Yeni Mazdam ile Herkese Merhaba...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hilüxcü osi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,778
Ynt: Yeni Mazdam ile Herkese Merhaba...

Osmancım allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Bu aracı aldığına emin ol pişman olmayacaksın.Pick uplar içinde navara hariç en geniş aracı aldın.Pick up larda zaten en büyük dezavantajlardan biridir.Bu araç seni gerçekten doyuracaktır.Özel mesajına verdiğim cevapları bir oku istersen umarım yardımı dokunur.
Saygılar.
Bol Çamurlu Off Roadlara....

Etiketler

teşekkür ederim çok çok saolun.
evet aracım bana fazlası ile yeter.şimdilik öyle görünüyor.
ben çiftciyim aynı zamanda da avcı.
aracı ofrod ta deyilde bahçeye gidiş gelişlerde ve avda kullanacam.bahçeden gelirken aracın 5 kişi içine 5 kişi arkasına bindi.yol hem çamur hemde çok fazla dik bi rampa.
4x4 alıp 3 takviyeye(ağır) taktım rampanın en dik yerinde gaza basıyorum araba şahlanıyo.deyil 10 kişi 20 kişi ile bile hiç zorlanmadan çıkacak.
tabi sadece bu deyil.bi dereden geçiyorum.en az 50 cm yüksekliğinde.ama bol akıntılı.yani şöyle söyliyim aracı içinde bıraksanız en fazla 5 dakika sonra sürükler.
4x4 te ve takviye(ağır) 2 ile banamısın demiyor.dereden geçiiş zamanım ise 10 saniye kadar sürüyor.
offrod yapmıyorum ama sanırım işim gereği çok az bi kısım kalıyor offroda.
bu anlattığım maceralar her gün 2 kere oluyor.bi giderken bide gelirken.
şimdiya kadar anladığım mazda çok güzel ve kullanışlı bi araba.ayrıca kullnışıda çok çok rahat.
inşallah pişman olmayacam.

[ATTACH=full]100793[/ATTACH]

[ATTACH=full]100794[/ATTACH]

Ekli dosyalar

• sahibinden_DSCN5069.jpg
    sahibinden_DSCN5069.jpg
    108.9 KB · Görüntüleme: 384
  • sahibinden_DSCN5066.jpg
    sahibinden_DSCN5066.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 436

arkadaşım kazasız belasız kullan. güzel mazdacılar çoğalıyor ;D bende 2006 mazda sahibyim.mazda bölümü pasif olduğu için Ranger den bakıyoduk.Malum aynı fabrika mamulü :-\ artık paylaşımlarımızı burdan yaparız.

çok çok teşekkür ederim çok saolun.darısı tüm almak isteyipte alamayanların başına.

işte yeni resimler.mazdaya git gide bağlanmaya başladım.herşeyi iyi.çok konforlu ve çok süratli bi araba.alalı 4 bin km yaptım ve henüz 1 ay oldu.1 ay içinde her geçen gün dahada sevdim aracımı.herkese tavsiye ederim.yakıtıda bir 4x4 pikaba göre normal.şehir içi 1 litre ile 8.5 9 km uzun yolda da 11.5 12 km yapıyor.

[ATTACH=full]106867[/ATTACH]

[ATTACH=full]106868[/ATTACH]

Ekli dosyalar

• DSCN5303.jpg
    DSCN5303.jpg
    74.4 KB · Görüntüleme: 368
  • DSCN5287.jpg
    DSCN5287.jpg
    76.8 KB · Görüntüleme: 372

çok az avans ayarını yükselttireyim dedim.aracım bi harika oldu.tam gaz yaptığımda resmen şahlanıyor.

[ATTACH=full]106869[/ATTACH]

[ATTACH=full]106870[/ATTACH]

Ekli dosyalar

• DSCN5279.jpg
    DSCN5279.jpg
    89.5 KB · Görüntüleme: 363
  • DSCN5265.jpg
    DSCN5265.jpg
    80.8 KB · Görüntüleme: 411

[ATTACH=full]106871[/ATTACH]

[ATTACH=full]106872[/ATTACH]

Ekli dosyalar

• DSCN5289.jpg
    DSCN5289.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 510
  • DSCN5313.jpg
    DSCN5313.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 451

[ATTACH=full]107434[/ATTACH]

[ATTACH=full]107435[/ATTACH]

Ekli dosyalar

• DSCN5316.jpg
    DSCN5316.jpg
    77.7 KB · Görüntüleme: 428
  • DSCN5320.jpg
    DSCN5320.jpg
    87.8 KB · Görüntüleme: 481

Oncelıkle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesın,
Isuzuyla mukayese yapmıssınız enjektor takım 400 tl dıye ben 2 tane sırasıylan ısuzuya bındım 225 bın km de sattım ıkısınıde hıc enjektor degısmedım o zamanlar yurodızelde yokdu cok zamanda kacak mazot koyuyordum uzun yolda on fren balatası dıks olanı 120 bın kmde degıstım kampana olan arka fren balatalarını orjınal olarak satmısdım bırde ısuzuda trıger kayısı yok buda cok avantaj,

Tekrar hayırlı olsun..

OSMAN hocam mrb siz bilirsiniz bendede mazda b2500 varda ben arabama ön sis farı bulamadım acaba sizin bulma imkanınız var mı

merhabalar.bende orjinal sis farlarını bulmuştum(servisten) ama almadım.sanırım o zaman biraz pahalı gelmişti bana.

sonra 2 adet 25 tl ye sarı renkli sis farı aldım.onuda sıradan bi aksesuarcıdan almıştım.bulması gayet kolay.ama iyi ışık veriyordu.

tahminimce hangi aksesuarcıya sorsanız bulursunuz.aynısı olmasa bile benzeri mutlaka vardır. saygılar....

hocam sarıların bir fotosunu çekip koyormısınız bakıyım nasıl duruyor birde arabanın tomponunda baktmda kablo falan göremedim acaba siz taktırırken kendiniz mi kablo çektiniz yoksa var mıydı...

birde trabzondakı aksesuarcıların hepsini sırayla gezdim ne arka tampon altına nede on sis farı bulamadım

eger arabada güzel durduysa sizden kargoyu ben odemek koşuluyla yollarmısınız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR