Yazın Araba Ile İran Belki Azerbaycan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Nedeseminanırsın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,477
Eveeeet ... Umarım orada ne işiniz var diye düşünmüyorsunuzdur bu planımızı söylediğimiz her kişinin verdiği tepkiye benzerlik göstererek....
Temmuz ayı içerisinde İran'ı araba ile keşfe hazırlanıyoruz. Ancak:
1- İran bu mevsimde bizim gezi planımızı sekteye uğratacak kadar sıcak mı olur?
2- Normalde ev kiralayarak geziyoruz ama (gezi yazılarıma ulaşabilirsiniz göz atmak isterseniz Arabayla Büyükçe Balkan; Ufakça Bİr Avrupa Turu... ve Araba İle Gürcistan Gezisi (trabzon-batum-tiflis) 2016) İran bu konuda kapalı kutu gibi. Gidince bulmak daha mı kolay olur?
3- İran'dan çıkışta benzin için ödenen miktar ne kadar?
4- Trafik anlatıldığı kadar zorlayıcı mı gerçekten?
5- Azerbayan ayrı bir endişe kaynağı oldu. Sahiden polisler sürekli ceza kesip, yüklü miktarlarda rüşvet mi talep ediyorlar?
6- Azerbaycan çok pahalı bir ülke mi?

Bu konuda tecrübeli gezgin arakadaşlarım bir yol gösterirlerse sevindirik olabilirim...

Bu konuda en taze bilgileri, İran'dan yeni dönen karavancı arkadaşlarımız Cengiz ve Sema Ertörer'in Karavanlı Hayat sitesinden alabilirsiniz. Harika bir anlatımları olmuştu.

Bu konuda en taze bilgileri, İran'dan yeni dönen karavancı arkadaşlarımız Cengiz ve Sema Ertörer'in Karavanlı Hayat sitesinden alabilirsiniz. Harika bir anlatımları olmuştu.
Böyle bir web sitesi yok bulamadım . Link yazabilirmisiniz .

Eveeeet ... Umarım orada ne işiniz var diye düşünmüyorsunuzdur bu planımızı söylediğimiz her kişinin verdiği tepkiye benzerlik göstererek....
2- Normalde ev kiralayarak geziyoruz ama (gezi yazılarıma ulaşabilirsiniz göz atmak isterseniz Arabayla Büyükçe Balkan; Ufakça Bİr Avrupa Turu... ve Araba İle Gürcistan Gezisi (trabzon-batum-tiflis) 2016) İran bu konuda kapalı kutu gibi. Gidince bulmak daha mı kolay olur?
5- Azerbayan ayrı bir endişe kaynağı oldu. Sahiden polisler sürekli ceza kesip, yüklü miktarlarda rüşvet mi talep ediyorlar?

Bu konuda tecrübeli gezgin arakadaşlarım bir yol gösterirlerse sevindirik olabilirim...
Yaz başında Antalya'da karşılaştığım İranlı çift gündüz sıcak gece soğuk olduğunu söyledi Tahran için

merhaba
ben geçen yıl İran'da Tebriz, İsfehan, Persepolis ve Şiraz şehirlerini kapsayan bir bir gezi yaptım. İRAN kelimesini duyunca ilk hissettiğim şey KEŞKE İMKANIM OLSA YİNE GİTSEM oluyor.
gönül rahatlığı ile İran;'a gidebilirsiniz. inanın bana İNSAN olduğunuzu ve İNSANLIĞI İran'da görünüz.
gezimi geçen yıl ramazan bayramı tatilinde 10 gün olarak planlamıştım. tek başıma gittim. Van'dan itibaren İran'a ait yerel otobüslerle gittim.

Tebriz tamamen Türk şehri diyebilirim. İnanın Türk olduğunuzu anlasınlar sizi evlerinde misafir etmeden bırakmazlar. Korkmayın ve rahat olun. inanın geçen yıl beni evlerinde misafir eden aile şimdi mesaj yazdılar nasılsın diye hala görüşüyoruz. İranda çok güzel dostluklarınız olur eğer halkın içine karışırsanız.ayrıca Tebrizde kavun suyu içiniz ve ABGUST yemeden dönmeyim bunu ömür boyu unutamazsınız.

İsfehan bence her insanın ölmeden önce görmesi gereken bir şehir. harika köprüler yemyeşil caddeler harika bir şehir tamamen kültür ve insanlık olan bir şehir. İsfehanda no bahar restorantta Çello kebabı hala unutamıyorum. Emir Kebir hostel var tüm dünyaca bilinen bir yer orada turistlerle birlikte kız erkek karışık karma odalarda kalabilirsiniz ekonomik olur. evet İran'da oluyor bu.
Şirazda Türkçe bilen çok az Fras nüfus çoğunlukta burada Hafız ile Sasi Şirazinin kabirlerini gezersiniz. Persepolis antik kentini görmeden ölmeyin derm.
kısaca İRANA KORKMADAN GİDİNİZ HATTA HEMEN VAKİT KAYBETMEDEN GİDİNİZ. insanlık var yemekelri harika şehirleri çok güzel küğltürleri çok farklı ve TÜRKLERİ ÇOK SEVİYORLAR. ön yargıdan kurtulup halkın arasına karışın yeter. giderseniz daha detaylı bilgileri veririm.
hava evet gittiğiniz aylarda yaklaşık 60 derece civari olacaktır. gündüz vakti 200 mt ileriye yürümeyi göze alamayabilirsiniz.

eklemem gereken bir şey var fiyatlar cok ucuz geçen yıla gör tl biraz daha değer kaybetsede fiyatlar bize göre cok uygun

Belki siz de biliyorsunuz ama ben yine hatırlatayım Azerbaycan'a kara yoluyla vize almadan giremiyorsunuz.İran yaz mevsimi yanıyor,bir daha düşünün

Kendi aracımla bu aylarda (Ağustos- Eylül 15)
İran - Azerbaycan - Gürcistan yapmayı düşünüyorum.
İki engelim var biri sıcak hava diğeri sağlık problemim aşarsam oralardayım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri