Yeni Forum? :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,101
Ynt: Yeni Forum? :smiley:

Çözünürlük ve fontlara alışmak biraz zaman alacak gibi.
Eski forumu yeni altyapıya adapte etmeniz çok hoş olmuş. Tebrikler.

Etiketler

Hız çok iyi ama alışkanlıklarına bağlı bir adam için sabah sabah bir sürü yeni şey başımı döndürdü Elinize emeğinize sağlık güzel olmuş :smiley:

Elinize ve emeklerinize saglik, gercekten bana da eskisinden hizli geldi. Gerci sirket bilgisayarinda pek belli olmaz ama bunda bile hizlandigini hissettim. Kismetse ay sonunda Turkiye ye temelli donus yapiyorum, o zaman evden daha rahat test ederim.

Ayrica talebimi bu kadar hizli isleme almanizdan dolayi da cok tesekkur ederim.

Herkeze hayirli olsun, umarim yeni sitemizde bundan sonra tartismalar ve paylasimlar daha olumlu havada ve daha neseli gecer.

Alışmaya çalışıyorum...
Şu an için söyleyebileceklerim, hız ve görünüm çok iyi!..

Başta Sedat Bey olmak üzere, emeği geçenlerin eline, gözüne sağlık!.. :smiley:

Cavid Sezen

herkese teşekkürler fakat

"yeni gönderilen iletileri göster" linkine tıkladığımızda önümüze çıkan listeye bakarken;

- "konu başlıkları ile hemen altındaki başlatan-konunun yer aldığı bölüm" aynı puntolarla yazılmış sanki. bu puntolar arasındaki fark biraz daha belirgin olursa daha belirgin olmaz mı? bence bu haliyle biraz karışık gibi olmuş.

theFaceFistingCyborg' Alıntı:
Hızı eskisine göre gayet iyi. Elinize sağlık.

Gerçi ismim kutudan biraz taşıyor; idare edeceğim artık.

Arkadaş alınma ama senin duruma acayip güldüm yaa :D .

Bu arada bölümlerin yanındaki "yeni" yazısı hoş olmamış . Ciyak duruyor biraz . Okunmuyorda . Daha orjinal bişey olsaydı iyi olurdu .

Ellerine sağlık paşam. Özlemişiz Gezenbilir'i ;) :-*
Yeni haline ise henüz pek alıştığım söylenemez ???

Birde profilimde Karma: 0 yazan kısım nedir çözemedim. Karma felsefesinden sıfırmı almışım

Forum yeni düzende hız kazanmış, kullandığım bütün sitelerden daha hızlı açılıyor. Ancak menülerdeki kayıplar alışılacak gibi değil.
-Üst tarafta üzerine gelince açılan menü düzeni çok işime yarıyordu, eksikliğini daima hissedeceğim.
-Karmam sıfır, sabahtan beri bunalımdayım :smiley:
-İkamet edilen yerin önünde 'nerden' yazıyor. Bu konuşma dilidir. Doğrusu 'nereden'. Türk Dil Kurumu'nun sözlüğünde böyle belirtilmiş.
-Ana sayfadaki yaklaşan doğum günleri kısmını kapatsam da, bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrar görünüyor. Forumdaki tüm doğum tarihlerini duyurmak bence gereksiz, isteyen profiline yazsın, önemseyen not alsın. Bu kısım ana sayfadan kaldırılsın.
-Ekranın sağ üst köşesinde mahlasımın yanındaki ünlem nedir? Nasıl silinir? Yoksa forum bağırarak bana 'Hoşgeldin' mi diyor?
-Eski düzende sağ üst köşedeki 'özel mesaj' ve 'cevap yazılan konuya gelen cevap' sekmelerinin ikisinde de yeni düzende 'ileti' kelimesi kullanılmış(sanırım özel mesaja sadece üst menüden girilecek artık), halbuki bunlar farklı şeyler. Özel mesaj ile konuya verilen cevaplar farklı şeyler. Sanırım türkçeleştirmek adına yapılmış bu( eğer öyleyse başta 'profil' kelimesi olmak üzere forumdaki diğer kelimelere de el atılmalı ya da vazgeçip genel kabul görmüş internet terminolojisi değiştirilmemeli). Hem özel mesaj hem de konuya cevap anlamında kullanılan 'ileti' kelimelerinden biri uygun başka bir kelimeyle değiştirmeli.

Ekran Alnts

Ekran Alnts

Merhabalar.

1-) Sayfa sonundaki "Konuyu kaydet" butonu kaldırılmış. Kullanıyordum, iyi oluyordu. seviyordum onu. Yastayım.
2-) Alıntı mesajlara açık renk fon gitmemiş. Çok sırıtıyor.
3-) Forum saati 36-37 dakika ileride. :smiley:

Gerisi güzel olmuş. Elinize sağlık.
İyi çalışmalar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.