Yaşanmış Komik veya Trajikomik Olaylar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 146
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 77,882

Etiketler

Ynt: Yaşanmış Komik veya Trajikomik Olaylar

1973508

adanada ışıklarada polis memuru trafiği düzenliyor
kadın biri elinde biri kucağında karşıya geçmeye çalışıyor
ışıkları ve polise aldırmadan polis= hey nereye gidiyon
kadının cevabı aynen şu
teyzem gillere gidiyom sanane

İki gün önce ben yaşadım ....dükkanın hemen önünde 2..3 kedi dişi bir kedinin peşinde yolun ortasında kovalamaca oynuyorlar yoldan araçla geçen polis otosundan 50 li yaşlara yakın bi polis amcam camdan bagırdı ....Piiiiist rahat bırakın lan kızı..... bizim ahliyi düşünün artık....:smiley:

benim cj yi atolyenin önüne park etmişim..müşterilerim hem arabamı inceliyor hem freelander la mukayese ediyor bende dinliyorum
1. vatandaş: ya kanka ben bu arabanın girdigi her yere benim arabayla da girerim.gösterişten başka bişi diil bu yaa!!
2. vatandaş: (heralde biraz tanıyor bu cj leri)hadi yaaaa...sen şimdi sapanla uçakta vuruyorsundur di mi :D :D :D
1. vatandaş: :mad:

Dün akşam Bakırköy - Bahçelievler minübüsündeyiz.
Minübüs balık istifi benzetmesi ile ifade edilebilecek bir şekilde dolu...
Şoför ara duraklardan yolcu almak istediğinde arkalardan bir bayan söyleniyor...
"Biraz sonra arkadaki yolcunun kucağına düşeceğim!"
Böylece biraz gittikten sonra aynı bayan...
" Kapıyı açarmışın? Ben dayanamıyorum.Tansiyonum yükseldi, ineceğim..."
Ve tam inerken...
"Plakanı aldım..."
O an benim aklımdan geçenler...
" Şimdi trafiğe şikayet edecek bu kadar yolcu aldığı için... Yandı şoför..."
Ve kadın...
" Şimdi gidip süper loto oynayacağım plaka numaranla... Çıkarsa kendim de kurtulacağım bu minübüslerden, seni de kurtaracağım..."
Kadıncağızı, şoförün "Abla kendine dikkat et. Bol şanslar..." dilekleri ve kahkahalar arasında uğurladık :smiley:

Otobüsle giderken, Bolu Dağı'nda verilen molada hemen tuvalete koşturdu.
Korkunç sıkışmıştı. Şansına boş kabin bulup kendini oraya attı...
Tam oturmuştu ki yan kabinden bir ses "merhaba" dedi.
Adam şaşkın "Merhaba" diye cevap verdi.
Ses devam etti: "Nasılsın?"
İlk defa başına böyle bir şey geliyordu...
Yine şaşkın şaşkın yanıtladı: "Sağ ol, iyiyim. sen nasılsın?"
Ses sordu: "Ne yapıyorsun?"
Bir an tereddüt geçirdi. Adam onun tuvalette olduğunu bildiği için mutlaka ne yaptığını da biliyordu. Düşündü ve yanıtladı: "Ben" dedi "İstanbul'dan Ankara'ya gidiyorum. Sen nereye gidiyorsun?"
Adamın sonraki cümlesi bu muhabbeti sona erdirdi.
"Hayatım, telefonu kapatıyorum.Yandaki tuvalette bir gerizekalı var. Sana sorduğum sorulara yanıt verip duruyor. Ben seni sonra ararım..."

1987- 88 yılları, taksi şoförlüğü yapıyorum.Bir gece Pangaltı'da bir meyhane önünden iki müşteri aldım, ikiside zurna gibi, Kuzguncuk'a gitmek istediklerini söylediler, yola çıktık. Konuşmalarından amca ve yeğen olduklarını anlıyorum, arkada oturan yeğen ''kaptan müzik yok mu''diye sordu, o zamanlar eski teyp ve kasetler dönemi, teybin üzerinde kaset duruyor, bastım kasete Bülent Ersoy söylemeye başladı.Bunların sohbetleri tartışmaya ardından kavgaya dönüştü, bu arada köprüyü geçtik Beylerbeyi, Kuzguncuk arasında arkada oturan durmamı istedi ve amcasına küfür ederek araçtan indi.Devam ettik amcayı evine bıraktım köprüye doğru geliyorum, yol kenerında bir karaltı gördüm selektör yaptım, el kaldırdı, durduğumda benim arabadan az önce inen vatandaş olduğunu farkettim.Karşıya geçermisin diye sordu, baktım beni tanımıyor, tamam dedim yola çıktık.Az sonra yine müzik istedi, kasete dokunmamla Bülent Ersoy tekrar başladı ve adam elini havaya kaldırarak ''ulan bu taksici milleti bu karıyı ne çok seviyor, bu akşam hangi arabaya binsek bu çalıyor'' dedi.
İtiraf ediyorum o an güldüğümü belli etmemek için kendimi sıkarken az da olsa altıma kaçırdım.

Şehir içinde motorsikletle gidiyordum kask arkada asılı idi, yanıma motorsikletli bir polis yanaştı,beyefendi kaskınızı taksanız iyi olur dedi. (kendiside benim gibi arkaya asmış kaskı takmamış). Niye, senin kafan benimkinden kalınmı? dedim. Polis hiç bir şey diyemedi gülerek uzaklaştı.

Sık sık vicdanımla konuşur, rahat olup olmadığını sorarım. Geçenlerde yine aramızda bir konuşma geçti:
-Vicdanım nasıl rahat mısın?
-Rahat değilim uleen. (ALLAH ALLAH sanki içime kadir inanır girmiş).
(Şaşkınlıkla)- Sende kimsin?
-Vicdanın.
-Hangi vicdanım ?
-Deli vicdanın uleeen…
Şaşkınlıkla beraber sorular sormaya devam ediyorum.
-Neden rahat değilsin peki?
-Beni sevdiğini söyle uleen.
-Buda nerden çıktı, sen böyle konuşmaya devam ettikçe sevmiyorum seni.
-Konuşma ulen seviyorum dee.
-Sevmiyorum.
-Seviyorum de ulen.
-Sevmiyorum.
(Ses iyice kalınlaşarak)-Seviyorum de uleeeennnn.
(Korkudan)-Seviyorum.
-Yalan söylüyorusun köpeeekkk.
Ben iyice kontrolu kaybetmiştim.Kendi vücuduma hükmedemez olmuştum. Tüm kontrol o içimdeki deli sese yani deli vicadıma geçmişti sanki. Ben şaşkınlıkla beraber hala sorular sormaya devam ediyorum bu arada.
(Korkarak ve kısık bir sesle)-Neden rahat değilsin diye sormuştum.
-Sen çok kötüsün ulen..Töbe edeceksin …
-Hamd olsun ben tövde ederim.
-Konuşma ulen, Bundan sonra kötülük etmeyeceksin, Selimiye camisine gidip tövde edeceksin anladın mı beni ulen.

İçimdeki çakma kadir inanırı çakmak çakar gibi çakmaya karar verdim o anda. Çakmaya çakmağı bir çaldım içimdeki boşlukların derinlerine doğru yuvarlanmaya başladı. Yuvarlanırken de bizim çakma bir yandan da tehditler yağdırıyor…-Bu hikaye burada bitmeyecek ulennnn, Göreceksin ulenn , göreceksiiiiiinnnnnnnnnnnnnnn….

Bu hikayenin ana fikri "fazla film izlemeyelim" dir.:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR