Yeni Nissan Navara

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan unc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,789

unc

Kamp II
Arkadaşlar
bugün Bahçeköy lifepark taki navara etkinliğinde otomatık vitesli aracı hazırlanan parkurda deneme fırsatım oldu
Parkur kısa olmasına rağmen aracın özelliklerini .kabiliyetini deneyecek rampa,artikulasyon çukurları gibi düzeneklerden oluşmuştu.Ben özellikle arka bağımsız süspansiyonun araca olan etkisini merak ediyordum.Ben eski navarayı denemedim,ama diğer rakibi olan kamyonetlere binmişliğim var,Kamyonetlerin klasik sorunu olan arkanın makaslı olmasından kaynaklı sertlik.bu araçta inanılmaz derecede kaybolmuş,hatta sürerken bana fazla esniyor gibi bile geldi
sonra aynı parkuru arkaya oturarak geçtiğimde .önde otururken hissettiğimden daha iyi ve rahat olduğunu anladım
motor sessizliği yeterli,2.3 lt/190 bg/450nm motoru renault geliştirmiş zaten,arka dif.de e.lsd var ,4 adet kameraylada enteresan gözlem sunuyor aracın ve tekerleklerinin arazideki pozisyonu hakkında
ben aracı çok beğendim,anlaşılan piyasaya yeni sunulan diğer marka kamyonetlerle de seçim zorlaşacak, bilgilerinize sunarım

Etiketler
Arkadaşlar
bugün Bahçeköy lifepark taki navara etkinliğinde otomatık vitesli aracı hazırlanan parkurda deneme fırsatım oldu
Parkur kısa olmasına rağmen aracın özelliklerini .kabiliyetini deneyecek rampa,artikulasyon çukurları gibi düzeneklerden oluşmuştu.Ben özellikle arka bağımsız süspansiyonun araca olan etkisini merak ediyordum.Ben eski navarayı denemedim,ama diğer rakibi olan kamyonetlere binmişliğim var,Kamyonetlerin klasik sorunu olan arkanın makaslı olmasından kaynaklı sertlik.bu araçta inanılmaz derecede kaybolmuş,hatta sürerken bana fazla esniyor gibi bile geldi
sonra aynı parkuru arkaya oturarak geçtiğimde .önde otururken hissettiğimden daha iyi ve rahat olduğunu anladım
motor sessizliği yeterli,2.3 lt/190 bg/450nm motoru renault geliştirmiş zaten,arka dif.de e.lsd var ,4 adet kameraylada enteresan gözlem sunuyor aracın ve tekerleklerinin arazideki pozisyonu hakkında
ben aracı çok beğendim,anlaşılan piyasaya yeni sunulan diğer marka kamyonetlerle de seçim zorlaşacak, bilgilerinize sunarım
Sn. unc, yeni Navara'nın arka süspansiyonu bağımsız değil... Müşterileri yanlış bilgilendiriyorlar. Nissan Navara’nın arka süspansiyonu ek resimden de görüleceği üzere, broşüründe yazdığı gibi bağımsız değil “5 bağlantılı Helezon Yaylı Rijit” yapıya sahip olup, yine broşüründe yazdığı gibi “Pick-Up segmentinde türünün tek örneği” değildir. Ssangyong Korando Sports’ta ve daha önceki
IMG 20160415 145350
Actyon Sports’ta da benzer süspansiyon yapısı yıllardır var.

Sn. unc, yeni Navara'nın arka süspansiyonu bağımsız değil... Müşterileri yanlış bilgilendiriyorlar. Nissan Navara’nın arka süspansiyonu ek resimden de görüleceği üzere, broşüründe yazdığı gibi bağımsız değil “5 bağlantılı Helezon Yaylı Rijit” yapıya sahip olup, yine broşüründe yazdığı gibi “Pick-Up segmentinde türünün tek örneği” değildir. Ssangyong Korando Sports’ta ve daha önceki Ekli dosyayı görüntüle 6461 Actyon Sports’ta da benzer süspansiyon yapısı yıllardır var.
teşekkürler bilgi için,evet tam bağımsız görünmüyor,makaslı yapıya göre daha rahat sadece
zaten defender 110,-130 pickup larda eskiden beri yaylı sistem,ama niye diğerleri makas tercih ediyorlar bilmiyorum

teşekkürler bilgi için,evet tam bağımsız görünmüyor,makaslı yapıya göre daha rahat sadece
zaten defender 110,-130 pickup larda eskiden beri yaylı sistem,ama niye diğerleri makas tercih ediyorlar bilmiyorum
Makasin amaci yuk tasimak , helezonda tasinabilecek yuk 750 850 kg max

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Makasin amaci yuk tasimak , helezonda tasinabilecek yuk 750 850 kg max

Araçların taşıma kapasitelerine bakıldığında makaslılarla bunun arasında kapasite farkı yok görünüyor,1 ton taşıyor
Ama pratikte makaslı arabaların tonajının üzerinde rahatlıkla daha çok yük taşıyabildiğini duydum,gördüm

20160402 160356
20160402 160338
20160402 172048
Yeni kasa Navarayı gçtiğimiz hafta çok zorlu olmasada hafif bir arazi şartlarında 4x4 Tekna paketini test etme imkanım oldu. Ayrıca showroomda yer alan 4X4 platinium aracıda detaylı bir şekilde inceledim.Sahibi olduğum 2009 Otomatik navarya göre ilk gözüme çarpan farklar.

+Onlara göre Bağımsız veya bize göre multilink adına ne dersek diyelim ancak arka teker düzeneğindeki iyileşme ciddi konfor sağlamış.Kendi aracımda stepne teker arkasındaki sabit 100 kg ağırlıkla bile aldığım özellikle arka koltuklardaki salınım hareketinden çok daha başarılı bir arka koltuk seyahat izlenimim oldu.Ayrıca yine arka koltukların d40 kasalardaki rahatsız edici dikliği ve kapalı dize mesafesi koltuğun kısmen eğiklik açısının artırılmasıyla iyileştirilmiş.

+Kullandığım araç 2,3 litre 160 beygir olmasına karşın düşük devirlerden itibaren ivmelenmeleri gayet tatminkardı.Sadece Platinium otomatikde yer alan çift turbo beslemeli 190 beygirlik motorun çok daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Motor gürültüsü oldukca azalmış( Kişisel tercihe bağlı olmakla birlikte Bana göre pick up da motor gürültüsü olmalı:smiley:)

+İç ve dış tasarımda daha yumuşak ve yuvarlak hatlar var.Özellikle iç konsolu baştan aşağı yenilemişler. X-Trailden fark yok denecek kadar şık ve malzeme kalitesi tatminkar. Platinium pakete yerleştirdikleri LCD ekran, Bluetooth üzerinden Multimedia fonksiyonları, çevre ve geri görüş kamerası binek araçları aratmayacak ölçüde keyif sunuyor.

+Yokuş kalkış ve yokuş iniş fonksiyonu yine D40 kasalarda olmayan bir özellik olarak gözüme çarptı.Anahtarsız çalıştırma ve kapanan aynalarda son derece şıktı.

+Yakıtın çok daha ekonomik olduğunu beyan etmelerine rağmen test etme imkanım olmadı.Broşürde 4x4 platinium için karmada öngörülen 7 lt/100 km nin çok mümkün olmadığını düşünmekle beraber D40 larda yer alan Euro 4-5 motorlara nazaran daha gelişmiş bir motor ve düşük hacim sayesinde sakin kullanımlarda 9-10 lt/100 km civarında yakıt sarfiyatı olacağını belirttiler
-Görebildiğim tek eksik en üst paketinde dahi sunroof olmamasıydı ki seneye geçecek kasalarda olacağı bilgisini verdiler.
+Ayrı eksesuar olarak sattıkları port bagaj ise tek kelime ile mükemmel.Sürgülü kapağı bu araçlara daha çok yakıştırmama rağmen bu port bagaj çok şıktı.

75,000 tl den başlayan 4x2 manuel baz paketi karşılık, 4x4 de en üst paket otomatik için lansman fiyatı 115,900 tl olarak sunuyorlar

Ekli dosyayı görüntüle 6533 Ekli dosyayı görüntüle 6534 Ekli dosyayı görüntüle 6535 Yeni kasa Navarayı gçtiğimiz hafta çok zorlu olmasada hafif bir arazi şartlarında 4x4 Tekna paketini test etme imkanım oldu. Ayrıca showroomda yer alan 4X4 platinium aracıda detaylı bir şekilde inceledim.Sahibi olduğum 2009 Otomatik navarya göre ilk gözüme çarpan farklar.

+Onlara göre Bağımsız veya bize göre multilink adına ne dersek diyelim ancak arka teker düzeneğindeki iyileşme ciddi konfor sağlamış.Kendi aracımda stepne teker arkasındaki sabit 100 kg ağırlıkla bile aldığım özellikle arka koltuklardaki salınım hareketinden çok daha başarılı bir arka koltuk seyahat izlenimim oldu.Ayrıca yine arka koltukların d40 kasalardaki rahatsız edici dikliği ve kapalı dize mesafesi koltuğun kısmen eğiklik açısının artırılmasıyla iyileştirilmiş.

+Kullandığım araç 2,3 litre 160 beygir olmasına karşın düşük devirlerden itibaren ivmelenmeleri gayet tatminkardı.Sadece Platinium otomatikde yer alan çift turbo beslemeli 190 beygirlik motorun çok daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Motor gürültüsü oldukca azalmış( Kişisel tercihe bağlı olmakla birlikte Bana göre pick up da motor gürültüsü olmalı:smiley:)

+İç ve dış tasarımda daha yumuşak ve yuvarlak hatlar var.Özellikle iç konsolu baştan aşağı yenilemişler. X-Trailden fark yok denecek kadar şık ve malzeme kalitesi tatminkar. Platinium pakete yerleştirdikleri LCD ekran, Bluetooth üzerinden Multimedia fonksiyonları, çevre ve geri görüş kamerası binek araçları aratmayacak ölçüde keyif sunuyor.

+Yokuş kalkış ve yokuş iniş fonksiyonu yine D40 kasalarda olmayan bir özellik olarak gözüme çarptı.Anahtarsız çalıştırma ve kapanan aynalarda son derece şıktı.

+Yakıtın çok daha ekonomik olduğunu beyan etmelerine rağmen test etme imkanım olmadı.Broşürde 4x4 platinium için karmada öngörülen 7 lt/100 km nin çok mümkün olmadığını düşünmekle beraber D40 larda yer alan Euro 4-5 motorlara nazaran daha gelişmiş bir motor ve düşük hacim sayesinde sakin kullanımlarda 9-10 lt/100 km civarında yakıt sarfiyatı olacağını belirttiler
-Görebildiğim tek eksik en üst paketinde dahi sunroof olmamasıydı ki seneye geçecek kasalarda olacağı bilgisini verdiler.
+Ayrı eksesuar olarak sattıkları port bagaj ise tek kelime ile mükemmel.Sürgülü kapağı bu araçlara daha çok yakıştırmama rağmen bu port bagaj çok şıktı.

75,000 tl den başlayan 4x2 manuel baz paketi karşılık, 4x4 de en üst paket otomatik için lansman fiyatı 115,900 tl olarak sunuyorlar
incelemeniz için teşekkürler,önceki navara kullanıcısının izlenimleri önemli,
herhalde kamyonet oldukları için genelde ilk viteslerin hızlanması yavaş,sonra atılıyor araç ,
esasında bu aracın üst paketi bazı tüm kamyonetlerde olan dezavantajları olmasa(boyut,vergi,muayene gibi),sunduklarına göre ,nissanın suv ları ve diğer bir çok suv lara göre fiat açısından çok daha cazip,arazide de güvenli ,hiç düşünülmeden alınabilinir bence,

incelemeniz için teşekkürler,önceki navara kullanıcısının izlenimleri önemli,
herh model aracımalde kamyonet oldukları için genelde ilk viteslerin hızlanması yavaş,sonra atılıyor araç ,
esasında bu aracın üst paketi bazı tüm kamyonetlerde olan dezavantajları olmasa(boyut,vergi,muayene gibi),sunduklarına göre ,nissanın suv ları ve diğer bir çok suv lara göre fiat açısından çok daha cazip,arazide de güvenli ,hiç düşünülmeden alınabilinir bence,

Bu dediğiniz konu ile ilgili navara aracımı aldıktan sonra öğrendiğim bazı şeylerden bahsedim;

-Aracın fiyatının makul olmasının en büyük nedeni ticari olduğu için aynı motor hacimine sahip ancak binek araç sınıfı araca göre ötv farkı.Şöyleki d40 navaralar ile aynı motoru ve birçok noktasında aynı parçayı taşıyan pathfinderlar arasındaki uçurum fiyat farkı araçlardan birinin binek araç olarak tanımlanıp üzerindeki yüksek vergi alınırken, diğer araçın üzerindeki ticari ünvanından dolayı düşük ötv bedeli.

Ancak bu durum alım maliyetinde ciddi avantaj sağlarken, alım sonrası şehir içi/dışı hız limitleri, her yıl muayene mecburiyeti, istanbul 1.köprü yasağı, kış kar lastiği mecburiyeti gibi konularda dezavantaj sağlıyor. Ancak belirttiğim gibi bu durumları oluşturan şey fiyatın makul olmasına ana neden olan "ticari" ünvanı.

-Diğer bir nokta bu araçların insanları korkutan vergi boyutları. Bu araçlar tuhaf ülkemin tuhaf kanunları kapsamında vergilendiriliyor. Araç eğer 4x4 ise motor hacmi üstünden binek bir araç vergisi gibi değerlendirilirken. araç 4x2 ise kamyon kamyonet statüsünde ağırlığına göre vergilendiriliyor. Bu ne demek diyebilirsini ama maalesef böyle. Benim 4x4 2009 model aracımın 6 aylık bandrolü yaklaşık 940 tl iken, aynı model aynı kasa 2009 navara 4x2 nin 6 aylık mtv si benim ödediğim rakamın yarısı. Bu ne perhis bu ne lahana turşusu:smiley:. Bende aldıktan sonra bunu öğrendim. Bunu neden söylüyorum. Eğer İstanbul, ankara gibi trafik problemi olan bir şehirde yaşamıyorsanız, 4x4 olmasada olur derseniz( ben illa olsun dedim ama 9 aydır daha 1 kez ihtiyaç duymadım), ayda 1000 km ve üzeri km yapmıyor yada 2.araç olarak alma imkanınız varsa bence bu fiyata bu donanım ile son derece güvenli ve keyifli araçlar.üstelik dağ taş, arazi keyfide cabası.

Arka koltukların dikliği, arkanın savurması, çok sarsıntı olması v.s. gibi dezavantalar vardı.Yukarıdaki ilk değerlendirmemde bahsettiğim iyileşmeler ile onlarıda büyük oranda halletmişler.

İlk vitesde hantal olma konusunda benim araç otomatik olduğu için çok bi yorum yapamayacağım, ancak ilk kalkışta yüklendiğinizde 10-11 saniyede 100 km yi görecek kadar devirli diyebilirim. 2 tonun üzerindeki bir araç için bu ivmelenme ile hareket alması ise bence son derece yeterli ve tatminkar.

Son düzenleme:

Pick up dan dolayi yedigim radar cezalari beni isyan ettirip araci anneme vermeme sebep olmustur 89 dedi mi radara giriliyor araclarin pedala dokundunmu goz acip kapayincaya kadar 100 km , ticari arac adamı radar manyağı eder ben tavsiye etmem

Pick up dan dolayi yedigim radar cezalari beni isyan ettirip araci anneme vermeme sebep olmustur 89 dedi mi radara giriliyor araclarin pedala dokundunmu goz acip kapayincaya kadar 100 km , ticari arac adamı radar manyağı eder ben tavsiye etmem

Hız limiti konusunda haklısınız.Ancak bu biraz sürücü ve sürüş alışkanlığı ilede ilgili olduğunu düşünüyorum.18 yıldır fiilen her türlü hafif aracı kullnıyorum( Binek otomotiv,motorsiklet, şimdide pick up, Yılda yaklaşık 15.000 km ve yarısı şehir dışı olmak üzere).Bugune kadar Hiç trafik cezası almadım.Bu almıcam anlamına gelmez ama hızlı gitmeyi helede pick upda hızı sevemedim. Ağır ağır sağdan bana çok keyif veriyor :smiley:

Sadece radar için pick up almaktan vazgeçilir mi bilemedim.Ama şu bir gerçek daha kolay düşüldüğü ve daha dikkatli olunması konusunda haklısınız.Helede uzun yolda.

bilgiler için teşekkürler,bizim mtv nin tuhaf uygulamaları,esasında araç alım vergileri çok yüksek,yani iki araç alıyorsunuz.biri kendinize.biri hazineye
bu araçlarla 88-93 km hız sınırlarını tutturmak zor,zira araçlar eski kamyonetler gibi değil ki,binek araç hızlanmasında,rahatça ,hemen 90 km limitine geliyor,
yada kıyıdan kıyıdan seyrederek gitmeye alışmak lazım:smiley:

Merhabalar.Yaklaşık 1,5 yıl 2011 model Ssangyong Actyon Sports 4x2 A/T pick-up kullandım.Nissan'ın lanse ettiği sınıfında ilk arka bağımsız helezon sistemi dediği kocaman bir yalan bir kere.Bizim araçlarda ve sonrasında adını korando sport olarak değiştirdiği modelde de mevcut. Nissan Navara'nın tekrar ülkemizde piyasaya gireceğini öğrenince ön bilgilendirme formunu doldurdum, yaklaşık 1 hafta sonra beni merkezden aradılar, bilgilerimi aldılar ve Mersin ilindeki bayileri Onuk Otomotiv adlı firmanın iletişime geçeceğini bildirdiler.Arkasında birkaç gün sonra bayiden bir yetkili beni aradı.Aracın donanım seviyesini, yenilenen motorunu vs vs bahsetti, geldik bence bir pick-up'ta en önemli nokta olan aktarma sistmelerine... tam bu noktada bizim yetkili çuvalladı, adama soruyorum 4x4 sistemi nasıl? 4h 4l modu var mı? LSD ve Diff. Lock var mı? Şasesi merdiven tipi mi, monblock mu? cevap yok, teknik bilgisi olan bir servis elemanı ile görüşebilirmiyim dedi, birine telefonu uzattı oradan da bu bilgileri alamadım çünkü bu konuda hiç bir bilgileri yok.Maalesef ülkemizde neredeyse tüm bayiler bu şekilde ama özellike arazi araçları ile nam salmış bir firmanın bu kadar ilgisiz elemanı nasıl barındırdığı. SSangyon aracımı sattıktan sonra bir hata yapıup gidip bayiden sıfır dacia duster 4x4 aldım hemde en full ve donanımlı versiyonunu. Aracımda üretim hataları çıktı her duster da olduğu gibi ve dava sürecini başlattım, avukattı, noterdi vekaletti, adliye koridorları bilirkişiler itiraz vs vs o kadar yıldırdı ki 2,5 ay ancak dayanabildim yaklaşık 6000 TL (adliye masrafları dahil) zarar ile aracı sattım.Bu konu ile ilgili başımdan geçenleri şu linkten takip edebilirsiniz;
2015 Duster'ın Tavan Kısmından Gelen Sesler Ve Servis Hakkında

Sonuç olarak halen SSangyon aracımı mumla arıyorum hatta sattığım vatandaşa bir kaç geri bana satması yönünden teklifim oldu, aracı 32.000 TL'ye satmıştım hatta 33 teklif ettim yok dedi. Pick-Up'lar gerçekten alt yapı olarak sağlam ve güvenilir araçlar.Özellikle ülkemizin coğrafik yapısı, şehir dahili ve harici yolların kalitesi göz önüne alındığında bence tercih meselesi olan araçlardır. Yalnız hız limitleri, vergi yapılandırması, yakıt tüketimi gibi diğer dezavantajlarını da unutmamak gerekir.Ben sakin araç kullanan biriyim, şayet sizlerde sakin kullanırsanız binek arabaya yaptığını yaklaşık maliyet rakamları ile bu araçları da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz, sağlıcakla kalınız.

Merhabalar.Yaklaşık 1,5 yıl 2011 model Ssangyong Actyon Sports 4x2 A/T pick-up kullandım.Nissan'ın lanse ettiği sınıfında ilk arka bağımsız helezon sistemi dediği kocaman bir yalan bir kere.Bizim araçlarda ve sonrasında adını korando sport olarak değiştirdiği modelde de mevcut. Nissan Navara'nın tekrar ülkemizde piyasaya gireceğini öğrenince ön bilgilendirme formunu doldurdum, yaklaşık 1 hafta sonra beni merkezden aradılar, bilgilerimi aldılar ve Mersin ilindeki bayileri Onuk Otomotiv adlı firmanın iletişime geçeceğini bildirdiler.Arkasında birkaç gün sonra bayiden bir yetkili beni aradı.Aracın donanım seviyesini, yenilenen motorunu vs vs bahsetti, geldik bence bir pick-up'ta en önemli nokta olan aktarma sistmelerine... tam bu noktada bizim yetkili çuvalladı, adama soruyorum 4x4 sistemi nasıl? 4h 4l modu var mı? LSD ve Diff. Lock var mı? Şasesi merdiven tipi mi, monblock mu? cevap yok, teknik bilgisi olan bir servis elemanı ile görüşebilirmiyim dedi, birine telefonu uzattı oradan da bu bilgileri alamadım çünkü bu konuda hiç bir bilgileri yok.Maalesef ülkemizde neredeyse tüm bayiler bu şekilde ama özellike arazi araçları ile nam salmış bir firmanın bu kadar ilgisiz elemanı nasıl barındırdığı. SSangyon aracımı sattıktan sonra bir hata yapıup gidip bayiden sıfır dacia duster 4x4 aldım hemde en full ve donanımlı versiyonunu. Aracımda üretim hataları çıktı her duster da olduğu gibi ve dava sürecini başlattım, avukattı, noterdi vekaletti, adliye koridorları bilirkişiler itiraz vs vs o kadar yıldırdı ki 2,5 ay ancak dayanabildim yaklaşık 6000 TL (adliye masrafları dahil) zarar ile aracı sattım.Bu konu ile ilgili başımdan geçenleri şu linkten takip edebilirsiniz;
2015 Duster'ın Tavan Kısmından Gelen Sesler Ve Servis Hakkında

Sonuç olarak halen SSangyon aracımı mumla arıyorum hatta sattığım vatandaşa bir kaç geri bana satması yönünden teklifim oldu, aracı 32.000 TL'ye satmıştım hatta 33 teklif ettim yok dedi. Pick-Up'lar gerçekten alt yapı olarak sağlam ve güvenilir araçlar.Özellikle ülkemizin coğrafik yapısı, şehir dahili ve harici yolların kalitesi göz önüne alındığında bence tercih meselesi olan araçlardır. Yalnız hız limitleri, vergi yapılandırması, yakıt tüketimi gibi diğer dezavantajlarını da unutmamak gerekir.Ben sakin araç kullanan biriyim, şayet sizlerde sakin kullanırsanız binek arabaya yaptığını yaklaşık maliyet rakamları ile bu araçları da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz, sağlıcakla kalınız.
Sayin Lucias

Servisteki elemanlarin ozellikle araclarin teknik bilgisi noktasinda eksikligi bir cok markada ortak.Hele hele satis oranlari arasinda son siralarda yer alan ticari araclar olunca durum dahada vahim.Ancak bunlarin hicbiri arac ile ilgili dusuncenizi ve arac beklentinizi etkilememeli diye dusunuyorum.
Ilginctir Pick up baktigim zamanlarda bi arkadasim araciligi ile Gittigim Ssangyong Kayseri bayiginde benzer bir olayda ben yasamistim.Arkadas ilk 4x4 pick up in Ssangyong tarafindan yapildigini soyleyecek kadarda cesurdu:smiley:

Eger halen bir pick up arayisiniz varsa d40 kasa bir Navara kullanicisi olarak Yeni Navarayi siddetle tavsiye ederim.

Bir test surusu yapin yorumlarinizi bizle paylasin, kafanizdaki soru isaretlerine birlikte cevap bulalim.

Saygilarimla

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yada gelin size bir D40 kasa Navara bulalim :smiley:

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri