Yeni Mazdam ile Herkese Merhaba...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hilüxcü osi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,793

hilüxcü osi

BİR ZALİMDEN ALİM, BİR ALİMDEN DE ZALİM DOĞAR...
Yer
mersin
merhabalar.4 ay kadar önce 1987 model bir toyota hilüx aldım.4x4 tabi.adlıktan sonra bayağı masraf ettim.aracı tamamen toparladım.yani mekanik ve kaporta aksamında bi eksik kalmamıştı ama gel gelelim bi türlü ısınamadım.yani arazi performansı çok iyi ama şehir içi ve uzun yolda büyük eksiklikleri olduğunu anladım.işim gereği hem bağ bahçe hemde şehir içi ve uzun yolda kullanmam gerekiyor.hilüxü büyük bi heves ile almıştım ama benim ihtiyacımı karşılamadı.hilüxümü sattım ve konforlu bi araç almak istedim.mıtsubishi magnum alacaktım ama karşıma 2004 model çoook temiz bi mazda çıkınca mazda da karar kıldım.aracı denizliden alldım.denizliden aydına ordan geri mersine geldim.
sonuç olarak bir çok çift kabin ve arazi aracı kullanmış biri olarak sizlere şimdiya kada olan izlenimlerimi paylaşmak istedim.
*ilk önce yakıt konusuna değinmek istiyorum.km ye 220 kuruş yaktı.mazotun litre fiyatı 2660.90 ile 100 km arası hızda.araç boştu.
şayet ben en çok yakıttan korkmuştum ama süper geldi bana hilüx aynı şartlarda 250 yakmıştı.
*konfora gelince.herşey var.hidrolik dreksiyon klima abs çift hava yastığı kaydırmalı defransiyel kilidi, elektrikli ayna vs istediğim herşey var.
*surat ve performansa gelince.en çok burayı beğendim.2500 motor turbo ve 110 beygir.süper.denemek için bi defa bastım.ibre 180 ve 180 yaptı.yol meğilli idi(aşağı doğru) ama tam düz deyildi.sollamalarda ise harika.5 ile bi aracın arkasına girip hızı 80 e düşürsem bile gaza basıpta turbo devreye girince bi anda 120 ye fırlıyor.
*aynalar çok geniş.yani çok kullanımlı.aracın dışarıya bakışı çok rahat.görüş güzel.herşey gözününüzün önünde.
*aracın iç genişliğine diyecek yok.arka koltukların diz ve baş mesafesi çok çok iyi.
*arkada ağırlık olmasada aracın arkası çokta fazla hoplayıp zıplamıyor.

Etiketler
Ynt: yeni mazdam ile herkese merhaba...

görüntü olarakta bayağı yakışıklı bi araç.
çok fazla araştırma fırsatım olmadı ama kısa sürede serviste öğrendiklerim.ön fren balatası 200 bin km gidiyomuş ortalama.serviste çalışan usta daha 2004 model bi mazdanın daha arka fren balatasını deyiştirmedim diyor.
trigiyer seti 100 bin km deyişirmiş.
enjöktör memeleri orjinali 170 tl takımı.(ben deyiştirecem) bana çok ucuz geldi.ısuzunun enjektör memeleri 400 tl.
tek kafama takılan şey aracım 100 binde kapı ayarları yeni yeni bozulmaya başlamış.biraz daha sağlam olabilirdi.
bir ikinciside iç mekanda kullanılan malzeme çok süper iyi deyil ama normalinde üzerinde.
motor durumu ise.serviste söylenilen şuan 100 binde en az 500 bin km yapar denildi.
ilerleyen zamanlarda edindiğim tecrüberleri ve arazi performansını sizlerle paylaşmaya devam ederim.
en kısa zamanda fotoları eklerim...

Ynt: Yeni Mazdam ile Herkese Merhaba...

Yeni Mazdanız hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
Ben de yeni kasa Mazda 4x4 pick-up aldım bu ay. Daha önceden hiç japon pick-up kullanmadığım için diğer markalarla karşılaştıramam ancak aracımdan çok memnunum.
Bu durumda artık "hiluxcu" olmadığınıza göre nikinizi de değiştirirsiniz herhalde..

Saygılar,

teşekkür ederim.çok saolun.sizin aracınızda hayırlı olsun.birbirimizin bilgilerinden faydalanırız inş.
bu arada benim aracın modelini ve bilgisini tam olarak vermememişim.
mazda b-2500 4x4 2004 turbo.çift kabin.
sizin aracınızın modeli ne? tam olarak aynımı?
benimde bilmediğim bazı konular var ihtiyaç duydukca size sorarım.
sanırım bu forumda mazdacılar olarak pek fazla sayımız yok.

teşekkür ederim hasan abi çok saol.
aslında hilüxü çok büyük bi hevesle almıştım ama beklentilerimi karşılamadı yada ben çok şey bekledim.
mazdayı alalı 3 gün oldu bin km yol yaptım şimdilik herşey yolunda.inşallah bundan memnun kalırım.araba al sat baya masraflı ve zararım çok oluyor...

senin adına sevindim

Allah kazasız belasız kullanmak nasip eder işallah
hayırlı uğurlu olsun

teşekkür ederim nejat abi çok çok saol.
inş bu aracım istediğim gibi çıkar.
iyi dileklerin için çok çok saol nejat abi.

madem sevdin oda sana iade edecektir

şu an okumakta olduğum kitabın etkisi ile:

Noetik: renk, tat lezzet duygulanımları gibi maddesel faktörler; ikincisi yönelimselliği içinde taşıyan ve maddeden alınan duygulanımlara mana veren ve onların üzerini örten anlam tabakasıyla ilgili unsurlardır. Yönelimsel yaşantıya ait bu iki unsur arasındaki karşılıklı ilişkiden anlam verme olgusu açığa çıkmaktadır.

inş abi inş.
benim içinde araba al sat hem zor oluyor hem yorucu.
toyotayı aydına sattım ,, sattığım abimin şöforlugu pek yokmuş aydına kadar ben götürdüm, mazdayı da denizliden aldım yine ben getirdim.
toyotayı ordudan almıştım.
yani anlıyacağın git gel yol mazot uykusuzluk arabaya ettiğim masraflar devir masrafı vs baya yoruyor insanı.

Osman hayırlı olsun iyi günlerde kullan, resimler yokmu? bir görelim yeni arabanı.

hilüxcü osi' Alıntı:
teşekkür ederim.çok saolun.sizin aracınızda hayırlı olsun.birbirimizin bilgilerinden faydalanırız inş.
bu arada benim aracın modelini ve bilgisini tam olarak vermememişim.
mazda b-2500 4x4 2004 turbo.çift kabin.
sizin aracınızın modeli ne? tam olarak aynımı?
benimde bilmediğim bazı konular var ihtiyaç duydukca size sorarım.
sanırım bu forumda mazdacılar olarak pek fazla sayımız yok.

Benim araç BT-50, yeni kasa. Esasında araçlarımız Ford Ranger ile tıpatıp aynı. Benimki de 2500 Turbo ama motor biraz daha güçlendirilmiş. Ben de ikinci el alacaktım, sıfır araç almaya tövbe etmiştim ama Mazda'da çok uygun bir kampanya vardı. Şimdilik memnunum. Daha önce kısa süreli Amerikan pick-uplar kullandım ama yine pick-up a alışma evresindeyim.

Aracı hafif arazide de denedim, bana makul gözüktü. Ancak altında fabrika çıkışlı asfalta yakın AT lastik var, zorlamadım.

Herşey iyi güzel de bir tek yakıtı bana fazla geldi, bilemiyorum...

Aracı daha yeni yeni tanıyorum ama forumda fazla Mazdacı olmadığından, bilgiyi paylaşmalıyız. Dedğim gibi Ford Ranger ile tıpatıp aynı olduklarından, FR ile ilgili konulardan da faydalanabiliriz...

Yeni aracınız Hayırlı olsun, fotoğraflarınızı da merakla bekliyoruz. Artık Mazdacı Osi mi olacaksınız :smiley:

hsbasar' Alıntı:
Osman hayırlı olsun iyi günlerde kullan, resimler yokmu? bir görelim yeni arabanı.

teşekkür ederim sedat abi.resimleri en kısa zamanda ekliyecem inşallah.iyi dileklerin için çok saol sadat abi.
CİNCİN' Alıntı:
Yeni aracınız Hayırlı olsun, fotoğraflarınızı da merakla bekliyoruz. Artık Mazdacı Osi mi olacaksınız :smiley:
ah.

teşekkür ederim çok saolun.fotolar en kısa zamanda burda olur.valla mazdayı kullanıp iyi bi araç olduğunu görene kadar sanırım hilüxcü osi olarak kalacam ama resmi en kısa zamanda deyiştirecem.

yeni aracınız hayırlı olsn sizden fotolarını ivedilikle bekli yoruz

ATTACH]

Ekli dosyalar

• sahibinden_DSCN5042.jpg
    sahibinden_DSCN5042.jpg
    80.3 KB · Görüntüleme: 826

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR