Yeni Bir Karavan Hikayesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugrulakalın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,491
Merak edip videoyu seyrettim. Arkadas da sorular uzerine daha cok bilgi vermis ve reklam icin cekilmis videoyu sonradan eklemis. Gerci videoda dogru olmasi imkansiz bilgi de var. Sesi 7 dB azaltmasi imkansiz.
Anlamadigim diger nokta ise temel amaci boru vb fabrika malzemelerinin dis kaplamasi olan materyal yaşam alaninda niye kullanilsin?
7dB ses azaltan ve yasam alaninda kullanim yeri olsa pek cok otel, ev vs de kullanilirdi.
Binlerce ev disini kopuk benzeri bir malzeme ile kaplatti, binalarini delerek. Niye kimse bunu boya alti dusunmedi?
Bence sagligini dusunen, hele kucuk cocugu olanlarin kucucuk yasam alaninda fazla izalosyon icine girmesin.
Kisin dizel veya gazli isitici, yazinda iyi havalandirma yeter cogunlukla.
Illa kullanirsaniz da evler icin izocam urunu kullanin derim.
Daha en başta bende Dış yalıtım malzemesinin neden içte kullanıldığını anlamadığımı sormuştum.Sonra ilgili videoyu seyredince amacın şirket için yeni kullanım alanı yaratma gayreti olduğunu anladım.İşin teknik bilgi kısmına girmeden demek istedim ki Bu bir teknik uygulama çalışmasının tanıtımı değildir bu önce mallarına potansiyel müşteri hazırlama çalışmasıdır(YANİ REKLAM) sonrada araç içi yalıtım için en uygun malzeme budur bunu kullanmalısınız aşaması.(yani yine reklam).
Böyle tarzda üçüncü şahıslara bilgilendirme olmaz: İşi yaparsın gerekiyorsa basit video çekersin, foto çekersin koyarsın yazıya bizler ilgileniyorsak şu nasıldı bunu nasıl yaptın türünden sorarız gerekirse daha detaya gireriz malın markasını nereden aldığını fiyatını sorarız.Burada ne yapılıyor daha en baştan okuyanların beyni yıkanıp sadece bu tarz ve bu tarz için gereken malzeme sadece bu markadır hükmü altında bırakıyorlar.
Burası bilgilendirme formu olduğuna göre isteyen herkesin bilgilendirme adı altında yazdığına göre bende işin olumsuz yönünde bilgilendirme yapıp konuya katılıyorum.
Hakaret etmiyorum,kimsenin akıl ve zeka seviyesini TARİF etmiyorum.
gerekirse bu malzemenin teknik özelliklerini de aklımızın yettiği kadar inceler ne kadar doğrudur ne kadar şişirilmiştir inceleriz fikir beyan ederiz.

Etiketler
Kendi aklımca çıkardığım sonuç :
- Nanoteknolojik ürünü uygularken fırça ile uygulanırsa yan etki riski oldukça düşürülmüş olur.
- Aynı nedenle aracın altına ve motor kaputuna - göğsüne fırça ile uygulamak düşünülebilir.
- Bunlar iyice kuruduktan sonra çok sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
- İç mekanlar için de kendinden yapışkanlı ve kapalı hücreli poliüretan kaplamalar iyi gibi, dış yüzeyleri alümünyum kaplama olan. Pahalı ama sağlıklı görünüyor.
Keçeler ilk başta iyi oluyor ama anlaşılan 3-5 sene içinde nemlenip fonksiyonunu yitiriyor, diğer köpükler de buharlaşıp toksik gaz falan mı salıyor ?

Son düzenleme:

Bu kanıya nasıl vardığınızı merak ettim...?
Biraz yayın karıştırdım, havadan partikül olarak solumak en tehlikeli olanı,nanopartikülleri tutabilecek bir filtre sistemi yok, ayrı bir ortamdan solumak gerekli , o yüzden fırçayla sürülüp iyice kurumasını beklemek gerekir diye düşündüm. Deriye temasını önlemek için de koruyucu elbise - eldiven giyilirse risk iyice azaltılır. Tedbir olarak da iç mekana uygulamamakta fayda var.

Biraz yayın karıştırdım, havadan partikül olarak solumak en tehlikeli olanı,nanopartikülleri tutabilecek bir filtre sistemi yok, ayrı bir ortamdan solumak gerekli , o yüzden fırçayla sürülüp iyice kurumasını beklemek gerekir diye düşündüm. Deriye temasını önlemek için de koruyucu elbise - eldiven giyilirse risk iyice azaltılır. Tedbir olarak da iç mekana uygulamamakta fayda var.
Nano teknoloji ürünleri genelde fırça veya rulo ile aplike edilmesi tavsiye ediliyor. Dediğiniz gibi, ya dalgıç tipi başlık kullanılacak veya pulverize edilmeden likit formda sürülecek.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konudaki ürün sanırım biraz farklı. Seramik esaslı. Nano partikül içermeyebilir, 50 yıldır uzay araçlarında kullanılan bir malzeme olduğu söyleniyor. Karavan düşünenler bence değerlendirebilir. Ama üstüne mutlaka kauçuk köpüğü de kapanmalı. Hem sesi keser, hem de extra izolasyon olur.

Hayır, özelliği nanopartikül içermesi. Onun için tartışıyoruz sayfalardır zaten.
" @tugrulakalın: Bu aslında nano teknoloji değil 50 yılı az söylemiş olabilirim. Bu malzeme seramik parçaları ile yapıştırıcı bir malzeme ile tam bilmiyorum. Kazan vs borularını izolasyon için kullanılıyor orada merkezi sistem çok kullanılıyor. Hava da soğuk böyle bir ürün bulmuşlar. Ayrıca mekiklerde kullanılmış "

Bu bilgi var @drtayfun Hocam. O nedenle yazdım ben de.

İsollat Nedir?
Kendi sitesi burada, yeni nesil teknoloji ve açık açık nanoteknoloji.
Bir arkadaşımız "o kadar iyiyse neden binalarda kullanılmıyor?" diye sormuş, sanırım fiyatı konusunda bir fikri yok, yaklaşık 100 katı bir maliyet çıkar.

Karvanımda yalıtım yenileme çalışmasını bitirdim.Taşyünü,eps ve son kat alümyüm yalıtım malzemesi kullandım.

P1090965

P1090966

P1090967

P1090968

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR