Yardım Lütfen "Kiralık Karavan"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakanyeler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,713

hakanyeler

Yeni Üye
Yer
Beyoğlu
Web
www.cizerken.com
Merhaba, yaz tatili için eşimle bir değişiklik olsun niyetindeyiz ve karavanla 2 haftalık ege turu yapmayı planlıyoruz. Karavanımız olmadığı için kiralamayı düşünüyoruz ama bu konuyla alakalı daha önce tecrübem olmadığından sizlere sormak istedim.

Temmuz ayı için karavanını kiralamak isteyen veya kiralama firmaları hakkında öneride bulunacak olanlar varsa çok memnun olurum.

Rota konusunda da henüz bir plan yapmadık tavsiyelere açığız :smiley:

Teşekkür ederim...

Etiketler
Ynt: Yardım Lütfen "Kiralık Karavan"

Kiralama konusunda casavan'ı tavsiye edebilirim. Araçları yeni ve güzel..

Forum katılımcıları arasında karavanını kiralamak isteyen olabileceğini düşünmüyorum. Ama yine de satılık/kiralık ilanlarında şahıslardan kiralanabilecek motokaravanlara rastlamak olası.. sahibinden.com'da araştırma yapabilirsiniz.. Bunlar da fiyat olarak kiralama şirketlerinden daha ucuza gelmez. Olası anlaşmazlıkların önüne geçebilmek için kiralamayı ciddi firmalardan yapmanızı tavsiye ederim.

orsaalabanda' Alıntı:
Kiralama konusunda casavan'ı tavsiye edebilirim. Araçları yeni ve güzel..

Forum katılımcıları arasında karavanını kiralamak isteyen olabileceğini düşünmüyorum. Ama yine de satılık/kiralık ilanlarında şahıslardan kiralanabilecek motokaravanlara rastlamak olası.. sahibinden.com'da araştırma yapabilirsiniz.. Bunlar da fiyat olarak kiralama şirketlerinden daha ucuza gelmez. Olası anlaşmazlıkların önüne geçebilmek için kiralamayı ciddi firmalardan yapmanızı tavsiye ederim.

Önerdiğiniz firma ile bir görüşeyim. Sahibinden kiralıklar 100-250 TL arasında bulmak mümkün ama firmanın kurumsallığını bilemiyorum tabi, gidip yerinde görüp karar vermek lazım.

EK : Casavan ile görüştüm, 2 tip araçları var. Büyük araç 320 TL Küçük araç 220 TL fiyat verdiiler. Büyük 4-5 kişilik, küçük araç 2+1 kişilik.

İki kişi için Casavanın İmaj karavan yapımı VW Volt karavanı idealdir. (Eğer çok uzun boylu değilseniz :D )

http://www.casavan.com/motorhomes_details.asp?id=9

Lakin en az 7 günlük ve üzeri kiralanabiliyor diye biliyorum.

taiga' Alıntı:
İki kişi için Casavanın İmaj karavan yapımı VW Volt karavanı idealdir. (Eğer çok uzun boylu değilseniz :D )

http://www.casavan.com/motorhomes_details.asp?id=9

Lakin en az 7 günlük ve üzeri kiralanabiliyor diye biliyorum.

Teşekkür ederim Haldun bey görüştüm firmayla, bir önceki mesajıma ekledim bilgileri ama daha uygun fiyatlı bulmaya çalışacağım.

hakanyeler' Alıntı:
Merhaba, yaz tatili için eşimle bir değişiklik olsun niyetindeyiz ve karavanla 2 haftalık ege turu yapmayı planlıyoruz. Karavanımız olmadığı için kiralamayı düşünüyoruz ama bu konuyla alakalı daha önce tecrübem olmadığından sizlere sormak istedim.

Temmuz ayı için karavanını kiralamak isteyen veya kiralama firmaları hakkında öneride bulunacak olanlar varsa çok memnun olurum.

Rota konusunda da henüz bir plan yapmadık tavsiyelere açığız :smiley:

Teşekkür ederim...

Kiralamak istediğiniz özelliklerde bir karavan bulursanız alın tatiliniz bitincede satın şansınız yaver giderse kiralamadan daha ucuza gelecektir. ;)
Şayet verdiğiniz kiralama rakamları muhtemelen yüksek sezon olması sebebiyle çok yüksek , gerçi kiralama yapan şirketler sayıca az olduğu içinde fiyat biraz abartılı oluyor. ???

alpino' Alıntı:
Kiralamak istediğiniz özelliklerde bir karavan bulursanız alın tatiliniz bitincede satın şansınız yaver giderse kiralamadan daha ucuza gelecektir. ;)
Şayet verdiğiniz kiralama rakamları muhtemelen yüksek sezon olması sebebiyle çok yüksek , gerçi kiralama yapan şirketler sayıca az olduğu içinde fiyat biraz abartılı oluyor. ???

Teşekkür ederim ilginize ama kış sezonu karavan satmak deveye hendek atlatmaktan daha zor olur. Ayrıca alabilecek kadar param yok, kiralamak en doğrusu.

Bende bu yaz karavanla tatil planı yapıyorum. Ama kiralık karavan bulabilecekmiyim bilmiyorum (şoförsüz tabiki)
İki aileyiz (4 kişi) günlük kirası 200-250 tl olmak üzere 8 gün araç kiralamayı düşünüyoruz.

Karavan Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Arkadaşlar, kısmet ise Temmuz ayına 4 kişilk bir karavan kiralamayı düşünüyorum.
Ve tabi hayatımda ilk kez karavan kiralayacağım.
Bu nedenle kiralama esnasında nelere dikkat edilmeli bilmiyorum.
Bu konuda fikirlerinize ve önerilerinize ihtiyacım var.

Sn.İsasoydan, kiralamayı düşündüğünüz tarih Yüksek sezon olarak anılır bu sebeple ön rezervasyon size avantaj
sağlayacaktır. Gezeceğiniz coğrafyaya göre asfalt ve sorunsuz yolculuk için yazın alkoven uygun olacaktır.
Karadeniz gibi yaylaları özellikle güzergahınıza aldıysanız Kamper karavan daha kullanışlı olur.

Kamp dışı konaklamalar için duş ve tuvalet önemli olacaktır.

Levent bey, ilginizden dolayı teşkkür ederim,
Tatil planımız Karadeniz fakat, bulabildiğim karavan Alkoven karavan.Bu nedenle
biraz düşünce içerisinde kaldım.
Bulduğum karavan Citroen Jumper 2005. 1000 Km 370,00tl mazot yakıyormuş ve dört kişilik.
Günlüğü 200,00tl 9 gün kiralamayı düşünüyoruz

Kamper karavan konusunda yönlendirebileceğiniz bir yer varmıdır.

güngör' Alıntı:
Sn.İsasoydan, kiralamayı düşündüğünüz tarih Yüksek sezon olarak anılır bu sebeple ön rezervasyon size avantaj
sağlayacaktır. Gezeceğiniz coğrafyaya göre asfalt ve sorunsuz yolculuk için yazın alkoven uygun olacaktır.
Karadeniz gibi yaylaları özellikle güzergahınıza aldıysanız Kamper karavan daha kullanışlı olur.

Kamp dışı konaklamalar için duş ve tuvalet önemli olacaktır.

www.casavan.com sahibi Yankı bey, araçlardan biri VW Volt LT35 Kamper ancak 3 kişilik diye biliyorum.
Kendisiyle görüşmenizi öneririm.

güngör' Alıntı:
www.casavan.com sahibi Yankı bey, araçlardan biri VW Volt LT35 Kamper ancak 3 kişilik diye biliyorum.
Kendisiyle görüşmenizi öneririm.

Görüştüm ama malesef dolular.
Hafta sonu birde NazKaravana gideceğim görüşmeye.

saly rent a caravan hakkında bilgisi olan varmı,tavsiye edilirmi?

benımde aramama gerek kalmadı ozaman. Haftaya kadar bulamam sanırım yarın casavan ile görüşeceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR