Yardım !!! 3 Sistem Buzdolabı Gaz Ile Çalışma Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberk34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,208

janberk34

Ana Kamp
Merhaba,

Öncelikle foruma yeni üye oldum. Bir çekme karavan aldım ve sağını solunu toplarken son noktasına gelmiş bulunmaktayım bu aşamada siz değerli tecrübeli arkadaşlarımdan ve abilerimden destek rica edeceğim.

Avrupa karavanda bulunan electrolux marka buzdolabı var ve gazl ile çalıştırmayı ya ben beceremedim yada bir sorun var. Gaz tarafına alıp gaza basılı tutup bir kaç kez çakmaga baştıgımda dolabın içinde köşede bulunan yerden ateşleme yaptıgını görüyorum hatta ilk ocaklardaki gibi puff sesinide duyuyorum lakin ateşin yandıgını orada sabit görmeliyim diye biliyorum bende sabit görünmüyor yaklaşık yarım saatte bu şekilde bekledim hiç soguma olmadı acaba sorun nedir yada orada sürekli bir alev görmesemde çalışmış oluyormu? Eger sorunlu ise gösterebilecegim bir usta arıyorum. İstanbul tuzla da yaşıyorum.

şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

Etiketler
Bazı dolaplarda alev belli olmayabiliyor arkadaki dikey silindir ısınıyormu bende şu an dometic var onda alev hic belli olmuyor. Büyük sıkıntı
Ve karavanında ucuz bir su terazisi bulundur dolap randımanlı çalışmasi için düz durmalıymış
Uzun süre çalışmadıysa yada soğutmuyorsa 24 saat ters cevirip dinlendir fakat bu amonyaklı dolaplar çalışmaya başladığından 24 saat sonra randımanlı soğutuyormuş kullanma klavuzu ve servisten böyle bir bilgi edindim
Yanmadığından eminsen meme tıkanmıştır söküp temizle ama deliğe sert şeyler sokup bozma (çok telli elektrik kablosunun tek teli ile nazikçe olabilir)

Bazı dolaplarda alev belli olmayabiliyor arkadaki dikey silindir ısınıyormu bende şu an dometic var onda alev hic belli olmuyor. Büyük sıkıntı
Ve karavanında ucuz bir su terazisi bulundur dolap randımanlı çalışmasi için düz durmalıymış
Uzun süre çalışmadıysa yada soğutmuyorsa 24 saat ters cevirip dinlendir fakat bu amonyaklı dolaplar çalışmaya başladığından 24 saat sonra randımanlı soğutuyormuş kullanma klavuzu ve servisten böyle bir bilgi edindim
Yanmadığından eminsen meme tıkanmıştır söküp temizle ama deliğe sert şeyler sokup bozma (çok telli elektrik kablosunun tek teli ile nazikçe olabilir)
Öncelikle teşekkürler.

Bir ışık belli olması için yer var ama orada göremiyorum belkide görünmüyordur dediginiz gibi. Dolabı yerinden sökmedim o yüzden arkadaki silindirin ısınıp ısınmadıgını bilmiyorum. Karavan düz alanda duruyordu deneme yaptıgımda

Öncelikle teşekkürler.

Bir ışık belli olması için yer var ama orada göremiyorum belkide görünmüyordur dediginiz gibi. Dolabı yerinden sökmedim o yüzden arkadaki silindirin ısınıp ısınmadıgını bilmiyorum. Karavan düz alanda duruyordu deneme yaptıgımda

Daha önceki elektrolüx idi içerde altta mercimek kadar cam mavi oluyordu sizinde böylemi
Dometicte dışarı çıkıp yan kapağı açıp aleve direk bakıyon ve görmüyorsun alevi renklendirmeyi düşünüyorum

Daha önceki elektrolüx idi içerde altta mercimek kadar cam mavi oluyordu sizinde böylemi
Dometicte dışarı çıkıp yan kapağı açıp aleve direk bakıyon ve görmüyorsun alevi renklendirmeyi düşünüyorum
Bendeki de electrolux evet atta mercimek kadar koyu lacivert gibi bir cam var. Cakmagi caktigimda bir parlama oluyor ama sonra sonuyor. Ates yaninca nasil bir renge donusuyor bilmiyorum karavanida yeni aldim aldigim kiside hic tupte kullanmamis zaten

Bendeki de electrolux evet atta mercimek kadar koyu lacivert gibi bir cam var. Cakmagi caktigimda bir parlama oluyor ama sonra sonuyor. Ates yaninca nasil bir renge donusuyor bilmiyorum karavanida yeni aldim aldigim kiside hic tupte kullanmamis zaten

Tam dik açıyla bakınca hafif mavi oluyor (lamba gibi parlamıyor)

Selam detantörünüz kaçlık 50 lik mi 30 lukmu dolap kaçlık çok önemli yoksa söner yada muslugun içinde bir manyetik var o bozulmuş olabilir gazı keser

Sorunun halledilmesine sevindim.
Fakat konuyu burada keseceğinize, nasıl halledildiğini yazarsanız, benzer şikayeti olan yada ileride arızalanma durumunda da kişilere bilgi açısından faydalı olurdu.
Tekrar Merhaba,
Çok haklısınız halletmiş olmanın sevinci ile düşünemedim :smiley:
Işıgın yandıgı nokra o kadar küçük ve az parlıyor ki anlayamıyordum. Geçe yarısı karavanın ayaklarını açarak teraziye aldım ve çalıştırmayı denedim bu sefer oldu. Ama geçen sefer neden kaynaklı olmadıgını tam bilemiyorum. Karavan ile yoldan gelmiştim bu sebepten mi yoksa tam düz bir noktada durmadıgından mı yoksa uzun zaamn gaz ile çalışmayınca kendine gelmesi biraz zaman mı aldı hiç bilgim yok. Bu arada seyahat esnasında gaz ile çalıştırsak ne kadar randıman alırız ve sorun teşkil eder mi ?

Merhaba,
Evet sistem calisiyor ama yaklasik 100km yol yaptim ve yolculuk esnasinda gaz ile calismadigini fark ettim icerideki sicaklik dusmustu. Buzdolabi derecesi ile olcum yapildi. Sonrasinda gittigim kampingte 220v ile calistirdim ama buzluk buz yapmadi. Normalde buz yapma yetenekleri nasildir bilemedim. Ayrica dereceyi 7ye almama ragmen ic sicaklik 14-15 derece dolaylarinda idi. Normalmidir bu derece

Merhaba,
Evet sistem calisiyor ama yaklasik 100km yol yaptim ve yolculuk esnasinda gaz ile calismadigini fark ettim icerideki sicaklik dusmustu. Buzdolabi derecesi ile olcum yapildi. Sonrasinda gittigim kampingte 220v ile calistirdim ama buzluk buz yapmadi. Normalde buz yapma yetenekleri nasildir bilemedim. Ayrica dereceyi 7ye almama ragmen ic sicaklik 14-15 derece dolaylarinda idi. Normalmidir bu derece
malesef bu sistem 24 saat sonra randıman veriyormuş kullanma klavuzları böyle yazıyor

malesef bu sistem 24 saat sonra randıman veriyormuş kullanma klavuzları böyle yazıyor
220v ile calistiginda dami 24 saat gerekli peki diye dusunuyorum ama bu hafta sonu yaklasik 40 saat araliksiz 220v ile calisti genede ic sogutma 15 derece ve hazir aldigim buzlarin bir kismida erimisti.

220v ile calistiginda dami 24 saat gerekli peki diye dusunuyorum ama bu hafta sonu yaklasik 40 saat araliksiz 220v ile calisti genede ic sogutma 15 derece ve hazir aldigim buzlarin bir kismida erimisti.

İlk çalışmaya başladığından itibaren 24 saat. soğutmadığını düşünüp karavandan söktüğüm dolabı evde çalıştırdım 2 günün sonunda buz gibi oldu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri