Yeni Karavan ile Yeni Bir Geziye Merhaba

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 58ayhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 707
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 175,507
Ynt: Yeni Karavan İle Yeni Bir Geziye Merhaba

Değerli arkadaşlarım ve Gezenbilirin bütün Ailesi bir konuyu kendi sayfamdan paylaşmak istedim çünkü bu konu beni ilgilendiriyor.Konu şu karavanlarda motor taşıyıcısı ruhsata işlenirmi işlenmezmi eğer ruhsatınızda motorsiklet taşıya bilir mühürünün bulunmasımı yoksam boş ver kimse bakmaz demekmidir...Şimdi yeni karavan yaptıranlar bazı kendini çok bilmiş karavan yapanların elinde kalmışlar karavanını yaptıran kişi sorar yapana ben motorsiklet taşıma projeside istiyorum projeni yaparken bunuda çizdir aracı muaneye sokarken ikisi birden muaneden çıksın..Ama gel görki çok bilenler varya yok kardeşim öyle bir şey kim uyduruyor kim yaptırmış böyle bir şey yok trafik tüzüğünde falan...Bakın kardeşim eğer bu karavan yapmayı göze aldıysanız her şeyide uygun yapmayı öğrenin ben id daha ediyorum böyle bir yasanın ve mecburiyetin olduğuna onun içinde lütven dünya kadar para alıyorsunuz ve bu işi lütven yapın.Ha yapmazsanız ne olur vatan daş motoruyla yanı karavanın arkasında bulunan moturuyla yola çıkar ve yolda bir kazaya uğrar arkadan bir kişi gelir çarpar bizde deriz ya arkadan çarpan suçlu hayır sen suçlusun moturu o çıkarma yaptığın 1metrelik yerde taşıyorsun diye vuran derki bu motor arkada bukadar çıkıntıda olmasaydı ben vurmazdım diye ve polis arkadan vuranı haklı kılar ve sana ceza yazar ama işin öbür yüzü sen proje çizdirip karavanı muaneye sokup ruhsata karavan motorsiklet taşıya bilen diye işletsen sen haklı duruma düşersin..Bunu burdan niye yazdım bunun böyle olduğuna inandığımdan yazdım onun için bazı karavan yapan arkadaşlar buna inansın arkadaşlarımızı madur etmesinler diye belirttim sonram bazıları diye bilir ayhanın polis tanıdığı vardır böyle yazdırmıştır kusura kalmasınlar babam olsa böyle bir işe girmez ve yazmaz çünkü suç işleriz bunun örneiğni rusat fotokopisiyle yayınlıyorum bakın bir inceleyin bu ruhsat dost işi içinmi oraya yazılmış..Kusura bakmayın mecburdum bunu burdan yayınlamaya eleştirilerinize açığım..Saygılarımla..Not ruhsatın gerçek sayfasında özel amaçlı karavandır yazar ek sayfasında ise motorsiklet taşıma aparatlı karavan diye geçer yoksam bu ablem yoksa motor taşımak suçtur aracınız bağlanır okadar kolay...

002

004

Etiketler

N
58ayhan' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım ve Gezenbilirin bütün Ailesi bir konuyu kendi sayfamdan paylaşmak istedim çünkü bu konu beni ilgilendiriyor.Konu şu karavanlarda motor taşıyıcısı ruhsata işlenirmi işlenmezmi eğer ruhsatınızda motorsiklet taşıya bilir mühürünün bulunmasımı yoksam boş ver kimse bakmaz demekmidir...Şimdi yeni karavan yaptıranlar bazı kendini çok bilmiş karavan yapanların elinde kalmışlar karavanını yaptıran kişi sorar yapana ben motorsiklet taşıma projeside istiyorum projeni yaparken bunuda çizdir aracı muaneye sokarken ikisi birden muaneden çıksın..Ama gel görki çok bilenler varya yok kardeşim öyle bir şey kim uyduruyor kim yaptırmış böyle bir şey yok trafik tüzüğünde falan...Bakın kardeşim eğer bu karavan yapmayı göze aldıysanız her şeyide uygun yapmayı öğrenin ben id daha ediyorum böyle bir yasanın ve mecburiyetin olduğuna onun içinde lütven dünya kadar para alıyorsunuz ve bu işi lütven yapın.Ha yapmazsanız ne olur vatan daş motoruyla yanı karavanın arkasında bulunan moturuyla yola çıkar ve yolda bir kazaya uğrar arkadan bir kişi gelir çarpar bizde deriz ya arkadan çarpan suçlu hayır sen suçlusun moturu o çıkarma yaptığın 1metrelik yerde taşıyorsun diye vuran derki bu motor arkada bukadar çıkıntıda olmasaydı ben vurmazdım diye ve polis arkadan vuranı haklı kılar ve sana ceza yazar ama işin öbür yüzü sen proje çizdirip karavanı muaneye sokup ruhsata karavan motorsiklet taşıya bilen diye işletsen sen haklı duruma düşersin..Bunu burdan niye yazdım bunun böyle olduğuna inandığımdan yazdım onun için bazı karavan yapan arkadaşlar buna inansın arkadaşlarımızı madur etmesinler diye belirttim sonram bazıları diye bilir ayhanın polis tanıdığı vardır böyle yazdırmıştır kusura kalmasınlar babam olsa böyle bir işe girmez ve yazmaz çünkü suç işleriz bunun örneiğni rusat fotokopisiyle yayınlıyorum bakın bir inceleyin bu ruhsat dost işi içinmi oraya yazılmış..Kusura bakmayın mecburdum bunu burdan yayınlamaya eleştirilerinize açığım..Saygılarımla
Not ruhsatın bir yüzünde normal özel amaçlı karavan yazar ilave edilen sayfada da Motorsiklet taşıma aparartlı Karavan yazar bu yazı yoksam karavınızda motor taşımak suçtur bilesiniz..

Bu konudaki uyarılara dikkat edilmelidir.
Bir kaza sırasında haksız duruma düşersiniz.Eğer kaza yaralanma veya ölümle sonuçlanırsa hele bir de yurt dışında olmuşsaaaa... :'(

VECO Yeni ruhsat

Hüseyin bey çok teşekkür ederim bilginiz için ve bu arada yeni yaptırdığınız karavanınızda hayırlı olsun bunu ben yaptırdım tabiki bu konuda bana çok yardımcı olan Mehmet beyede bur dan çok teşekkür ediyorum . Çok bilinçli bir proje ürettiği için..Bu bir örnek teşkil etsin diye koydum bir yerlerde karşılaşmak umuduyla Saygılar

Sn. (58 Ayhan) Ayhan abi, Sn.Rüzgar , Hüseyin abi, 7 yıldır sizin yazılarınızı ve değerli görüşlerinizi okuyorum. Olumlu, yapıcı değerli bir çok yazınızdan feyz aldım yazılarınızı hazla okudum. ve şu an çiçeği burnunda bir karavancı adayıyım. Karavanım bitti, 5 yaşını doldurdu, iş ruhsat almaya gelince işler sarpa sardı. Çünkü karavanıma motor taşıma aparatı yaptırdım. Ankarada projemizi çizen firma görüştükleri 4-5 makina mühendsininde bu işlemin ilgili mevzuatta standardının olmadığından bu işlemin yapılmasının mümkün olmadığını belirtiyorlar. Bülent ustamında bu konuda çabaları sonuç vermedi. Ayni bilgiyi yaşadığım şehirdede tekrarladılar. bir başka yerleşim yerinde ise plakan 06 yada 34 olsaydı yapardık şeklinde ifade kullandılar (Ne derece doğru olduğu konusunda bir fikrim yok.) Ben kanunlara saygılı bir o kadarda karşıdaki insanın hak ve hukukunu gözeten bir ferdim. Sizlerinde belirtiği gibi hukuksal açıdan ve vijdanen huzurlu olmak istiyorum. Ama gel gelelim bu isteğimi uygulamaya koymak konusunda bigi karmaşası var MOTOR TAŞIMA APARATI nı ruhsata işletemiyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. Siz büyüklerimden yada konu ile ilgili bilgisi ve çözüm yolunu bilen deneyimli karavancı dostlarımın yardımına ihtiyacım var. Bu konuda her öneriye ve yardıma açığım. Konunun çözümü için yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla ALİ YILMAZ

Ali Bey kolay gelsin, karavanınızı Bülent ustanın yerinde imalat aşamasında görmüştüm, çok beğendim. Size ben çözüm bulamam ama benzer moto taşıma aparatı olan Camper tarzı bir karavancı arkadaştan projesini örnek olarak alsanız, mutlaka bir mühendis onay verecektir. Veya onaylamış olan başka bir yere gidip konuşsanız diye düşünüyorum. Canınızı sıkmayın sonunda hallolacaktır, saygılar

Değerli dostlar Bursa Kamp Karavan Derneğinin katkılarıyla Bu hafta sonu 23 Nisan olmasından dolayı bir etkinlik yapalım dedik ve Benim üzerimede düşen siz değerli arkadaşlarımızı ERDEK'te toplamak isteyi ile bir yer ayarlama işi bana düştü onun içinde yer olarak Erdek merkezde Orman Kanpını ayarladım sağolsunlar müdürler ve orman şefleri kullanmamıza yardımcı oldular yanlız tek sorun elektirik olmayışı..Onun içinde artık elektıriğe ihtiyacı olanda bizlerde bulunan jeneatörlerle idare edeceğiz elektiriği olmayan yanına biraz benzin getirsin yeter. Cuma gününden ihtibaren kamp alanımız hazır ben orda olacam yer tarifini Erdek'e girince cepten tarif edecem önerisi yayınlıyalım..bana cepten ulaşabilirsiniz..0535 253 50 85

Çok afedersiniz yorumum da bir kaç kelime eksikliğ oldu..Önerisi ve görüşü olan arkadaşlar çekinmeden yaza bilirler ve ayrıca bu saatten sonra katılım listesini burdan yayınlıyalım herkese teşekkürler

Değerli dostlarım 23 Nisan Erdek,Trilye,Dombay çukuru derken 2 haftayı geride bıraktık.Ve şimdi ise yeni bir rota çizerek gezime başlayacam Erdek'te tanıştığım Arslan Bey ve Nurettin Beylere söz verdim Mayıs 14 de Erdek'ten çıkarak İznik üzerinden Akça kocaya gidecem ve ordan dönüşte abant tan Eskişehir den başlıyrak gezim devam edecek bu güzargah ta bulunan bütün arkadaşlara uğramak isterim ve tanışıp bir çaylarını içerek hasret gideririz..Eskişehirden sonra yol haritası belli ....05352535085..Saygılar

Ayhan bey İznikten Akçakoca ya giderken Pamukova da uğrarsanız seviniriz.Abanttan Eskişehire de yine Pamukova dan geçeceksiniz.İnşallah görüşürüz. Misafirimiz olursanız seviniriz . Aysel & Ahmet Özek.

Değerli dostlar dün geldim İnegöl Oyrat kaplıcalarına buraya daha önce gelmediğime çok üzüldüm buraya gelip yaşamak lazım anlatmakla bitmez...Burdan sonra 20 mayıs ta İznik ve Akça kocaya ordan bolu abant ve 10 Nisanda Taraklıda olacam buralarda vakit geçirecem Taraklı için.Sizlerle bir kaç foto paylaşayım Oyrat tan..Saygılar

KAPLICA 001

KAPLICA 002

KAPLICA 018

Ayhan bey 1 ay önce biz de oradan geçtik, gerçekten en azından 1 hafta kalınması gereken muhteşem bir yer kaplıcalar.
Bu arada 3-4 km aşağıdaki Oylat Mağarasını gezmenizi de tavsiye ederim, görülmesi gereken çok güzel bir mağara.
Eskişehir'den geçerken biz de buralarda olursak görüşelim. Selamlar

Oylat Magara47

Ekli dosyalar

• oylat_kaplica8.JPG
    oylat_kaplica8.JPG
    256.1 KB · Görüntüleme: 284

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR