-- Yardım -- Grand Vitara 2.0 Ve Sorular...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TrCiviltary Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,960

TrCiviltary

Yeni Üye
Yer
Konya
Gv 20 ekran fark 1
Gv 20 ekran fark 2
Gv 20 ekran fark 3
Gv 20 ekran fark 4
Merhaba,
Forumda bir süredir detaylı araştırma yaptım ve 4x4 ler içinde bana en uygun f/p aracının vitara olduğuna karar verdim. Grand Vitara içinde 2.0 olanın 127hp lik olan modellerinin bazılarında ekran, çok azında da sunroof bulunuyor. Bu iki özelliğide istemekle beraber ekteki fotolarda görüldüğü üzere, hepsi 2004 ve 2005 model GV 2.0 olan araçların ekranların bazılarında hiç düğme yokken bazılarının sadece solunda, bazılarının da hem sağında hem solunda bulunması durumu aklımı karıştırdı.

Tecrübeli arkadaşlar bu ekranların farkını ve tam olarak hangi özelliklere sahip olduğunu paylaşırsa memnun olurum.

Son düzenleme:

Merhabalar. 2004 model grand vitara 1.6 otomatik (benzin+lpg) kullanıcısıyım. Öncelikle suzuki güzel bir tercih. S4x4T/ Ana sayfa sitesini de ziyaret edin oldukça faydalı bilgiler bulacağınıza eminim. Sorunuza gelince;

Ekran diye tabir ettiğiniz ünite, DOUBLE DIN diye adlandırılan multimedya oynatıcısıdır, aşağıdaki görsel herşeyi anlatıyor;

main-qimg-a4ec4e3dfcdc819bfcb368076fc792a0-c

SINGLE DIN, normal araba teybi boyutudur, DOUBLE DIN ise ekranlı teyp boyutudur,

Bazı SINGLE DIN teyplerin üzerinde de ekran olabilmektedir, örnek olarak;
 font b Touch b font font b Screen b font 1 font b

Bazı SINGLE DIN teyplerin de içinden ekran çıkar,örnek;
ZE-NC514_NAV_01.jpg

bir de bazı adaptör çerçeveler ile DOUBLE DIN yuvasına SINGLE DIN takabilirsiniz, bu adaptörlere örnek;
X120996510 f

bu adaptörle yapılan uygulamaya bir örnek;
10267d1150050006 single din hu pics pioneer hu

bu da suzuki den bir örnek;
853207-4.jpg-440x330

Sizin paylaşmış olduğunzu resimelrde farklı modellerde DOUBLE DIN multimedya ürünleri kullanılmış, kullanılan tuş takımı vb durumlarına göre ekranları değişik boyutlarda olabiliyor, aracın orjinal donanımı değiller, aracın orjinal donanımı aşağıdaki şekilde;
PICT0078-1.jpg

bu da aracın orjinal ünitesi;
39101-50J61R-Map1.jpg

bulabileceğinzi en kalitesiz ses sistemlerinden birisi olduğu için genellikle ilk değiştirilen parçalardan biridir :D

Suzuki öyle güzel bir araç ki, içerisinde standart DOUBLE DIN yuvası var, ve orjinal teybi söktükten sonra herhangi bir standart DOUBLE DIN teybi takabiliyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken,

Suzuki nin orjinal teybinin kenarları hafif yuvarlak, ve yuvasının önünü kapatan çerçve de bu şekilde yuavrlak kenarlara sahip, bu çerçeve titizlikle DOUBLE DIN boyutuna kesilmeli ki içine takacağınız teyp güzel görünsün,

Bu uygulamanın yapılmadığı çerçeveye bir örnek(zaten bu örnekte iyice çorba etmişler),
P1090852.JPG

aracın özelliklerine gelecek olursak;

Ben yaklaşık bir seneyi geçkin bir süredir kullanıcısıyım ve dehşet derecede keyifli bir araç, benim aracım offroad donanımlı ve yükseltme ayrıca 225/75/r16 lastikleri var motoru da 1.6 ufacık motor olduğu için haliyle zar zor döndürüyor, şehir içi acayip keyifli bir araç ancak uzun yolda sıkıntılı,ancak offroad lastiklerinin gürültüsü, şnorkel den gelen motorun gürültüsü, 100-110 km civarı seyir hızı sizin için dert değilse uzun yolda da keyifli.

tercih sizin,

umarım faydası olur.

bu da suzuki den bir örnek;
853207-4.jpg-440x330

Sizin paylaşmış olduğunzu resimelrde farklı modellerde DOUBLE DIN multimedya ürünleri kullanılmış, kullanılan tuş takımı vb durumlarına göre ekranları değişik boyutlarda olabiliyor, aracın orjinal donanımı değiller, aracın orjinal donanımı aşağıdaki şekilde;
PICT0078-1.jpg

bu da aracın orjinal ünitesi;
39101-50J61R-Map1.jpg

bulabileceğinzi en kalitesiz ses sistemlerinden birisi olduğu için genellikle ilk değiştirilen parçalardan biridir :D

