Yedi Göller Milli Parkı Gezi Notları

Ynt: Yedi Göller Milli Parkı Gezi Notları

Gidilmeli kamp yapılmalı derim.

P4050114

P4050106

Etiketler

Yedigöllere ulaşım için Mengen tarafındaki yol pek iyi değil yazın bile 4*4 araçlarla zor oluyor,en uygun olan Bolu üzerinden ulaşım. En son 2014 Ekim ayında gitmiştim oraya, yol yapım çalışmaları devam ediyordu muhtemelen şu an tamamlanmıştır.
Kamp için gayet güzel ve emniyetli bir yer, haftasonları genellikle hava da iyi olursa kalabalık oluyor.Güvenlik için jandarama devriye geziyor.Yabani hayvan olarak sincap ve su yılanından başka birşey görmedim. Alışveriş için büfe tarzı biryer var ama hazırlıklı gitmek en iyisi , yola çıkmadan önce mümkün olan en yakınınızdan herşeyinizi temin etmek en mantıklı olanı; aksi takdirde yol boyunca arayış içinde oluyorsunuz.Çadır başı 15 TL ücret alıyordu görevli .Tuvaletler ücretsiz gündüz elektrik yok fakat hava kararınca kamp alanı aydınlatılıyor. Kamp alanı büyük gölün sağ tarafı.Gölde kırmızı benekli alabalık var ama tutmak maharet istiyor.Bu yaz ailem ile tekrar gideceğim.
Umarım bilgiler yardımcı olmuştur.
Saygılar...

Haldun bey; Uzun şase alkovenli Ducato ( önden çekişli )ile gitmek istesem yolla ilgili sıkıntı yaşarmıyım ne dersiniz ? Ankara' dan gideceğim için Mengen yolunu tercih edeceğim. Acelem yok bir iki hafta sonrada gidebilirim. Tşk

Firkat bey, yolun aşağı yukarı son on km.si bol çukurlu, taşlı, sarsıntılı ama sizin aracınız da dahil gitmeye engel bir durum yok. Gidebilirsiniz. Çoğu yerde 1.vites ve sabır gerekir.

Ben Ducato ile Bolu yolundan iki kez gittim. Hiç bir problem yaşamadım. Stable yolda olduğunuzu bileceksin ve Aracı yol koşullarına göre gideceksiniz. 2011 yılında Yığılca yolundan geri döndüm. Yolda ciddi bir çalışma vardı ve geceydi. 30 km yolu 4 saatte gidebildim. Burnumdan geldi kısaca. Şu anki durum acaba nasıldır?

3 ay önce yığılca üzerinden gidip,bolu üzerinden döndüm,her iki yolda gayet iyi,yollar düzgün,sadece yığılca yolu biraz virajlı
yıllar önce mengen üzerinden gidip dönmüştüm,araba haşat olmuştu,20 km lik yolu 2 saate yakın sürede gidebilmiştik,aşırı çukurlu ve bozuktu,anladığım kadarıyla hala öyle
bu durumda iyiden kötüye yol sıralaması şöyle
1-bolu
2-yığılca
3-mengen

Bolu yolunda kar, Yığılca yolunda çökme var denmişti bana. Birini güneş, birini dozer halletmiştir herhalde.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR