Yaşanmış Komik veya Trajikomik Olaylar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 146
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 77,883
Ynt: Yaşanmış Komik veya Trajikomik Olaylar

melis_burcu' Alıntı:
ya bu olayı da herkes farklı bir şekilde anlatıyor , her türlü versiyonunu dinledim ...

ama ben bundan birkaç hafta önce buna çok benzer birşey yaşadım . spor salonunda başka birinin su şişesini almışım farkında olmadan , ama benim suçum değil kendisi benim şişemin yanına koymuş ... bende kendi suyum diye aldım içmeye başladım , kız geldi karşımda durdu yüzüme bakıyor , bench'te oturuyordum o sırada ,içimden acaba bench'mi lazım diye düşündüm .. '' çekileyim isterseniz bench lazım galiba '' dedim , kız yoooo dedi , ben hala farkında değilim lıkır lıkır içiyorum suyu ...bir yandan da kıza bakıyorum ... sonra aklımdan '' benim suyum ılıktı ama şu an içtiğim su soğuk , şimdi hasta olacam '' diye geçti , sonra eyvah dedim , yere baktım , benim şişe yerde duruyor ::smiley: kıza kusura bakma falan dedim , o da önemli değil dedi , istemem dedi ama yinede gidip bi su alıp verdim ...

allahtan okunmuş su değilmiş... :smiley:

Etiketler

997799' Alıntı:
allahtan okunmuş su değilmiş... :smiley:

yok canım spor salonunda okunmuş suyun ne işi var , en fazla kreatinli olabilirdi ya da protein tozu falan atmış olabilirdi ... : )

Unutamadığım bir olayımı anlatayım szlere.
sakaryada köyümüzde yaşadım trajikomik olayı.
kasım ayı'idi soğuk,çise şeklinde yağan yağmur ve hafif rüzgar vardı.
saat 12 civarı yatmıştım,bir müddet sonrada eşim yattı.
tam uyumak üzereyken eşimin dürtmesiyle uyandım ve ne olduğunu sordum.
bana evin yanında tlf. sesi var dedi.eşimin kulağı benden daha açıktır.
bende dikkatimi verdiğimde gerçektem 3,5 dk. bir tlf.sesi geliyordu.
bizm bahçeye girip bunu yapmakta cesaret ister.
üstüme montumu ve elime yasal olmayan delikli demiri alarak dışarı çıktım.
kim lan o diye bağırmama rağmen evin arkasındaki fındıklıktan yine tlf. çaldı.
artık ses bir o taraftan bir bu taraftan geliyordu.
artık birkaç el sıkmanın zamanı geldi diyerek ses gelen yöne sıktım.
silah sesine abim ve yoldan geçen birkaçkişi daha eklendi.onlarda dinlediler sesi ve ses evin bodrumuna kadar geldi.
ve gireyim dediysemde abim musade etmedi.kendiside muhtardı.bu deli olabilir elinde bıçak vardır saldırır ve vurursun diyerek
jandarmayı aradı.onlarda sesi dinledi bir orada bir burada sesler yön değiştiriyordu.asker mermileri namluya sürerek daldılar evin arkasına.
bende hafif terli çıktığımdan enseden yağmur ve soğuk yemiştim.evin arkasına gelince asker sesin evin içinden geldiğini söyleyince hayretle o odada yattığımı ve sesin dışarıdan geldiğini söyledim.
yine sesi bekledik'ki ses busefer ayaklarımızın dibinde çaldı.
lambalar yardımıyla otların arasında çatıdan düşün damlaların tam altında kırılmış pil ve hoporlör kısmı kalmış oyuncak tlf.çıktı.
çişeleyen yağmurda oluşan damlalar belirli aralıklarla üzerine düşüyor ve şase yapıp çalıyordu.
rüzgarın ve bizlerin tedirginliği ile ses yön değiştiriyor.
ve komutanın bana dönerek bunun içinmi bizi çağırdınız deyince.
cevabım hemen geldi.
bunun içinmi namluya mermiyi verdiniz?
o günden sonra boynum ters hareketlerde kilitlenip kalır.yani kalıcı hatırası var bende.

çok komik bunlar gülmekten dalağım şişti nerden buluyorsunuz bunları???? ;D

iltifat

Yıl, 1887… Gazetecinin biri, Victor Hugo’ya soruyor: “Eserleriniz ve siz bugüne de çok olumlu eleştiriler aldınız, çok övüldünüz. Bunlar arasında sizi en çok hangisi hoşnut etti?”
Hugo anlatıyor: “Karlı bir kış gecesiydi. Eş dostla yiyip içmiştik. Mesafe kısa diye, evime yaya olarak dönüyordum. Fena halde sıkışmıştım. Hızlı adımlarla, malikanemin bahçe kapısına vardım. Kapı kilitliydi. Var gücümle uşağıma seslendim: ‘İgooooooor!’ Defalarca haykırmama karşın İgor’un beni duyduğu yoktu. Sidik torbam Atlas Okyanusu büyüklüğüne ulaşmıştı. Altıma kaçırmak üzereydim. Yaşlılık işte. Çaresiz, bahçe duvarına yanaştım, etrafa bakındım, görünürde kimse yoktu, fermuarımı indirdim ve su dökmeye başladım. Tam o sırada arkamda bir at arabası durdu. Hiç kıpırdamadan, sessizce işiyordum. Arabacı nefret dolu bir sesle ‘Seni haddini bilmez, buruşuk o… çocuğu! O işediğin, Sefiller’in yazarı Victor Hugo’nun duvarıdır!’ dedi.

İşte, hayatımda duyduğum en iltifat dolu söz buydu.” :smiley:

Merhabalar;

Bende bu bayram başımdan geçen bir olayı daha tazeyken paylaşmak isterim.

Bir aile dostumuzun cemiyeti için Urfa'ya gitmemiz gerekti ve kalktım bayramın 3. günü Urfa'ya gittik. Sabah çok erken bir saatte olan uçak yolcuğundan sonra otelde dinlenmeye çekildik.
Öğleden sonra dostumuz aradı ve gelip alacağını söyledi ve biz de ısrarla gerek olmadığını bizim kendimizin gelebieceğini söyledik, sonuçta cemiyet evi kalabalıktır falan herkesin işi gücü vardır diye düşünerek.

Taksi ye bindik ve ben evi hatırladığım kadarıyla evin adresini buldum ve doğru bir şeklde geldik. Taksiden indik eşim beni kutluyor, ''bravo sana, müthişsin, bu ne hafıza'' gibilerinden övgüler alıyorum.

Binanın kapısından girdik, asansöre bindik, eşime sordum kaçıncı kattı diye, oda 4 dedi ve 4 numaralı düğmeye bastı, çıktık. Karşımızda açık bir kapı, ev kalabalık, bir curcuna sormayın.

Herkese merhaba dedik, dedik ama içerde tanıdık kimseyi görmüyoruz, herhalde içerdeler diye düşünüyoruz. İçeriden bizi buyur ettiler, ayaklarımıza terlik uzattılar, eşim bir taraftan terlikleri giyerken, karşıdan siz herhalde alt katta ki cemiyet için geldiniz dediler.

Aman allahım o an bir den yıkıldık, nerdeyse içeri geçip oturmak üzereyken, durum anlaşıldı, yinede bizi içeriye buyur ettiler, çay ikram edelim dediler, hiç önemli değil onlarda bizim aktabalarımız, komşumuz olur dediler.

Ama o kadar çok mahçup olduk ki anlatamam size. Çok çok özür dileyerek bir alt kata indik, durumu anlattık ve hep beraber bir güzelce güldük.

Demek ki neymiş;

Bayanlara adres konusunda çok güvenmeyeceksiniz. :D

Saygılarımla.

Bu sabah Best FM'de Cem Arslan'ı dinlerken çok güldüm.Nerede ise arabayı devirecektim.Sağolsunlar , Cem ve Heytem kardeşlerimizin Gezenbilir'e her zaman
kapıları açık olmuştur ve bizleri de her zaman desteklemişlerdir.Buradan onlara da selam olsun.
Efendim olay şöyle.Doğu bölgelerimizde artan nüfusu planlamak ve köylüleri doğum-kontrol konularında bilinçlendirmek için Sağlık Bakanlığı ekipleri harekete geçmiş ve köy köy gezerek köylüleri aydınlatmışlar.Özellikle erkekleri prezervatif , kadınları da spiral kullanma yönünde iknaya ve eğitmeye başlamışlar.
Fakat ekipler bölgeyi terkettikten sonra provakatör hınzırlardan birisi köylü arasında bir söylenti yaymış.
'' Hanımlarınıza takılan bu spiral denen alet aslında dinleme cihazıdır.''
Bunu duyan köylü durur mu ?
Karı-Koca aile içi malum görüşmelere başlamadan önce köylerdeki çoğu evlerden spirallere eğilerek yapılan şu konuşmalar duyulmaya başlanmış.
'' Devletimiz sağolsun ''
'' Milletimiz varolsun ''
'' Yaşasın başbakan ''
'' Hanım bu başbakan var ya ; büyük adam ''

Canım Türkiyem ya
Hikaye gerçek olsun ya da olmasın , ben bu ülkede yaşamaktan çok mutluyum. ;D

Özellikle şu fort araca zincir takılması çok komilmiş. Gülmekten gözümden yaş geldi. Evde kendi kendine ne gülüyon çocukmusun diyorlar. Yurdumun polisi onlar olmasa ne yapardık acaba. Tüm emniyet teşkilatını saygı ile selamlıyorum.

Sevgili CAN YÜCEL tamda bizi anlatmış!

Can Yücel - Gitmek

Bugünlerde herkes gitmek istiyor.
Küçük bir sahil kasabasına,
Bir başka ülkeye, dağlara, uzaklara...

Hayatından memnun olan yok.
Kiminle konuşsam aynı şey...
Herşeyi, herkesi bırakıp gitme isteği.

Öyle "yanına almak istediği üç şey" falan yok.
Bir kendisi.
Bu yeter zaten.
Her şeyi, herkesi götürdün demektir.
Keşke kendini bırakıp gidebilse insan.
Ama olmuyor.

Hadi kendimize razıyız diyelim, öteki de olmuyor.
Yani herşeyi yüzüstü bırakmak göze alınmıyor.

Böyle gidiyoruz işte.
Bir yanımız "kalk gidelim",
öbür yanımız "otur" diyor.

"Otur" diyen kazanıyor.
O yan kalabalık zira...
İş, güç, sorumluluk, çoluk çocuk, aile,
Güvende olma duygusu...
En kötüsü alışkanlık.
Alışkanlığın verdiği rahatlık,
Monotonluğun doğurduğu bıkkınlığı yeniyor.
Kalıyoruz...
Kuş olup uçmak isterken, ağaç olup kök salıyoruz.

Evlenmeler...
Bir çocuk daha doğurmalar...
Borçlara girmeler...
İşi büyütmeler...
Bir köpek bile bizi uçmaktan alıkoyabiliyor.

Misal ben...
Kapıdaki Rex'i bırakıp gidemiyorum.
Değil bu şehirden gitmek,
İki sokak öteye taşınamıyorum.
Alıp götürsem gelmez ki...
Bütün sokağın köpeği olduğunun farkında,
Herkes onu, o herkesi seviyor.
Hangi birimizle gitsin?

"Sırtında yumurta küfesi olmak" diye bir deyim vardır;
Evet, sırtımızda yumurta küfesi var hepimizin,
Kendi imalatımız küfeler.

Ama eğreti de yaşanmaz ki bu dünyada.
Ölüm var zira.
Ölüme inat tutunmak lazım,
İnadına kök salmak lazım.

Bari ufak kaçışlar yapabilsek.
Var tabii yapanlar, ama az.
Sadece kaymak tabakası.
Hepimiz kaçabilsek...
Bütçe, zaman, keyif... Denk olsa.
Gün içinde mesela...
Küçücük gitmeler yapabilsek.

Ne mümkün.
Sabah 9, akşam 18
Sonra başka mecburiyetler
Sıkışıp kaldık.
Sırf yeme, içme, barınmanın bedeli
Bu kadar ağır olmamalı.

Hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz.
Bir ömür karşılığı, bir ömür yani.
Ne saçma...
Bahar mıdır bizi bu hale getiren?
Galiba.

Ben her bahar aşık olmam ama
Her bahar gitmek isterim.
Gittiğim olmadı hiç,
Ama olsun... İstemek de güzel.

Bu anlatacak olduğum olay gerçektir
Olay Trabzon'da geçer.Abimizin babasının otobüsü vardır ve o yıllarda devasa bir otobüs, tek katlı ev gibi kocaman bir şey.
Rahmetli Menderes Trabzon'a gelecek, baba sıkı DP li küçük oğlunu da alıp mitinge gider.
O zaman çocuk olan abimizin yanında rahmetli Menderesten öyle bahsedilmişki o kadar büyük olduğu söyleniyorki sormayın.Tabi o dönemde tv yok gazeteler böyle değil.Menderes bizim abimize, sanki bir gemi, apartman veya daha büyük birşey gibi geliyor.Babası oğlumda görsün diye abimizi omuzuna alır "bak oğlum Menderes" der.Abimiz "yok buba hani nerde" der.Babası "bak oğlum orda konuşan"der. Abimizin aklındaki Menderes farklıya bağırır "ula buba bu adama"
(Biz buba deriz, genç nesil baba diyor)
Kalın sağlıcakla.

İzmit'te yaşıyorum geçenlerde yürürken yanıma bir adam yaklaştı elindeki kartı gösterdi , belli buraların yabancısı. Kardeş ben buraya nasıl giderim dedi baktım karta otogarı tarif ettim. Yav ben zaten oradan geliyorum falan dedi. Yalovaya kadar yürüyemezsin abi otogardan bin otobüse 1.5 saate ordasın dedim , adam sağolasın kardeş dedi uzaklaştı. Artık nasıl bir yanlış tarif maduruysa.. :D :D

Lisan

(Gerçek Olay) Anadoluda bir yerde, birsıcak yaz günü uzun süren duruşmalardan sonra yorgun yargıç listedeki son davayı görüşmek üzere sanığı huzura alır.
Suç orman yasasına muhalefet, suçlu bir köylü! Köylü uzun uzun savunmasını yapar. Zaten yorgun ve sıcaktan bunalmış yargıç iyice bunalır.Bu sırada sanık köylünün adliyenin bahçesine bağladığı eşeği sahibinin savunması sırasında anırmaya başlar. Yargıcın sabrı iyice taşmıştır.
Köylüye (Eşeği de kastederek) "Hanginizi dinleyeceğimi şaşırdım" der.. Köylü kendini hiç bozmaz.Savunmasını tamamladıktan sonra yargıca döner, sözlerinin bittiğini ifade eder ve "şimdi hangimizin lisanınından anladınızsa ona göre kararınızı verin der.!!!" (İncigül Yağcı'dan) alıntı

2 hafta önce basımdan gecen olay pikniğe gittik arabaları yanaştırdık piknikti mangaldı derken aksam oldu gidecez anahtar yok beraber geldiğimiz 2 araba aksam vardiyalarından dolayı erken ayrıldılar en yakın telefon ceken yer 15 km ne yapacaz yoldan gecen araçta yok bu arada yeni aldıgım pantolonu ilk defa kullandığım için cebi delikmiş düstü diye düsündüm ara tara yok saat 10 oldu içimizden 2 kişi yuruyüp tel açtı araç yolda karsıladı anahtarın yedegi alındı tekrar ormana geldiler ve evimize döndük aradan 1 hafta geçti oto kuaföre verdik aracı aksam almaya gittim adam bana 2 anahtar verdi sasırdım nedir diye sordum abi biri içinden cıktı dedi aracı aramıs olmamıza rağmen bulamamıstık nereden cıktıgını sorunca kol dayama nın arasından ön koltugun altına düştügü nü söylediler sasırdık

Arkadaslar benim hikaye gercek hatta gercek ustu traji komigin daniskasi.hemde gezenbilirde su an gerceklesiyor.

ama once bir fikra deliormanli şaban askere gitmis.bir gun komutan toplamis askerleri oglum demis bir havuzyapacagiz ortasinda aslan seklinde cesme olacak agzindan da su akacak bunu kim yapabilir.Bizimki atlamis abe ben yaparim be ya.iyi demisler emrine 2 asker malzemeyi de yigmislar.

Bizimki gece gunduz calismis acilis gunu gelmis catmis Tugay komutani gelecek denetlemeye herkes hazir torenle bir cekmisler ortuyu ulen o ne?

Bahcede bir havuz havuzun ortasinda bir ucube agzindan su akiyor.komutan asilmis tokadi ulenessek bunun neresi aslana benziyor.bizimki her zamanki gibi hazir cevap.
Te be komutanim görmemişim o aslani.

Abi adam hayatinda aslan gormemis ama agzindan su akan aslanli cesme yapmaya cesareti var.

Ben buna benzer bir replik yaşadım çok kısa arkadaşa net ile ilgili bir şeyler anlatıyordum o ara şöyle bir soru yönelttim

Senin net kotalımı ?

-hayır ttnet

Dedi konu kapandı :|¨¨

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.