Suzuki öyle güzel bir araç ki, içerisinde standart DOUBLE DIN yuvası var, ve orjinal teybi söktükten sonra herhangi bir standart DOUBLE DIN teybi takabiliyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken,

Suzuki nin orjinal teybinin kenarları hafif yuvarlak, ve yuvasının önünü kapatan çerçve de bu şekilde yuavrlak kenarlara sahip, bu çerçeve titizlikle DOUBLE DIN boyutuna kesilmeli ki içine takacağınız teyp güzel görünsün,

Bu uygulamanın yapılmadığı çerçeveye bir örnek(zaten bu örnekte iyice çorba etmişler),
P1090852.JPG

aracın özelliklerine gelecek olursak;

Ben yaklaşık bir seneyi geçkin bir süredir kullanıcısıyım ve dehşet derecede keyifli bir araç, benim aracım offroad donanımlı ve yükseltme ayrıca 225/75/r16 lastikleri var motoru da 1.6 ufacık motor olduğu için haliyle zar zor döndürüyor, şehir içi acayip keyifli bir araç ancak uzun yolda sıkıntılı,ancak offroad lastiklerinin gürültüsü, şnorkel den gelen motorun gürültüsü, 100-110 km civarı seyir hızı sizin için dert değilse uzun yolda da keyifli.

tercih sizin,

umarım faydası olur.

Merhaba doğru yere mi yazıyorum benim bi sorum olucak çerçeve diye tabir ettiğiniz parçaya ihtiyacım var yani çorba edilen die bahsettiğiniz kısımda maun renkte olan kısım acaba nasıl temin edebilirim.

hangi şehirdesiniz bilmiyorum ancak sanayide suzukicilerde olacağını düşünüyorum. ankarada bildiğim bir suzukici ustanın dükkanında da gördüm çünkü bu parçadan.

hangi şehirdesiniz bilmiyorum ancak sanayide suzukicilerde olacağını düşünüyorum. ankarada bildiğim bir suzukici ustanın dükkanında da gördüm çünkü bu parçadan.
Adamım ahraz naber ? Arkadaş bir grand vitara almis xl 2.7 benzinli temiz araba offroad donanimi var çekil la bi yana dedim oturdum koltuga araba cok guzel motor sesi veriyor ama gitmiyor rampada falan tam fatality sanayiye goturduk baktirdik hicbirseyi yok bu bu kadar dediler otomatigin orada bir buton var ona aliyorsun 4e atmıyor onla rampa cikislari nispeten eeh dedirtiyor, sana bir sorum olacak bu aracla normal 4wd high aliyorsun tam tur cevirmesen bile arka lastikler ve on lastikler firt firt kaciriyor sanki lowdasin lowda tam traktor oluyor bunun highlar bu sekildemi calisiyor yoksa arkadasin aracta bir numarami var ?

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adamım ahraz naber ? Arkadaş bir grand vitara almis xl 2.7 benzinli temiz araba offroad donanimi var çekil la bi yana dedim oturdum koltuga araba cok guzel motor sesi veriyor ama gitmiyor rampada falan tam fatality sanayiye goturduk baktirdik hicbirseyi yok bu bu kadar dediler otomatigin orada bir buton var ona aliyorsun 4e atmıyor onla rampa cikislari nispeten eeh dedirtiyor, sana bir sorum olacak bu aracla normal 4wd high aliyorsun tam tur cevirmesen bile arka lastikler ve on lastikler firt firt kaciriyor sanki lowdasin lowda tam traktor oluyor bunun highlar bu sekildemi calisiyor yoksa arkadasin aracta bir numarami var ?

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
vay arkadaş mesajı da yeni görüyorum iyi mi...

o tuş overdrive iptal tuşu diye tahmin ediyorum, overdrive denmesinin sebebi de şu; eski 4 ileri otomatik şanzımanlarda (hepsinde böyle mi bilmiyorum) tekerleklerin devrinin motorun devrinden daha yüksek olduğu tek vites 4. vites, bu nedenle 4. son vitese overdrive deniyor, onun tuşuna bastığında kadranda amber renkte OVERDRIVE ikazı yanıyor ve araç en üst/son vitese geçmiyor, tekerlekler asla motorun devrinden daha yüksek devirde dönmüyor. Benim bilgim bu. Öbür konuda kaçırma konusunda bir tahminim yok açıkçası, zemin ve lastikler aracın da nispeten hafif olması ile birlikte böyle bir etkiye mi sebep veriyor acaba? Lastiğin tabanı gereğinden fazla geniş ise yeterli baskıyı yapamıyor ağırlığı daha eşit yaydığından sürtünme azalıyor vb olabilir belki, bilemedim. Bildiğim tek şey mükemmel konu hortlattım şu an....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri