Yeni Başlayanlar Için Arazi Aracı Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Umer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,228

Umer

Yeni Üye
Merhabalar aranıza yeni katıldım oldum olası merakım vardı hayalim jeep grand cherokee idi uzun yıllardır anlatamam ne kadar çok istediğimi ancak vergisi beni aşıyor kredi çekip bir araba almak istiyorum tecrübelerinize dayanarak bana tavsiyeleriniz nelerdir abilirim bir o kadar grand cherokee kalıbında olsa çok güzel olur 30 zorlasam 35 bin civarı kredi düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum saygılarımla

Bende çok bakındım araştırdım grand cheroke 4.7 ve emsallerini sürekli 4x4 olunca çabuk yıprandığı km çoğalınca şanzıman la ilgili sıkıntı olabildiği okudum dar gelirli olunca risk alamadım
Şu an 2.5 yıldır kia sorento 2.5 kullanıyorum memnunum düğmeyi çevirerek 4x4 oluyor ağır takviye var süspansiyonu, konforu gayet iyi
Yalnız bütün arazi araçlarında binek araçlara göre yakıt fazla

Merhaba, bu konularda yıllardır çok defalar çeşitli yazılar yazdık. Elbette hep konular eskilerde kaldığı için yeni gelen arkadaşlara da aynı şeyleri sordukça açıklamak gerekiyor. Offroad gönül ve bütçe işidir deyip geçiştirmek doğru olmaz. Seviyorsanız vazgeçmeyin. Küçük bütçelerle de araziye çıkmak mümkündür. Pilotajınız iyi olursa, dikkatli ve bilinçli sürerseniz, aracı hırpalamadan uzun süre binmek mümkündür. Hırpalanmayan araç size kolay kolay masraf çıkarmaz. Vergi durumu model düşüklüğünden dolayı pek üzmemeli diye düşünüyorum. Yakıt konusunda evet biraz yükseklik söz konusu.

Gelelim araç seçimine, bütçe en büyük etken elbette. Ancak her zaman yazarım, önce servis ve ustanızı ayarlayınız. Eğer önce aracı alayım sonra ustasını bulurum derseniz yanılırsınız. Bakımını ve tamirini doğru hemde güvenilir bir yere yaptırırsanız üzülmezsiniz. En basit aracın bile eğer anlamayanın eline düşerse sizi en olmadık yerde hele dağda bayırda bırakmasını istemezsiniz değil mi? Alacağınız araca elinizdeki bütçenin tamamını sakın yatırmayın. Araçta eski sahibinin dahi bilmediği sırada bekleyen sorunlar olabilir. Sorun ancak maddi durum yeterli olursa çözülür. Ustanızın size al dediği araç parça vs bulacağı araç olacaktır. En fazla şehir dışından bir kaç günde gelecek parça problemi olabilir.

Yazdıklarımız yıllar içinde yaşadığımız tecrübeler ve edindiğimiz bilgilere dayanmaktadır. Yine de her gün araca ihtiyacı olanların aynı zamanda offroad yapması durumunda ne yazık ki aracın hasar görmesi mümkündür. Böyle bir durumda yedek parça veya tamir için beklenen süre araçsız kalındığında sıkıntı olacaksa daha iyi düşünmek gerekir. Direk bir araç veya marka tavsiyesinde bulunmama sebebimi yazı içeriğinde açıkladığımı düşünüyorum. Bu sebeple araç seçimi ustaya ve bölgeye göre değişecektir. Yine de seçtiğiniz bir araç olur danışmak isterseniz, buradan haberleşerek bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. Düşünen arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

Benimde bu konuda yardıma ihtiyacım var. Trüf için köpeklerim var ve yaz itibariyle dağlara çıkmam gerekiyor. Şuan için Bulgaristan’da yaşıyorum ama eşimin Türkiye’de atanma durumu var Türkiye’ye gelecek gibiyiz. O yüzen burada bir araç alıp 2 yıl Türkiye’de kullanmak istiyorum. Çok fazla bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum çünki sonuçta sadece köpeklerle ulaşım için kullanacağım. O yüzden lpg Li parçası ucuz bir araç almayı planlıyorum. Aklımda vitara, niva, frontera, ve freelander var. Sanırım bunların içerisinde en önde frontera 2.0i var. Bana verebileceğiniz tavsiyelere ihtiyacım var

Merhaba' icinde bulundugumuz bu salgin gunleri gecmeden bir tavsiyede bulunmak zor aslinda. Ancak yine bu sayfadan, hersey normale donunce yeniden sorarsaniz elimizden gelen bilgi ve tecrube destegini saglariz. Saglikla kalin.

Merhabalar aranıza yeni katıldım oldum olası merakım vardı hayalim jeep grand cherokee idi uzun yıllardır anlatamam ne kadar çok istediğimi ancak vergisi beni aşıyor kredi çekip bir araba almak istiyorum tecrübelerinize dayanarak bana tavsiyeleriniz nelerdir abilirim bir o kadar grand cherokee kalıbında olsa çok güzel olur 30 zorlasam 35 bin civarı kredi düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum saygılarımla

Benimde bu konuda yardıma ihtiyacım var. Trüf için köpeklerim var ve yaz itibariyle dağlara çıkmam gerekiyor. Şuan için Bulgaristan’da yaşıyorum ama eşimin Türkiye’de atanma durumu var Türkiye’ye gelecek gibiyiz. O yüzen burada bir araç alıp 2 yıl Türkiye’de kullanmak istiyorum. Çok fazla bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum çünki sonuçta sadece köpeklerle ulaşım için kullanacağım. O yüzden lpg Li parçası ucuz bir araç almayı planlıyorum. Aklımda vitara, niva, frontera, ve freelander var. Sanırım bunların içerisinde en önde frontera 2.0i var. Bana verebileceğiniz tavsiyelere ihtiyacım var
Merhabalar, biraz geç cevap olacak belki, ama bir suzuki kullanıcıs olarak saydığınız araçlar içerisinde benim tercihim suzukiden yana olurdu, fronterayı neden elediğimi açıklamak gerekirse; ben de gerek tipi gerek konforu açısından frnterayı daha çekici buluyorum ancak saydığınız diğer alternatiflerin arasında araziye girebilecek bir araç değil, ve genelde sorunlu oluyor bildiğim kadarıyla fronteranın bakımı parçası vb, kullananlar daha net bilgi verecektir, lada niva ise kendisine bu alanda yer edinmiş yaygın bir araç evet doğru, ancak aracın sadece kupadan ibaret olması, merdiven şasili bir araç olmaması, yarın bir gün farklı amaçlara yönelmek istediğinizde size yetersiz gelebilir, piyasadaki fiyatlar da deli saçması olduğu için pek bir şey de söyleyemiyorum, ancak benim için otomatikmiş manuelmiş vb fark etmez konfor da orta halli vb olsa yeter, çok da sert offroad vb yapmayacağım sadece dağ bayır köpeklerimle çıkacağım vb diyorsanız niva olabilir, biraz daha konfor ve sağlamlık için ise vitara yı düşünebilrisiniz. tabii vitaranın da 2004 den sonrasına bakmayın.

Ben başlangıcı frontera ile yaptım. 2000model frontera sport 2.2 dti aldım. Şuan memnunum. Arazide de gayet başarılı buldum şuan için işimi görüyor. Sadece 3 kapılı olması biraz sıkıntı. Belki ilerleyen zamanlarda 4 kapıcısını alırım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri