Yeni Aracim Tata Xenon 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,445
arkadaşlarım abilerim. aracımla yaklasık 2 haftadır yollardayım yakıtı daha önce kullandığım navaranın çok çok altında. konfor ve yol tutuşu olarak navaranın eline su bile dökmez o ayrı... :smiley: hafta sonu ufak bir dere geçişi yaptım 4x4 arıza ışığı yanı ama araç 4x4 modunda çalışmaya devam etti. servise sorduğumda soketine su kaçtığını önemsiz bir şey olduğunu 1-2 güne tekrar söneceğini söyledi. başka bir problem yaşamadım çok şükür.
Selam'lar servis no vermeniz mümkünmü? 2010 xenon ön teker kilidi 1 tanesi görev yapmıyor ve ekranda 4L ve 4H daima yanıyor bununla ilgili sorular soracaktım Teşekkürler.

Etiketler
tata xenon
ben toprakta deneyin diye duydum ama asfaltta nasıl bir zararı olur veyatta faydası olur bilemiyorum. 4x4 moda almak için aracı durduruyoruz boşa atıyoruz debriyaja basıyoruz direksiyonun sağ tarafında düşmesi var zaten çevirmeli bir düğme Ekli dosyayı görüntüle 6119bu resimde ki düğme olur kendisi... 4H konumuna alıyoruz. ekranda 4H ışığı sabit olarak yanıyor eğer yanıp sönmüyorsa sorun yoktur araç 4x4 hızlı devir konumundadır. 4L konumuna almak için düğmeyi tekrar çeviriyoruz bu sefer ekranda 4H ışığı sabit yanarken 4L şığı yanıp sönmeye başlıyor ve 3 kere yanıp söndükten sonra 4H ışığı sönüp 4L ışığı sabit yanmaya başlıyor. bu sefer araç 4x4 ağır devirde oluyor ki aracı zaten 40km hızın üstüne çıkartamıyorsunuz (ayna mahruti dişli muhabbeti varmış bende pek anlamam). araç ile işiniz bitti 4x2 ye alacaksınız bu sefer gene düz bir yerde duruyorsunuz aracın bayırda olmaması gerekiyo debriyaja basıyorsunuz 4x2 ye alıyorsunuz ve yaklaşık 1 mt kadar geri gitmeniz gerekiyor (sebebini bende bilmiyorum servis öyle söyledi :smiley: ).. Gelelim en önemli noktaya 4x4 moduna aldığınızda 4H ve 4L ışığı aynı anda yanıyorsa sistemde bir problem vardrır mutlaka servise gösterin. bir çok eksper dahi bunlardan anlamıyor onun için alacağınız aracı mutlaka servise gösterin. ben göstermedim eksper sağlam dedi ama bozuk çıktı.. :smiley:
Arazi vites ten çıkarınca geri gitmekteki amaç ön tekerdeki dişlinin boşa çıkması , yoksa kafaları bozuyor

merhaba
hayirli olsun , hayirli bayramlar . . .
ben karavan cekmek icin xenon 4x4 veya 4x2 dusunuyorum , arac kullanicisi olarak sizden rica etsem ( kitabciginda veya ruhsatinda ) azami frenli romork agirligini bildirirmisiniz? sizdeki 4x4 mu 4x2 mi ? simdiden tesekkurler , hayirli bayramlar . . .
140 Bg olan eski kasa.. 2 ton olacak romork/karavan olayı

150 Bg olanlar az daha fazla olabilir

Selam'lar servis no vermeniz mümkünmü? 2010 xenon ön teker kilidi 1 tanesi görev yapmıyor ve ekranda 4L ve 4H daima yanıyor bununla ilgili sorular soracaktım Teşekkürler.

bunun en kökten çaresi.. manuel ön kilitler..

yaklaşık 1.000-1.500 TL arası komple masrafı olur..

Ankara şaşmazdaki servis yapıyor

Arabaya kupa yükseltmesi yapan oldu mu arkadaşlar varsa önerilere açığım şuan 305 70 16 lastik kullanıyorum. Sürtme yaşamıyorum ancak arazide sorun olabilir.

B756D718 2D0A 47D2 B9D2 F4B8937C8AA8

44009B47 762C 41C5 A4F7 93CF11560195

Kupa direklerinin bu yükseklikte gereksiz olduğu kanaatine vardım. Kupa direklerini keserek kupa yükseltme ve jant spacer olmadan 305 lastikleri sığdırdım. Son görsel.

FB87BAB4 1415 4445 BA5B C86D993F3565

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri