Yay önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nefocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,352

nefocan

Ana Kamp
Okçuluğa yeni başladım, 5 derse gittim henüz, 10 saat ediyor. kurstaki yayı kullanıyorum şuan ancak kendime yay almak istiyorum bir tane, karar veremedim ama henüz, bu alanda hangi marka iyidir nelere dikkat etmeliyim bilemiyorum yardım edebilir misiniz?
http://www.okculuk.com/pinfo.asp?pid=65
http://www.okculuk.com/pinfo.asp?pid=59
bu yaylar iyi mi mesela?
başlangıç yayları diyor, ama başlangıçtan sonra alınacak yay nasıl bir yay, ne değişiyor ilerledikçe biraz bilgilendirebilir misiniz?

Etiketler
Ynt: Yay önerisi

Bu konuda kurstaki hocanızdan bilgi almanız daha iyi olacaktır ama gösterdiğiniz her iki yayı da tavsiye etmem. Her ikisi de Çin malıdır ve oldukça kalitesizdir. Bu işi uzun vadeli düşünüyorsanız daha kaliteli yaylar almalısınız.

Bazen çok iyi takımlar 2. elde ucuza bulunabiliyor. Malum siteyi takipte de yarar var.

Merhabalar,

Sizin kol gücünüzü bilemediğim için kaç libre çekiş gücü kullanabilirsiniz bilemiyorum, ama size nacizane tavsiyem makaralı yay olacaktır. Perfect marka 55-60 lbs yay başlangıç olarak iyidir. İstanbul forum Dekatlon mağazasında çok hesaplı, geri kalan aksesuarları da Tunç Okçuluktan temin edebilirsiniz.

Ok ile avlanmayı planlıyor iseniz size 1 paket, üçlü olarak kesici av ucu da hediye edebilirim.

Sevkli spor.

İyi akşamlar.

mergen' Alıntı:
Bu konuda kurstaki hocanızdan bilgi almanız daha iyi olacaktır ama gösterdiğiniz her iki yayı da tavsiye etmem. Her ikisi de Çin malıdır ve oldukça kalitesizdir. Bu işi uzun vadeli düşünüyorsanız daha kaliteli yaylar almalısınız.

Bazen çok iyi takımlar 2. elde ucuza bulunabiliyor. Malum siteyi takipte de yarar var.
HOCAM SİZ NASIL BİR YAY TAVSYE EDERDİNİZ

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR