Yeni Başlayan Bu Çifte Güncel Bilgilerle Yardımcı Olabilir Misiniz? (çanakkale/balıkesir)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Psikot Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,819

Psikot

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar,
Biz bu işe yeni soyunmuş bir çift olarak önümüzdeki günlerde 1 haftalık Çanakkale ve Balıkesir için kamp yapabileceğimiz tercihen ücretsiz bölgeler üzerinde araştırma yapıyoruz fakat genel olarak edindiğimiz bilgilerden hiç biri birbiriyle uyuşmuyor. Örneğin kamp yapılabilir diye tabir edilen bir alan için kamp yapamazsınız yasak diyenler mi dersiniz sakin bölgedir diyenlerin karşıtında hırsız çok orada diye korkutanlar mı ve aracımız olmadığını da hatırlatarak sizlerin nacizane deneyimlerine ihtiyaç duyuyorum eğer şimdi aklımdakileri sorayım direk olarak
- geçen hafta gelibolu yarımadasında feribot iskelesine yakın bir alanda kamp yapan ev arkadaşım vardı orayı araştırırken yasak olduğunu ve kaldırdıklarını gördüm.
-57. alay kamp alanından gürültülü bir şekilde sürülenlere denk geldim
-Gökçeada laz koyu için kaçak işletme ve evraksız para alınmaya çalışıldığını okudum
-kömür körfezi için kimisi kamping ücretli derken kimisi ücretsiz alan dedi :eek:
-Kadırga koyu nasıldır?
-ve son olarak sahil kesiminde tercihen ücretsiz olabilecek ve sakin şamatasız diye tabir edebileceğiniz tavsiye edebileceğiniz yerleri de yazarsanız çok memnun olurum...
Şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.

Öncelikle merhabalar,
Biz bu işe yeni soyunmuş bir çift olarak önümüzdeki günlerde 1 haftalık Çanakkale ve Balıkesir için kamp yapabileceğimiz tercihen ücretsiz bölgeler üzerinde araştırma yapıyoruz fakat genel olarak edindiğimiz bilgilerden hiç biri birbiriyle uyuşmuyor. Örneğin kamp yapılabilir diye tabir edilen bir alan için kamp yapamazsınız yasak diyenler mi dersiniz sakin bölgedir diyenlerin karşıtında hırsız çok orada diye korkutanlar mı ve aracımız olmadığını da hatırlatarak sizlerin nacizane deneyimlerine ihtiyaç duyuyorum eğer şimdi aklımdakileri sorayım direk olarak
- geçen hafta gelibolu yarımadasında feribot iskelesine yakın bir alanda kamp yapan ev arkadaşım vardı orayı araştırırken yasak olduğunu ve kaldırdıklarını gördüm.
-57. alay kamp alanından gürültülü bir şekilde sürülenlere denk geldim
-Gökçeada laz koyu için kaçak işletme ve evraksız para alınmaya çalışıldığını okudum
-kömür körfezi için kimisi kamping ücretli derken kimisi ücretsiz alan dedi :eek:
-Kadırga koyu nasıldır?
-ve son olarak sahil kesiminde tercihen ücretsiz olabilecek ve sakin şamatasız diye tabir edebileceğiniz tavsiye edebileceğiniz yerleri de yazarsanız çok memnun olurum...
Şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.
Merhaba,
Bunlardan birebir kaldıklarımı bildiklerimi yazayım:
-Gökçeada tam bir kamp cennetidir. Güzelcekoy (güneyde), Kefaloz (Eşelek) ve Marmaros'ta kaldım, türkiyede gece en fazla yıldız orda var, şoke olursunuz : ) çok rüzgarlı, biz yaz mevsiminde kaldık hep, kitesurf için gittiğimiz için. Eylülde zor olabilir. Adanın batı tarafına gitmeyin Laz Koyunda ne işiniz var : ) batı taraf tesettür alanı.
-Gelibolu yarımadasında açık kamp için anzak koyu ve kuzey tarafında kaldım, ücretli kamp içinse Hotel Kum'a yakın bir yer var adını bilemiyorum geçen hafta kaldık. Adına hiç bakmamışız : ) Evlerin içinde küçük bir yer, otelin kendisi değil katiyen, 50m yukarısında evlerin arasında.
-Çanakkale'de Güzelyalı'dan sonra devam eden sahilyolunda 5-10 km mesafede açık güzel alanlar var.
-Dardanos'ta Sun San Beach ferah ve güzel bir yer, klasik çadır kampı değil. ama denizi kötü. Mecbur değilseniz, Güzelyalıdan sonrasına açık kamp kurun derim.

Öte yandan:
-Kadırga Koyunda çokça tesisler var, tesisler bana kötü göründü, tesis dışında çadır kursanız bile sıkış tepiş bir yer, dolayısyla ben görünce hiç sevmedim, vazgeçip assos limanına inen yol üzerinde sağda manzaraya karşı kurmuştum. Bu tarz tesisleri seviyor da olabilirsiniz tercih meselesi ama bana aşiret olarak gelip oba kuran tipler hoş gelmiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri