Yeni bir GAZ geliyor.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nrlates Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,826

nrlates

GAZROVER (Nurullah Ateş)
Yer
İstanbul
Telsiz Çağrı Kodu
123
Çok emek vererek büyük bir zevkle yaptığım, kullanırkende bir okadar zevk aldığım ve sattıktan sonra bir çok araç değiştirmeme rağmen o tadı alamadığım GAZ marka araçtan uzun aramalar sonunda bir tane daha almış bulunuyorum.

1959 Model Gaz69A
Kısa bir süreliğine bu haliyle kullanacağım.

İlerleyen zamanlarda ise bakalım nasıl bir proje çıkacak.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VMr-AqsBxPU[/youtube]

397336 468745139831824 1555975943 n zps4df0487a

2012 12 27160346 zpsc6477727

2012 12 27162344 zps40491f73

Etiketler

Ynt: Yeni bir GAZ geliyor.

Hayırlı olsun Nurullah Bey,

Aramıza döndüğünüze sevindim. :smiley: Aracın mevcut durumu hakkında bizleri bilgilendirirseniziz.

Aynı zamanda nereden nasıl aldınız, hikayesini de dinlemek isteriz. ???

İlk öncelikle hayırlı olsun dileklerinize teşekkür ederim.

Aracın hikayesi şöyle; epey zamandır gaz araç arıyordum. kayseridekini bir gün farkla kaçırdıktan sonra zaman zaman yine aklıma geldikçe ilanlara bakmama rağmen bir gaz bulamıyordum. Devreye sosyal paylaşım ağları girdi gaz arıyorum dedim sağolsun bir arkadaşımız bir yerlerde gördüğünü söyledi ve bana resmini gönderdi. İşin tesadüfü gaz bende dururken gördğüm ama sonra birdaha göremediğim bir araç benim komşu mahallemde çıktı. Adresi aldıktan sonra aracı aradım buldum sahibine not bıraktım aradı. Anlattı da anlattı bu araca nekadar para istidiğini bana bir mercedes parasına mal oldu dedi bana bir mercedes al vereyim dedi. Eeee tabi biz müşteri oldukya fiyatı yüksekten açtı. Bende bana hurda parasına lazım ben senin aracını alamam dedim. Amca laz ne vereceksun dedi. 5000 tl verebilirim dedim. Olmaz dedi sen bilirsin dedim. Kapattım.
Bir zaman sonra aradı ve gel 10 bin ver dedi olmaz 5000 veririm dedim. 7000 ver dedi 6900 e vermemyakarım dedi. Yine olmaz dedim.

Galloper satıldıktan sonra aradım amcayı gel anlaşalım dedim ve 5-7 arasında bir rakama anlaştık ve aracı aldım.
Amca 14 yıl boyunca kullanmamış ama araç çalışır yürür durumda. Aracı çektirdim Nihat Ustaya aracı inceledik çalıştırdık.

Aracın üstünde 2.5 villys motoru ve şanzumanı var muhtemelen difransiyellerde villys araç çalışıp yürüdü.
Ruhsatta renk mavi yazıyor araç kırımızı, ben yeşil yapmak istiyorum.
Aracı muayene için hazırlıyorum rengini yeşile boyatıp renk değiştirme ve plaka değiştirme, muayene hepsini bir seferde halletmeyi planlıyorum. Şansım yaver gidiyor araca GAZ plaka almak istiyordum plakayı benim bağlı bulunduğum ve trafik işlemlerimi yapacağım Ümraniye şube veriyor. GAZ plakada alırsam işlem tamam.

Muayeneden geçirip renk ve plaka değişikliğini yaptıktan sonra aracı sezon bitene kadar böyle kullanıcam.
Sonra ise yaylı süspansiyon sistemi bulunan bir alt yapı ve iyi bir motorla takviye ettikten sonra GAZROVER yeniden dönüş yapacak. Bu defa pistlerede dönmesini amaçlıyoruz. Yani yarışlara katılacak inşallah.

Hikaye şimdilik bukadar. :smiley:

İyi günler
Sy Ateş
Aracınızı iyi ve mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle
Saygılar

Aks kafalarına bakarsak, diff leriniz orijinal Gaz gibi görünüyor, ama yine de emin olmak için ön ve arkadan alt taraftan bir fotoğraf paylaşırsanız kesin olarak söyleyebilirim.

Arazi şanzımanı nedir?

Ha bu arada alt takımları ne zaman değiştirceksiniz. ;D, haberim olsun.

Hayırlı olsun Nurullah
Galloper ve K5 den sonra yine muhteşem bir dönüş Gazrover yeniden doğuyor.
Merakla izleyeceğim.
Galloperda sayende çok fazla bilgi edindim.
kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR