Yeniden Subaru...2007 Forester Ve Izlenimlerim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,832

erolkan

Zirve
Yer
Fethiye
2 yıllık Cherokee maceramdan sonra, eşim için pejo 206 almaya niyetliydim. Biraz araştırmalar sonucunda pejonun triptoniğinin sorunlu oldugu konusunda yoğun bilgiler vardı. Tam gözü karartıp 206 alacakken sonra sıkıntı yaşamayalım diye hem eşimin hemde benim kullanabileceğim 2007 Subaru Forester da karar kıldık..
145000km de, ilk sahibinden,yetkili servis bakımlı olan aracı yine yetkili servis Daloğlundan aldık..
37ef407b2c14085cda2ee4439474ec89
364f828853b8f0afdc88811cd61dd5ce
Edbc1340cb921d1de79cf4478e61f41b

Sony Xperia Z5

Etiketler

Yakıt olarak İst opetten fulledim, Afyonda Opette fullediğimde 163Tl benzin aldı,litre fiyatı 4,84Tl ydi..
Yolun %85 lik kısmında hızım 110-120km ydi..

Sony Xperia Z5

Sürüş olarak ise;
Daha stabil ve direksiyonda Wj de olan boşluk olmadıgı için tepkiler daha hızlıydı..

Sony Xperia Z5

Ve tabiki Wj de Flowwmaster la ve katalitik iptaliyle duydugum o muhteşem homurtunun yerini Subaruda sessizlik almıştı :-(

Sony Xperia Z5

Araciniz hayirli olsun. Fiyat olarak ne kadar odediniz acaba ? Ayrica Turbolumu turbosuzmu araciniz. Bende forester alma arifesindeyim oneriniz varmi. Tavsiye edermisiniz

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araciniz hayirli olsun. Fiyat olarak ne kadar odediniz acaba ? Ayrica Turbolumu turbosuzmu araciniz. Bende forester alma arifesindeyim oneriniz varmi. Tavsiye edermisiniz

Teşekkürler, aracım turbosuz. Turbolu hevesim vardı ama km olarak yüksek km de ve lpg li oldugu için tercihimi atmosferik ve benzinliden yana kullandım..
Lpg de kullanmayı düşünüyorsanız bence atmosferik ki bu soruyu ilk Subaruyla tanıştıgımda 2008 yılında CaddeMotors dan Meşhur Barış usta sormuştu,eger lpg kullanacaksanız Turbolu tavsiye etmem demişti. Uyum ve bakım malıyetleri açısından...

Sony Xperia Z5

Fiyat olarak 40.000Tl,ödedim..

Sony Xperia Z5
Kazasiz belasiz kullanin. Bende uzun zamandir arac arayisi icindeyim ancak hem sizin gibi ucuza hemde temizine bir turlu denk gelmedim. Aramaya devam ediyorum. Isin garip tarafi bu arac piyasa da sıkca karsilastigimiz bir arac olmadigi icin arac hakkinda bilgisi olan yada deneyimi olan kimse yok neredeyse. Hatta bir kac ilan sahibini aradim onlar dahi araci bilmiyor. Keza galericilerde oyle. Ben Canakkalede ikamet ediyorum. Malumunuz kaz daglari eteklerinde yasiyorum ve 4x4 arac arayisindayken foresterle tanistim ve araca hayran oldum. Gozumu karartip almaya karar verdim. Beni en az 3-5 sene yolda birakmadan goturecegine eminim. Darisi bize diyelim. Gule gule kullanin aracinizi.

Darısı sizin başınıza..
Bence galeri araçlarına bulaşmayın özellikle Subaruda..Mümkünse 2-3 fazla verin sahibinden yada yetkili servisten alın aracı.. Ben biraz cins oldugum için hep benzinli alıp,lpg sistemini kendim güvendiğim ellerde bağlattım Subaruya.. O yüzden ilanları ararken sahibinden, yetkili servisten ve benzinli olması önceliğimdi..

Sony Xperia Z5

Önceki 2004 ve 2009 Subaru Forester araçlarımıda Caddemotors dan almıştım benzinli olarak.. Ve büyük sorunlarla karşılaşmadım.. Lpg den sonra ayarlar için çok gitgel yaptım çünkü ben çok ince ayar istiyordum. Ama şimdi bu araca lpg takacak olsam Obd destekli kit takarım,ayarları kendi tolere ediyor.

Sony Xperia Z5

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri