen bir yetkili nasıl olur bu gibi durumlar sadece ülkemizde olur

Bizim ülkemiz diğer ülkelere benzemez.
Keyfi yönetildiğimiz için her yetkili de (yetkili ya) özellikle plakası değişik araçlara başka türlü bakarlar,zabıta,küçük kent zabıtaları vs.
Bunun yanında, Bazı belediyeler nerdeyse karavanların güzergahında olmayan kentlerine karavan (Niksar) parkı yaparlar.
Köyceğiz'e bu yıl hariç 3 yıl devamlı gittim,bir sorunla karşılaşmadım.Seçimlerde Belediye başkanı (10 0y farkla)değişti.Yeni
BAŞKAN herhalde karavancılara tavır koymuş.Köyceğiz'de hem piknık alanı,hemde Karavan parkı 10 yıl önce düşünülüp yapılmış.
Ne diyelim,Köyceğiz'in konukseverliği de bitti,galiba. :(

Köyceğiz'de karavan parki mi var? Benim gördüğüm delta plajinin yaninda göl kenarinda kullanilmayan bir yer var, orada "takilinabilir"

Canım ülkemde ne düzgün işliyor ki bu işlesin :mad:
Federasyonlar maalesef lokal olarak kullanılmaktan öte gidemiyor. Herhangi bir yasal düzenleme için ellerini taşın altına sokup düzenlemelere öncü olmuyorlar. Muhakkak oldukları da vardır ama genelde resmi kurumlarla papaz olmak istemediklerinden uzak duruyorlar maalesef.

trek71' Alıntı:
Köyceğiz'de karavan parki mi var? Benim gördüğüm delta plajinin yaninda göl kenarinda kullanilmayan bir yer var, orada "takilinabilir"

İş te tam orası ;su,elektrik,duş,sıcaksu hizmetlerinin verildiği kapısında 'CAMPİNG' diye saklanmış tabelası olan 100.000 metre
kareden büyük bir mesire alanı dır.Yaz sonu düğün alanıdır.Ayrıca,40 adet bungolog bulunmaktadır.Tüm bu tesis 20 yıl öncesinden yapılmış,yapan bazı nedenlerden dolayı işi bırakmış çekip gitmiştir.
2013 yazında Duş ve banyo kapılarını yaparak ilk ve son çiviyi ben çaktım galiba.
Çok az bir bakım ve onarımla tesis canlandırılablir, tanıtımı yapılırsa :smiley: :mad: :(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR