Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbecue Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 420
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,872
Ynt: Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

Emre Bey,
Bu firma ile ilgili site içinde çok problemli olduğunu söyleyen de var, çok memnun olduğunuz açıklayan arkadaşlarımızda.
Ben uzun zaman önce Ahmet Bey ile konuşmuştum. Ahmet Bey'in konuşmasında tatmin olmuştum ama sonrasında site içinde okuduklarım, bazı arkadaşlarımızın yaşadığı kart problemleri, hatta araya eş dost sokmaya varıncaya kadar olan gelişmeler neticesinde soğumuştum. Şimdi fiyatı görünce gene içim kalktı...
Bilemiyorum gerçekten...

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Etiketler

Burak bey merhaba,

kart arızası birazda kullanım hatalarından kaynaklanıyor,önden kapaklı olanlarda kabin içinde kullanıldığından hava sirkülasyonu
sistemi soğutmada yetersiz kaldığından oluşuyor.
Yıllardır kullanan karavancı dostlarımız var ve ekstra fan takarak buzdolabı arkasında oluşan ısıyı dışarı atarak çok randımanlı
kullandıklarını biliyorum.
Üstten kapaklı kullanacaksanız kart arızası yada ısınma gibi sorunlar olmayacaktır. Selamlar

Levent Bey,
Bilgilendirme ve uyarılarınız için çok teşekkür ederim.
Biraz önce firma ile tekrar konuştum 37lt. üstten kapaklı dolabı fiyatı 850 TL + KDV, 45 lt ise 950 + KDV
rakamsal anlamda bakınca İtalyan komp. bir dolap için makul seviyeler gibi görünüyor.
Siz ne dersiniz?

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

sadece fiyatı görünce yazmıştım bende çünkü diğerlerine göre ve "buzdolabı" sınıfındakilerle karşılaştırınca makul seviyelerde idi. Benim şu an kullandığım "soğutucu" da üstten kapaklı ve 30LT.

cihaz karşılaştırması yapamam ancak 30LT nin 3 gün veya daha üzeri gezilerde yetersiz kalacağını söyleyebilirim özellikle de "soğutucu" sınıfında ise. Yardımcı olacak ilave çözümlerle yola devam etmek daha sağlıklı olacak. Mesela buz kalıpları. Bu da hacim kaybı demek. Bir de konaklama yapılan yerde eğer buzdolabı var ise bu kalıpları her seferinde dondurmak gerek ki sistem de sağlıklı çalışsın.

Bir diğer yöntem de genellikle "çakmak girişinden" çalışan bu cihazların direkt olarak bağlanması. Bu sayede de oluşacak akım kayıpları aza iner diye düşünüyorum ki saçmalıyor da olaiblirim. :smiley: Nereden aklıma geldi derseniz Telsiz'le uğraşırken. Telsiz in çekim gücü aldığı akım ile doğru orantılı olduğuna göre araçta diğer kullanılan tüm malzeme ve cihazlarda da bu kayıp söz konusu olabilir diye düz mantık yaptım. Denemedim ama deneyeceğim. Akım ı da ölçmeye çalışırım fakat becerebilir miyim bilmiyorum.

Emre Bey,
Karar veremiyorum bir türlü, ama aklımdan geçen ve muhtemelen de maddi açıdan bana cazip gelecek olan çözüm, peltier tarzı soğutucu ve buz kalıpları ile başlamak ve sonrasında zamana bağlı olarak bu sistemi ya komple çöpe atmak veya çok başarılı deyip, devam etmek. Umarım B şıkkını yaşarım, zira alıp sonra kullanamayıp atmaktan nefret ediyorum...

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

barbecue' Alıntı:
Emre Bey,
Karar veremiyorum bir türlü, ama aklımdan geçen ve muhtemelen de maddi açıdan bana cazip gelecek olan çözüm, peltier tarzı soğutucu ve buz kalıpları ile başlamak ve sonrasında zamana bağlı olarak bu sistemi ya komple çöpe atmak veya çok başarılı deyip, devam etmek. Umarım B şıkkını yaşarım, zira alıp sonra kullanamayıp atmaktan nefret ediyorum...

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Burak Bey;

benim de kafam iyice karışmaya başladı. fakat belli ki waeco gibi markaların bir tanesine en azından biz bir yatırım yapacağız. Ancak önümüzdeki 2 sene içinde planladığım bir şey değil tabi :smiley: İnşallah B şıkkı dediğiniz gibi işe yarar ve bizde sizin tecrübenizden faydalanırız.

sonuç olarak amaçtan yani istenilenden de şaşmamak lazım. Biz ne istiyoruz. Soğuk içecek ve yiyeceklerin sağlıklı saklanabilmesi. Soğutucu/Buzdolabı nın fiyatını arttıran kısım ise kaç gün saklamak istediğimizle alakalı. yani 1 hafta saklasın dersek (göreceli olarak) pahalı bir fiyat etiketi bekliyor bizi.

3 gün dersek ve biraz da destekle çok daha uygun bir fiyata bu mümkün gibi.

Not: Bu Peltier Sistemi nedir diye baktım çünkü ben teknik olarak çok zayıfım. O zaman bu durumda yine "akım" ve kaçakları konusu gündeme tekrar geliyor. Sağlıklık bir akım şart anladığım kadarı ile. http://320volt.com/peltier-termoelektrik-sogutucu-nedir-nasil-calisir/

mesela eğer ben şu an kullandığımı almasa idim linke'tekini değerlendirirdim.

http://www.hepsiburada.com/liste/varberg-44lt-12v-220v-buzdolabi/productDetails.aspx?productId=otand300198&categoryId=252831

barbecue' Alıntı:
Levent Bey,
Bilgilendirme ve uyarılarınız için çok teşekkür ederim.
Biraz önce firma ile tekrar konuştum 37lt. üstten kapaklı dolabı fiyatı 850 TL + KDV, 45 lt ise 950 + KDV
rakamsal anlamda bakınca İtalyan komp. bir dolap için makul seviyeler gibi görünüyor.
Siz ne dersiniz?

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Fiyatlar için yorum yapamam Burak bey, firmanın üstten kapaklı ürünü için sorunu olan duymadım.

Ben waeco 30 lt kullanıyorum, tek kelimeyle harika ürün ve alternatifide İndel-B dolaplar, Açsa ile görüşüp karar vermenizi öneririm.
12 V kompresörlü dolaplarda enerji tasarrufu için araştırırken öğrendiğim http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=101774.0
bu üründe enerji tasarrufunda çok yararlı.
Peltier dolaplar 1-2 gün için uygun olsada kullanışlı değiller, para ve zaman kaybı. İstanbulda olsanız elimdeki 25 lt lik dolabı denemeniz için verirdim.

Levent Bey,
Bilgilendirme ve ayrıca yönlendirme için çok teşekkürler.
Gönlümden geçen ve cebimden geçen kısımı bir türlü dengeleyemediğim için olsa gerek belirtmiş olduğunuz çözüm benim için şimdilik en azından bu sene için uzak kalıyor. Buz aküleri ile ilgili yazıyı okumuştum, aklımın bir kenarında duruyor.
Tekrar çok teşekkür ederim.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Arkadaşlar,,
Planı programı en nihayetinde bugün tamamladım.
Ne zaman yola çıkılacak, nereye kadar gidilecek, nerde durulacak takribi olarak planladım. Yeme içme yerleri konusunda olayı akışına bırakacağım nerede güzel manzaralı bir yer bulursak orada mola vermeyi planlıyoruz. Yaylalara çıkınca gerisi Allah ne verdiyse deyip devam edeceğiz. Imkanlar dahilinde günlük size buradan bilgilendirme yapmaya gayret edeceğim.
Hedef 29 Temmuz sabahı erkendeyola çıkıp 8 Ağustos akşamı inşallah evde ola

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8 Ağustos akşamı inşallah evde olabilmek. Bu dönem zarfında o bölge de olabilecek dostlarla görüşebilmeyi isteriz. Şu an için en büyük eksiğimiz buzdolabımız ve odunlu semaverimiz.
Semaver işini yoldan kolaylıkla çözebileceğime inanıyorum, ayrıca stepneyi taşımak içinde bu gün Şaşmaz'dan ucu yollu bir sepet edindim. Stepneyi üzerine koyup sıkıca bağladım mı, o konuyu da çözmüş olacağım.
Herkese iyi haftasonları....

Selamlar sevgiler,

Burak Dirican

Burak bey biz de 3 ağustos gece trabzona döneceğiz,4-8ağustos arası denk gelirse görüşelim

barbecue' Alıntı:
Arkadaşlar,,
Planı programı en nihayetinde bugün tamamladım.
Ne zaman yola çıkılacak, nereye kadar gidilecek, nerde durulacak takribi olarak planladım. Yeme içme yerleri konusunda olayı akışına bırakacağım nerede güzel manzaralı bir yer bulursak orada mola vermeyi planlıyoruz. Yaylalara çıkınca gerisi Allah ne verdiyse deyip devam edeceğiz. Imkanlar dahilinde günlük size buradan bilgilendirme yapmaya gayret edeceğim.
Hedef 29 Temmuz sabahı erkendeyola çıkıp 8 Ağustos akşamı inşallah evde ola

Hocam selamlar,
Planladığın kısmı yazabilir misin? Bize de fikir olur.
Siz son olarak çadırda kalmayı mı düşünüyorsunuz?

omnitemporal' Alıntı:
Burak bey biz de 3 ağustos gece trabzona döneceğiz,4-8ağustos arası denk gelirse görüşelim

Murat Bey,
7 Ağustos sabahı Macahal'den ayrılıp geri dönüşe başlıyoruz. Ilk durağımız gene muhtemelen Samsun olacak. Geri dönüş yolunda Trabzon'dan geçerken telefonlaşırız, uygun olursanız memnuniyetle görüşürüz.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

hknmkt' Alıntı:
Hocam selamlar,
Planladığın kısmı yazabilir misin? Bize de fikir olur.
Siz son olarak çadırda kalmayı mı düşünüyorsunuz?

Hocam,
Spontane gidiyoruz, süreleri belirledik. Amacımız şehir içlerinde gezmek değil. Bu ailecek aldığımız bir karar. Şehir içlerindeki, müze, tarihi yerleri bu sefer pas geçeceğiz. Amacımız doğa içinde olabildiğince fazla zaman geçirmek. O yüzden Ankara çıkış, ilk mola yeri Samsun. Bir gece Samsun. Samsun'a varış saatimize göre şehir içinde zaman geçirebiliriz, netleştirmiş değiliz.
Ertesi gün hedef Trabzon ve civarını gezmek.
Sonrasında Rize ve yaylalarında 3 veya 4 gün, akabinde Macahal'e gidiş. Bu bölgede de iki gün geçirip, tekrar Ankara'ya doğru geri dönüş yoluna başlamak.
Şu saate şurada olmamız lazım gibisinden Plan yok, kesin program yok. Amacımız sakin sakin strese girmeden keyfimizde gezebildiğimiz kadar gezmek.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

barbecue' Alıntı:
Hocam,
Spontane gidiyoruz, süreleri belirledik. Amacımız şehir içlerinde gezmek değil. Bu ailecek aldığımız bir karar. Şehir içlerindeki, müze, tarihi yerleri bu sefer pas geçeceğiz. Amacımız doğa içinde olabildiğince fazla zaman geçirmek. O yüzden Ankara çıkış, ilk mola yeri Samsun. Bir gece Samsun. Samsun'a varış saatimize göre şehir içinde zaman geçirebiliriz, netleştirmiş değiliz.
Ertesi gün hedef Trabzon ve civarını gezmek.
Sonrasında Rize ve yaylalarında 3 veya 4 gün, akabinde Macahal'e gidiş. Bu bölgede de iki gün geçirip, tekrar Ankara'ya doğru geri dönüş yoluna başlamak.
Şu saate şurada olmamız lazım gibisinden Plan yok, kesin program yok. Amacımız sakin sakin strese girmeden keyfimizde gezebildiğimiz kadar gezmek.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Umarım geziniz istediğiniz gibi geçer. Yayla konaklamalarını pansiyon mu yoksa çadır olarak mı planladınız?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri