YDS GTX Modelleri Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cank Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,540

cank

Kamp II
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar,
YDS nin GTX modellerinden kullanan var mı aranızda?
GTX modelleri GoreTex astarkı modeller.
Almayı düşünüyorum.
Yorumlar için şimdiden teşekkürler :smiley:

CAN

Etiketler
cank' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
YDS nin GTX modellerinden kullanan var mı aranızda?
GTX modelleri GoreTex astarkı modeller.
Almayı düşünüyorum.
Yorumlar için şimdiden teşekkürler :smiley:

CAN
Can,2004 yılında almıştım.4 yıl süreyle kullandım.Deri olduğu için çok kullanışlıydı.Son seneler su geçirmemesi için vazelin sürmeye başladım.Çarşak bantı olmaması eksisidir.

aslankurt72' Alıntı:
Can,2004 yılında almıştım.4 yıl süreyle kullandım.Deri olduğu için çok kullanışlıydı.Son seneler su geçirmemesi için vazelin sürmeye başladım.Çarşak bantı olmaması eksisidir.

Hangi modelini almıştınız?
ben GoreTex modellerinden düşünüyorum.

cank' Alıntı:
Hangi modelini almıştınız?
ben GoreTex modellerinden düşünüyorum.
Ben de Goretex den bahsediyorum. Aldığım dönemde 2 tip vardı. Biri normal bildiğimiz bot diğeri daha uzun gonçlu idi.Normal bot almıştım. Çarşak bantları olsa,bana göre çok pahalı olan tüm botlardan daha kaliteli ve kullanışlı.

aslında son zamanlarda bende bakmaya başladım o botlara nasıldır bilmem. Gerçi yabancı markalara dünyanın parasını veriyoruz; YDS alırsak en azından paramız yurt içinde kalırda bir yaraya merhem olur

Merhaba,

Ben geçtiğimiz kış Moraine GTX modelini aldım http://www.ydsshop.com'dan. Ne bi su geçirme ne de bi kayma yaşadım. Taş gibi duruyor botlar :smiley: Yaza girmeden de Serdar Kılıçın botları olan Kalahari'yi denemek istedim, Serdar Abi kullanıyorsa bi bildiği vardır dedim. Bazı outdoor maceralarımda çok olumlu etkilerini gördüm.Yeni outdoor serisini de duyurdu YDS facebook'ta fotoğraflar var. Bakmanı öneririm :smiley: facebook.com/ydsboots

Yaz sezonu için YDS Oasis kullanıyorum. Goretex'li değil, başkaca da özelliği yok ama ben oldukça memnunum.

Merhabalar,
Ben hiç YDS kullanmadım.
Fakat iyi bot ürettikleri konusunda duyumlar alıyorum.
Askeriyenin iahlesini almışlar bildiğim kadarıyla. Artık orduaya da bot üretecekler diye duydum.
YDS pazara sıkı girecek bu yıl. Kötü ürün satacaklarını sanmıyorum.
Hatta 6 - 7 ekim tarihlerinde BEYOFF oyunlarına katılmayı da düşünüyorlar.
Belki orada stand açabilirler.

Ben YDS Vulcan Gora-Tex'ini avda kullanıyorum.Çok sağlam bir bot ürettiklerini söyleye bilirim.Yazın dahi kullandım.Ben çok memnun kaldım.Şimdi ise kalahari çöl botunu düşünüyorum.Kesinlikle tavsiye ederim.

yds yeni bir firma değil çok eski bir üreticidir ben kalahari çöl botunu kullanıyorum çok memnunum , gore-tex lerinide inceledim bir garmont kullanıcısı olarak çok beğendiğimi söyleyebilirim.

Bence kalite konusunda insanın içinde herhangi bir kurt düşmesine mahal vermeyecek markadır.Özellikle İngiliz askeriyesinin bot ihalesini alması çok büyük bir başarı okuduğuma göre askeriyeye alınacak botlar çok uzun sürelerce her türlü şartda denenmekte, bundan YDS'nın başarılı çıkması ise bu markanın kalitesini göstermekte.

Ukrayna'da ayakkabılar buraya göre çok pahalı olduğu için ve mevcut botlarım oranın kış şartlarında yetersiz kaldığı için iyi bir bot ihtiyacım doğdu. Aklımda belirli marka ve modeller vardı, onlardan hangisini bulursam alacaktım. Ama şu Karaköy'deki reklam üzerine birde buraya bakayım dedim. Moraine GTX modelini alıp çıkmış oldum, aklımdaki modeller uçup gitti. Daha hafif iklim şartları için zaten botum vardı. Diğer botlarından da deneme yaptım, hepsini çok beğendim. Henüz sahada denemediğim için gerçek bir yorum olmadı ama en azından görüp denemenizi tavsiye edebilirim.

Ynt: YDS GTX Modelleri Hakkında

caner' Alıntı:
Ukrayna'da ayakkabılar buraya göre çok pahalı olduğu için ve mevcut botlarım oranın kış şartlarında yetersiz kaldığı için iyi bir bot ihtiyacım doğdu. Aklımda belirli marka ve modeller vardı, onlardan hangisini bulursam alacaktım. Ama şu Karaköy'deki reklam üzerine birde buraya bakayım dedim. Moraine GTX modelini alıp çıkmış oldum, aklımdaki modeller uçup gitti. Daha hafif iklim şartları için zaten botum vardı. Diğer botlarından da deneme yaptım, hepsini çok beğendim. Henüz sahada denemediğim için gerçek bir yorum olmadı ama en azından görüp denemenizi tavsiye edebilirim.

İlk tecrübelerim: soğuk ile ilgili bir sıkıntı yaşanmıyor, iyi sıcak tutuyor ama hafif buzlu zeminler olsun, asfaltta sertleşmiş kar olsun; basmayacaksın. Elbette basmama şansınız yok. Kayak deneyimi yaşatıyor.

Ynt: YDS GTX Modelleri Hakkında

bu botlarıda alınca ayak numaranızdan 1 numara büyükmü alıyosunuz yoksa tam ayak numaranızdamı alıyosunuz. bu botların önünde 2.6 mm güçlendirilmiş termoplastik bombe var diyo büyük gelip lacka olmasın sonra :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.