Yeni Bir Karavan Hikayesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugrulakalın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,485
Her şeyin bir adabı usulü vardır diye bir sözümüz var.Çok şüpheci aklı ermez zeka ortalaması ortanın altında olabilirim ama bir kişinin yaptığı şeyi video ya çekip sunması başka şeydir;bir malın reklamını yaparken sanki bir uygulama da kullanılıyormuş gibi acık gözlük yaparak oynayan konu üstünde konuyu kapatacak büyüklükte, teknikte ve sürede firma adını gözümüze sokması na bal gibi KABA REKLAM denir.
Daha evvel yazdım yine yazıyorum.Bu başlıkta amaç karavan imalatındaki bir aşamayı göstermek gibi gözükse de aslında belirli markadaki malı satın almamız için yapılan reklamdır.Ve yine diyorum ki buradaki karavanda %90 o malzeme satan firmanın malı
Şayet böyle düşünüp haksız yere kafa karıştırıyorsam o zaman bir şeyi yazmadan evvel düşünsünler yazınca da bir kere daha okusunlar ondan sonra tıklasınlar
ince bey bence 3. kez çok idialı konuşmuşsunuz.tekrar ediyorum bu sefer anlarsınız diye umud ediyorum.firma benim rızam la video çekti ve bu videoyu kendi youtupe kanallarından paylaşmışlar.karavan benimdir.ürün hoşuma gitti diye burada paylaşmak istedim.lütfen ard niyetli yaklaşıp daha fazla kalp kırmayınız uslubunuz bozuk ve kırıcı

Etiketler
Kırıcı ve bozuk uslupla tanımlaması yaptığınız konuşmama sebep olacak videoyu ben koymadım siz koydunuz.İşte kendiniz söylüyorsunuz Reklam yapılmasına ben rıza gösterdim diye. --Ürün hoşuma gitti --- diye belirttiğiniz durum sizin reklamcı olmanızı teyit ediyor zaten.
Benim burada yaklaşık 1900 adet mesajım var bakın bakalım kimi kırmışım kime sizin benzetmeniz ile bozuk ve kırıcı bir tarzda yazı yazmışım.
Burası bir yazı yazma ortamı.Yazılan bir yazıya olumlu veya olumsuz yorum yazmak herkesin hakkı.Siz yazdıklarınıza olumsuz cevap yazılmasına dayanamıyorsanız en iyisi hiç yazmayın okuyup bilgi alın derim.
Yada beni yasaklarsınız yazdıklarımı sadece siz görmezsiniz olur biter

Kırıcı ve bozuk uslupla tanımlaması yaptığınız konuşmama sebep olacak videoyu ben koymadım siz koydunuz.İşte kendiniz söylüyorsunuz Reklam yapılmasına ben rıza gösterdim diye. --Ürün hoşuma gitti --- diye belirttiğiniz durum sizin reklamcı olmanızı teyit ediyor zaten.
Benim burada yaklaşık 1900 adet mesajım var bakın bakalım kimi kırmışım kime sizin benzetmeniz ile bozuk ve kırıcı bir tarzda yazı yazmışım.
Burası bir yazı yazma ortamı.Yazılan bir yazıya olumlu veya olumsuz yorum yazmak herkesin hakkı.Siz yazdıklarınıza olumsuz cevap yazılmasına dayanamıyorsanız en iyisi hiç yazmayın okuyup bilgi alın derim.
abi sana zahmet olmazsa sen benim yazılarıma yazma yorum yazma kırıcı olma 1800 yazını tek tek okuyacak değilim ama sen benim yazılarımı okuma cevap yazma olurmu yine anlamamışsın yazdıklarımı video ve yazdıklarım reklam olmadı demedim zaten reklam amaçlı yapılmış değil dedim.sende araç izolasyon firmasının demişsin vs vs.sen ard niyetlisin abicim 1800 mesaj yazman bunu değiştirmez.

Eved art niyetliyim çünkü benimde izalasyon malı satan firmam var ve senin firman benimkine rakip olur diyerek art niyetle yazıyorum hemen anladın vallahi.
BURADA ŞAYET ART NİYETLE YAZIYORSAM ÖNCE ŞU ART NİYET NEDİR BİR TARİF EDERMİSİN SONRA BENİM YAZDIKLARIMDAKİ SENİN ART NİYET TARİFİNE UYAN VEYA UYMAYAN ART NİYET SAKLI YAZILARIMI AÇIKLARMISIN?

Beyler uzatmayın lütfen. Karşılıklı yanlış anlaşılma var. Reklâm olsa ne olur, olmasa. Değişik bir uygulama. İsteyen istediği gibi algılasın.

Kapatalım lütfen bu tartışmayı. Cevap yazmayın artık. 50 yaşında bir kardeşiniz ve/veya arkadaşınız olarak rica ediyorum.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ricanız makul ve kabul edilebilir.
Amma bilgilendirma formunda Reklam yapılması bir benzetim olarak ciğerin kediye teslim edilmesidir.Bir yalıtım malı üstünde senaryolu tiyatro oynanırsa zararlı çıkan iyi niyetli seyirci yani burada yazılanları okuyup inanan arkadaş olur.Tiyatroyu oynayanlarda malı sattığına bakar.
BUNUN HİÇ Mİ ÖNEMİ YOK? Ayrıca hakkı olmadığı halde bedavaya reklam yapmak ne oluyor?ben burada reklam filmi değil hem olumlu hemde olumsuz yönde tartışılmış konulardan kendime göre ders çıkartmak isterim ve çıkarıyorum.

Ricanız makul ve kabul edilebilir.
Amma bilgilendirma formunda Reklam yapılması bir benzetim olarak ciğerin kediye teslim edilmesidir.Bir yalıtım malı üstünde senaryolu tiyatro oynanırsa zararlı çıkan iyi niyetli seyirci yani burada yazılanları okuyup inanan arkadaş olur.Tiyatroyu oynayanlarda malı sattığına bakar.
BUNUN HİÇ Mİ ÖNEMİ YOK? Ayrıca hakkı olmadığı halde bedavaya reklam yapmak ne oluyor?ben burada reklam filmi değil hem olumlu hemde olumsuz yönde tartışılmış konulardan kendime göre ders çıkartmak isterim ve çıkarıyorum.
Bilgisini,yaptığı işlerini paylaşan insanların hevesini kırıyorsunuz.Paylaşımların reklam amacı taşıdığını düşünüyorsanız yönetime bildir butonu var,şikayetinizi oraya yapın.

Merak edip videoyu seyrettim. Arkadas da sorular uzerine daha cok bilgi vermis ve reklam icin cekilmis videoyu sonradan eklemis. Gerci videoda dogru olmasi imkansiz bilgi de var. Sesi 7 dB azaltmasi imkansiz.
Anlamadigim diger nokta ise temel amaci boru vb fabrika malzemelerinin dis kaplamasi olan materyal yaşam alaninda niye kullanilsin?
7dB ses azaltan ve yasam alaninda kullanim yeri olsa pek cok otel, ev vs de kullanilirdi.
Binlerce ev disini kopuk benzeri bir malzeme ile kaplatti, binalarini delerek. Niye kimse bunu boya alti dusunmedi?
Bence sagligini dusunen, hele kucuk cocugu olanlarin kucucuk yasam alaninda fazla izalosyon icine girmesin.
Kisin dizel veya gazli isitici, yazinda iyi havalandirma yeter cogunlukla.
Illa kullanirsaniz da evler icin izocam urunu kullanin derim.

Son düzenleme:

Bu ne ya. Okumaktan gozum agridi.reklam mi degil mi.reklam olup olmamasina niye takiliniyor.bilgiler dogrumu degil mi bu malzemeler kullanılır mi onu tartisin lutfen.bir tek bartek kardesim verilen bilgilerin dogru olmadigini teknik olarak yazmis.vallaha yalitimdan vazgececegim.bir duzgun bilgi yok mu.bu arada eger reklam yapilacaksa (yukardaki reklam tartışmasında kim dogru kim yanlis bilemem.genel konusuyorum)açık açik evet biz firmayiz ,urunlerimiz bunlar denmesi taraftariyim.saygilar sunarim.

gerçekten ne heves kaldı ne de iyi niyet arkadaşlar kusura kalmayın daha arabanın yakıtından başladı izolasyona kadar.daha anlatacak laf kalmadı bende konuyu adminlere söyleyerek sildireceğim.kusura kalmayın artık

gerçekten ne heves kaldı ne de iyi niyet arkadaşlar kusura kalmayın daha arabanın yakıtından başladı izolasyona kadar.daha anlatacak laf kalmadı bende konuyu adminlere söyleyerek sildireceğim.kusura kalmayın artık
Baştan beri korkum buydu zaten,o yüzden konuyla alakam olmadığı halde müdahil olmuştum.Gereksiz şüpheler ve takıntılarla, bir şeyler paylaşmak isteyen insanların açtığı konular adeta sabote ediliyor.Bu gidişle paylaşımlar geyik muhabbetinden öteye gidemeyecek.Yönetim ve moderatörlerin biraz daha aktif olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Her geçen gün teknoloji ve çözümler değişiyor. Bunun için bu tür konulara takılı kalmak yalnız bu forumda değil her türlü paylaşım kanallarında oluyor. Bunu önlemenin bir yolu yok ,moderatörlerden de gece gündüz bu kontrolü yapmasını bekliyemeyiz. Bir paylaşım belli bir katılım sayisi ile gelişip devam ederken başka bir katılımcıyı rahatsız edebiliyor. Çok rahatsız eden bir durum varsa belki bir düzeltme istenir ama aynı şekilde devam ediyorsa ve katılımcılar ilgi gösteriyorsa bu konudan uzaklaşmak en doğrusu sanırım.

İnce999 siz yılların forum üyesisiniz 10 yılı geçmiş, bir-çok yazı ve yorumunuzu okuduk birçoğundan faydalandık. Ama günümüzde iletişim kanalları ve tarz hergün değişim içinde buna takılıp kendinizi mutsuz etmeyin. Rahatsız olduğunuz bir konudan uzaklaşmak en sağlıklısı, bize keyif aldığımız bir ortam enerji verir.
Tugrul beyde konuyu takip edenler ile keyifli bir şekilde paylaşımına yine devam etsin. O da uygun malzemeker bulduğu ve yeni bir araca kavuştuğu için sevincini paylaşmak istiyor.
Selamlar...

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri