Yeni Aracım 2001 Pathfinder 3.5 Le

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ErdemTezeren Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,462
Oncelikle iyi bi servise gostermeden arac almayin. Sanzuman kontrlu ve overdrive kontrolunu yapin gecisleri vites duserkenki tekpileri yukseltirkenki tepkileri kontrol edin. Arazi viteslerini kullanin sonrasinda arizaya dusuyomu bakin. Alt takim durumunu gozden gecirin bi rotbalansciya gidipte baktirabilirsiniz. Ama en basta dedigim gibi iyi bir servis en onemlisi pathfinder dan anlayan ustanin bakmasi cok onemli. Tup kullaniyorum lovato takili aracta aldigimda takilmisti. Iyi bi ayarla bence her marka duzgun calisicaktir. Cok detay bilmedigim bi konu ama genel kani bu yonde.

Etiketler
Lpg tüketimi hangi koşullarda kaç litre acaba ? İstanbul için anadolu ve avrupada iyi servisler hangisi acaba gerçek manada bu araca hakim olan ?

Ankarada sehirici kisin 56 kurus yakti suanda 44-46 kurusa dustu. Ama gecen yaz uzun yolda 25-30 kurus yakiyodum sehiricide 39 kurusa dusuyodu. Istanbul icin servis bilmiyorum malesef

Bende baktım 3,3 lere denk geldim hep . Muhtemelen dediğiniz gibidir . Yarın ayarlayabilirsek bakacağız 1-2 araca . 3,5 öncelik yinede .

Teşekkürler . Baya düzgün araç gerçekten , aracın temizliğinden dolayı kuzen 3,5 motordan vazgeçmiş oldu .

LPG olarak prince en iyisi , daha uygun fiyatlı iyi uyum sağlayan alternatifler hakkında bilgi varmı acaba ? Arıza lamba vs olmaması lazım . Markalar arasında yakıt tüketimi , çekiş gücü vs fark oluyormu ?

Benim bildigim tupun duzgun montaji arti olarak iyi bi ayarla marka farketmiyormus. Anladigim kadariyla siz istanbuldasiniz bu sebeple 3.3 daha dogru bi karar olmus iciniz rahat olsun alt devirleri daha canli

Merhabalar . Aracınıza kasko yaptırabiliyor musunuz acaba ? Bakımlar yapıldı , prince lpg takıldı , herşey iyi giderken böyle bir sorun çıktı .

Birde lastikleriniz bf goodrich at all terrain galiba . Memnun musunuz ? Uğultu , yakıt tüketiminde artış yönünden nasıllar . Islak havada tutuş (yaz-kış) , karda nasıllar . Kışın kışlık lastiğin asfalttaki tutuşunu yakalayabiliyor mu ?

Normal lastik kullanmadigim icin ses yakit vs kiyaslamasi yapamam. Fakat once mud terrain vardi onunla all terrain i kiyaslarsak mud lar islakta kayiyordu ugultu cok yapiyodu yakitta bi miktar fazlaydi. All terrain ise karda kapilarin acilmayacagi kadar yukseklikteki karda rahatca ilerliyor yagmurda vs de hic bir sikintisini cekmedim acikcasi. Camur olarakta lastik yanagi kadar derinlikteki camurda rahatca ilerledim bi sorun yasatmadi. Yeni nesil all terrain bendekine gore daha avantajli galiba disler yanaklarin yarisina kadar uzatilmis daha saglam vs son olarak da suanki yakit durumumsa soyle 2.31 tl den lpg aliyorum 38-42 kurus yakiyorum. Arada yanlamali basmali gazlamali oluyo o yuzden 42 kurusa cikiyo

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR