Yeni Aracımı Hep Birlikte Toplayalım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serdar5261 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 119
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,324

serdar5261

Kamp II
sonunda hayaller gerçek oldu ve bende bir defender sahibi oldum.yazılarında herkez bahsederdi ama ben anlayamazdım çok farklı bir duygu olduğunu ama şimdi onları daha iyi anlıyorum.karadeniz teknik üniversitesinde fizik bölümü son sınıf öğrencisiyim.çoçukluğumdan beri boş zamanlarımda bir an olsun sanayiden çıkmadım.sıra benim aracıma geldi.aracıma rizeden tanışınca çok sevdiğim bir abimden aldım.kendisine buradan tekrardan teşekkür ediyorum.alış hikayem biraz karışık oraya girmiyorum.
sevgili arkadaşlar asıl konumuza gelim haziran de son sınavımdan çıkınca bende tulumu giyipişin başına geçeceğim ve aracımı sadece şasisi kalana kadar parçalayacağım.kumlama işlemi gerekli güçlendirme ve ve boyamalardan sonra toplamaya başlayacağız.planlı çalışmayı çok severim.istiyorum başlıdığımda araca yapacağım her şey elimde olsun.burada siz çok araçlar topladınız.çok araştırmalar yaptınız.ne nerede nekadar çok iyi bilirsiniz.tavsiyeleriniz ve karşılaşacağım sorunları bilen bile vardır içinizde.puma motor kaputunu en ucuz nerden alırım mesela yada yeni model ön gögüs parçalarını kaliteli bir şekilde imal eden varmı.aracımı dağıttığımda gün gün fotoğraflarını ekleyeceğim.herkesin görüş ve tavsiyelerini dikkate alıp en doğruyu yapmaya çalışacağım.şimdiden herkeze sevgiler saygılar...

IMG 0881

Etiketler
Ynt: Yeni Aracımı Hep Birlikte Toplayalım...

yazımda belirtmeyi unuttum aracımda 2.5 düz dizel bir motor var.şu an ıveco c13 diye bilinen commonrail motor arıyorum.birkaç yerde budum ama 10 bin tele civarı para istiyorlar araştırmalarıma devam ediyorum.yeni nesil dizel bir motor olduğu için yüksek rakımlı arazilerde avans ayarını otomatik olarak yapıyor ve çekişten düşmüyor.yakıt tüketimi düşük parça maliyeti az tork aralığı çok geniş olan bir motor.bu konuda da yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır umarım.

yıldırım bey henüz bu uygulamayı yapana raslamadım.fikir tamamen bana ait.sadece şanzuman bağlantısında yani muhafaza kısmında sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum.

karakeçi67' Alıntı:
hayırlı olsun
Allah kolaylık versin
maşallah araç yeterince derli toplu duruyor zaten

aracı aldığım abim sağolsun güzel toparlamış sağını solunu oda baya para harcamış.

aracınız kasa olarak çok güzel motor da taminkarsa bence değiştirmeyin eğer yeni nesil dizel motor takmak isterseniz ford transitlerin motoru bizim araçlarımıza uyum sağlıyor. sizinde bahsettiğiniz gibi yüksek irtifa olan bölgelerde sonucu tartışılabilir ama dikkatinizi çektimi bilmem trabzon rize genelinde en yaygın olan araç transitler benim bu dikkatimi çekmişti.bir araştırın derim

artsanatyildiz' Alıntı:
aracınız kasa olarak çok güzel motor da taminkarsa bence değiştirmeyin eğer yeni nesil dizel motor takmak isterseniz ford transitlerin motoru bizim araçlarımıza uyum sağlıyor. sizinde bahsettiğiniz gibi yüksek irtifa olan bölgelerde sonucu tartışılabilir ama dikkatinizi çektimi bilmem trabzon rize genelinde en yaygın olan araç transitler benim bu dikkatimi çekmişti.bir araştırın derim

yaygınlık konusunda dediğinizde haklısınız ama kalite olarak ıveco motorların ondan kat ve kat üstün olduğunu biliyorum.eğer bulamazsam 2. sırada puma motor geliyor tabikide.elinde bulunan yada bana yardımcı olabilecek biri vardır umarım forumda.

Yeni nesil kaput yeni nesil panjur yeni nesil torido için Eyüp usta var çok sağlamdır işciliği. 05377210040

08numan08' Alıntı:
Yeni nesil kaput yeni nesil panjur yeni nesil torido için Eyüp usta var çok sağlamdır işciliği. 05377210040

çok sağ olun son birkaç sınavım kaldı herkezi tek tek arayıp irtibata gececeğim.ustamız hangi ilde acaba?

Aracınız hayırlı olsun bu arac rizedeydi ve bende almayı düşünüyordum ama rize uzak olduğu için gidememiştim.

Bence aracı sökmeyiniz 20 sene bişey olmamış o şaseye bundan sonrada olmaz.

Zaten o araçta hidrolik direksiyon gibi ufak tefek aksesuarlarda var aracı sökeceğinize bd30 motor atınız.

Gelişmelerden haberdar edin :smiley:

Aracınız hayırlı olsun güle güle ve gönlünüzce kullanın
Acizane motor konusunda küçük bir not bence comonrail motor ve elektronik beyin defenderin hiç sevmeyeceği bir motor tipi en ufak bir arızada sistemin orjinal bilgisayarı gerekli ve en önemlisi elektrik tesisatını yapmak çok zor bence eğer bulabilirseniz tavsiyem BD 30 nissan motor derim ve bulursanız motorun orjinal volant muhavazası ve baskı balata alt merkez beraber alın direk hiç bir işlem yapmadan defendere takın derim eğer sizin şanzuman LT 77 ise alacağınız motorun üzerinde RN380 varsa şanzuman dahil komple almanızı tavsiye ederim BMC levent lerdeki RN380 in ön bölümü ile LT 77 nin arka bölümünü birleştirerek şanzumanıda yeni modele çevirmiş olursunuz BD 30 mekanik pompalı direkt enjeksiyonlu 100 hp civarı gücünde bir motor düz dizel defenderin gücü 69 hp aradaki fark yeter diye düşünüyorum ben kendi defenderime 2500 nissan koydum 85 hp ve arada önemli bir fark oldu
bence bir inceleyim derim ama tabiki fikirlere saygım sonsuz iveco ve pumaya göre maliyet oldukca ekonomik karar sizin hayırlı olsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR