Yeni Forum? :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,116
Ynt: Yeni Forum? :smiley:

koroglu1414' Alıntı:
Yeni süpriziniz Tv kanalı'mı geliyor yoksa....
Oleyyy!!!!

Evet bir de o sürprizimiz var aslında ;) Geçen ay çekimlerine başladığımız tv programımız çok yakında TRT Belgesel kanalında başlıyor :smiley:

selimsani' Alıntı:
Ama görüntü önemli değil bence maksat hep beraber olalım... Süprizleri merakla bekliyoruz... Bu arada Sedat Bey üyelik formu doldurdum ama derneğe gelsem cumartesi ücretle beraber elden teslim mümkün müdür?

Görüntüde çok birşey değişmedi aslında. Asıl değişiklikler yazılımsal oldu. Hepimizin alıştığı görüntü düzenini birden bire değiştirmek pek kolay iş değil malesef :smiley: Dernek konusunda özel mesajla iletişime geçeceğim...

theFaceFistingCyborg' Alıntı:
Gerçi ismim kutudan biraz taşıyor; idare edeceğim artık.

Hocam sizi biraz zayıflatmak lazım olacak :D

sokmeno' Alıntı:
Emeğinize sağlık... Benim gibi bilgisayar özürlü olanlar için sanırım olağanüstü yaptıklarınız...Ben de kim bu işleri organize ediyor diye merak ediyordum... Kolay gelsin...Sayenizde asla karşılaşamayacağımız dostlarla tanışıyoruz.....

Ömer bey bu hepimiz için geçerli. Hepimiz burada yeni dostluklar ve hiçbir yerde bulamayacağımız bilgiler edindik. Paylaşımlarımız devam ettikçe de yeni dostluklar edinip öğrenmeye de devam edeceğiz...

sokmeno' Alıntı:
Yanlız bir sorun var başka forumlarda göndermeye çalıştığım fotoğrafları çok büyük diye göndermiyor , fakat fotograf göndermek istemediğim alakasız forumlara fotoğraf gönderiyorum.... :smiley:

Hocam sorununuzu tam anlayamadım, biraz daha detaylı açıklayabilir misiniz?

obozkr1' Alıntı:
I phone Gezenbilir uygulaması düşünülüyor mu acaba?

Çok kısa bir süre içinde hazır olacak ;)

Tempus' Alıntı:
Hız çok iyi ama alışkanlıklarına bağlı bir adam için sabah sabah bir sürü yeni şey başımı döndürdü Elinize emeğinize sağlık güzel olmuş :smiley:

Sen o baş dönmesini bana sor Kürşadım :D

dronder' Alıntı:
hayırlı olsun Sedat abi, eline sağlık....

Darısı sizin başınıza Önder hocam :smiley: Geçiş süreci çok zor ama elimden geldiğince yardımcı olurum...

camouflage' Alıntı:
Birde profilimde Karma: 0 yazan kısım nedir çözemedim. Karma felsefesinden sıfırmı almışım

İlhami hocam, kişinin yazdığı mesajı faydalı bulduğunda Facebooktaki "Beğen" butonu gibi + işaretine tıklayarak kişinin karmasını artıyorsun :smiley: Böylece o kişinin karma seviyesine göre güvenirliliği (tecrübesi, bilgisi vs) hakkında ipucu ediniyoruz ama kalıcı olmayabilir, test aşamasında. İşe yarar bulunursa kalacak, yoksa iptal edilecek. Deneyeceğiz ;)

maliarslan' Alıntı:
"yeni gönderilen iletileri göster" linkine tıkladığımızda önümüze çıkan listeye bakarken;

- "konu başlıkları ile hemen altındaki başlatan-konunun yer aldığı bölüm" aynı puntolarla yazılmış sanki. bu puntolar arasındaki fark biraz daha belirgin olursa daha belirgin olmaz mı? bence bu haliyle biraz karışık gibi olmuş.

megabyte' Alıntı:
Bu arada bölümlerin yanındaki "yeni" yazısı hoş olmamış . Ciyak duruyor biraz . Okunmuyorda . Daha orjinal bişey olsaydı iyi olurdu .

seyr-ü zafer' Alıntı:
Forum yeni düzende hız kazanmış, kullandığım bütün sitelerden daha hızlı açılıyor. Ancak menülerdeki kayıplar alışılacak gibi değil.
-Üst tarafta üzerine gelince açılan menü düzeni çok işime yarıyordu, eksikliğini daima hissedeceğim.
-Karmam sıfır, sabahtan beri bunalımdayım
-İkamet edilen yerin önünde 'nerden' yazıyor. Bu konuşma dilidir. Doğrusu 'nereden'. Türk Dil Kurumu'nun sözlüğünde böyle belirtilmiş.
-Ana sayfadaki yaklaşan doğum günleri kısmını kapatsam da, bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrar görünüyor. Forumdaki tüm doğum tarihlerini duyurmak bence gereksiz, isteyen profiline yazsın, önemseyen not alsın. Bu kısım ana sayfadan kaldırılsın.
-Ekranın sağ üst köşesinde mahlasımın yanındaki ünlem nedir? Nasıl silinir? Yoksa forum bağırarak bana 'Hoşgeldin' mi diyor?
-Eski düzende sağ üst köşedeki 'özel mesaj' ve 'cevap yazılan konuya gelen cevap' sekmelerinin ikisinde de yeni düzende 'ileti' kelimesi kullanılmış(sanırım özel mesaja sadece üst menüden girilecek artık), halbuki bunlar farklı şeyler. Özel mesaj ile konuya verilen cevaplar farklı şeyler. Sanırım türkçeleştirmek adına yapılmış bu( eğer öyleyse başta 'profil' kelimesi olmak üzere forumdaki diğer kelimelere de el atılmalı ya da vazgeçip genel kabul görmüş internet terminolojisi değiştirilmemeli). Hem özel mesaj hem de konuya cevap anlamında kullanılan 'ileti' kelimelerinden biri uygun başka bir kelimeyle değiştirmeli.

Gültekin' Alıntı:
1-) Sayfa sonundaki "Konuyu kaydet" butonu kaldırılmış. Kullanıyordum, iyi oluyordu. seviyordum onu. Yastayım.
2-) Alıntı mesajlara açık renk fon gitmemiş. Çok sırıtıyor.
3-) Forum saati 36-37 dakika ileride.

Arkadaşlar forumun güncellenmesi bitti ama düzenlenmesi bitmedi :smiley: Ez az bir hafta daha işimiz var... Buraya gördüğünüz eksikleri yada talep ettiğiniz özellikleri yazarak forumun gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Yazdıklarınızın hepsi not alınmıştır ve en kısa sürede düzenlenecektir. Destekleriniz için çok teşekkür ederim :smiley:

Sağlıcakla,
Sedat

Etiketler

Sedat eline sağlık, hayırlı olsun herkese.
Yalnız ben artık işyerinde siteye giremiyorum, virüs uyarısı veriyor. Buna bir çözüm var mı?

Elinize sağlık. Güzel olmuş. Tabiki eksikler olacak ve burada paylaşılarak giderilecek. Forum mantığı bu olsa gerek. Benimde renk kontrasları için bir talebim olacak. Alıntı kısmı ile forum fonu uyum sağlamıyor ve gözü çok yoruyor. renk tonlaması biraz daha yakın olabilir. Kullandıkça buradan paylaşacağı fikirlerimi...

Tekrardan Herkeze Merhaba,
Sabah siteyi actigimda, "Yeni gönderilen iletileri göster." sekmesine tiklayinca (sag ust kosedeki) , ilk iki sayfada, ekde gonderdigim durumla karsilastim. Acaba bir terslik mi var?

Tesekkurler.

1

Sedat bey elinize, gözünüze sağlık yoruldunuz ama güzel bir çalışma olmuş
tabi arkadaşlarında belirttiği ufak tefek eksiklikler de zamanla düzelir.
monoton geçen kış günlerinde güzel bir ışık oldu tüm gezenbilir ailesine
hayırlı olsun
Serkan TUT DÜZCE

sanırım şöyle bir sorun da var.

herhangi bir konuyu açtım. diyelim 200 sayfası. "önceki/sonraki" linklerinden birine tıklayıp sayfayı değiştirmek istediğimde, direk olarak başka bir konunun bir sayfasına geçiyor. yani:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=12678.0;prev_next=next#new sayfasında gezerken 445. sayfaya geçmek için "önceki" linkine tıkladığımda http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=44848.0;prev_next=prev#new sayfasına geçiyor. bu diğer çok sayfalı konularda da böyle oluyor...

Kolay gelsin...

Teşekkürler...

"Yeni" düğmeleri eski haliyle daha iyiydi...

"......kişinin yazdığı mesajı faydalı bulduğunda Facebooktaki "Beğen" butonu gibi + işaretine tıklayarak kişinin karmasını artıyorsun Böylece o kişinin karma seviyesine göre güvenirliliği (tecrübesi, bilgisi vs) hakkında ipucu ediniyoruz ama kalıcı olmayabilir, test aşamasında. İşe yarar bulunursa kalacak, yoksa iptal edilecek. Deneyeceğiz" yazmışsın Sedat.

BU özellik faydalı ama "artı" işareti nerede?
"Karma" bu amaç için çok değişik bi kelime değil mi? "Üyeyi tebrik et +" v.s. gibi başka bi title kullanılmalı...

Mesaj yazdığımız kutuyu aşağıya doğru genişletmek artık çok zor. Tablette imkansız oluyor dokunmak (kaydırmakta dokunmatik ekranda zor zaten)
Eskisi gibi işaret olsa daha kullanışlı olurdu.
Hızlı cevapta da kutuyu büyütme seçeneği gitmiş.

Alt+p ve Alt+s ler çalışmıyor...

Yeni gönderilen iletileri göster.
İletilerime yazılan yeni yanıtları göster.

cümleleri eski haliyle daha iyidi...

Selamlar, Sağlıcakla...

O anda konuyu kimlerin okuduğu yukarda yazmıyor. Çok faydalıydı bence...

Nerde değil, nerede yazmalıydı. Ayrıca bence kalkmalı, üyeyi merak eden profiline bakar.
Ayrıca üyenin yazılarını okuyan kötü niyetli yeni üyeler ve ziyaretçiler lokasyonunu öğrenmiş oluyor, hepimizinin araçları gecelere teslim ;)
Güvenlik açısından da kalkmalı kesinlikle...

Selamlar

Tekrardan nacizane bir tavsiye,

Bazi arkadaslarimin da belirttigi gibi, alintilardaki beyaz zemin biraz rahatsiz edici olmus. Oncesini hatirlamiyorum ama, genel kabul koyu zemin uzerine acik renk yazi ile hem dikkat daha cok konuya cekilir hem de goz yorulmasi olmaz ve daha az rahatsiz edici olur. Bu bilgiyi aldigim bir egitimde ogrenmistim. Isim geregi HSE konusunda egitimler hazirlarken ozellikle powerpoint sunularinda kullanmamiz onerilmisti.

Tesekkurler.

yavuz-çelikel' Alıntı:
konuyu okuyanların listesi neden çıkmıyor?

SEndegörmüşsündür Yavuz abi. Artık çıkıyor.

Teşekürler Sedat düzelttiğiniz için. Umarım diğer şeylerde düzüelir.

Yeni yazılan mesajlar yan tarafta popup çıkıyor ya, süper olmuş...

Bide ileti kelimeleri düzelse ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR