Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbecue Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 420
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,690
Ynt: Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

güngör' Alıntı:
Bu çok güzel bir haber Emre :smiley:

insanın ailesi ile birarada olmasından daha güzel ne olabilir, sizler adına sevindim.
Karadeniz gezisi böyle bir habere kendi adıma feda olsun, mutlaka gelecekte gidebileceğimiz bir ekip olduğunu bilmek benim
için hayallerin devamı anlamına geliyor.

Levent Abi;

Hayallerimizi biterse bizde biteriz biz birlikte oldukca cok gezi yaparız tabiki sizlerinde destekleri ve katılımlarıyla...

Sevgilerimle.

Etiketler

mrdnmz' Alıntı:
Evet herkese tekrar merhaba. Uzun bir ara verdik ancak kendimizce haklı sebeplerimiz vardı. an itibari ile taşlar da yerine oturmaya başladı zaten. aynı anda birçok koldan mücadele etmek bazen hobi lerden fedakarlık anlamına geliyor çünkü alışılan hayatın ya da düzenin devamı için fedakarlık şart.

bilinen üzere Kazakistan da çalışıyordum. Artık memlekete döndüm ve tekrar Antalya ya yerleşiyoruz. ev bulma/taşıma işleri devam ediyor ama arada ben çalışmaya başladım bile.

dolayısı ile önceden ayarladığım izin vs ve diğer planlar güme gitti. her ne kadar üzülüyor olsam da ailemle birlikte tekrar memleketimde olmak yeter de artar bile.

Velhasıl diyeceğim o ki Karadeniz gezisi an itibari ile benim ve birlikte güzel bir ekip olduğumuza inandığım dturan ve tafa4196 için bir süre ertelemek zorunda kaldık.

bu bilgiyi paylaşmak bizim içinde zor ancak anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

destek gerekiyorsa (hala) elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız elbette.

yine keza antalya ya yolu düşen herkesi de beklerim.

Emre

Emre kardeşim,

Yurdumuza ve Antalya'mıza hoş geldiniz. Yeni yaşamınız hayırlı olsun. Sizin Antalya'dan olduğunuzu bilmiyordum. Ben de Antalya'da yım. Görüşebilmek üzere, sevgilerimle...

Emre Bey,
Öncelikle, sağ salimen eve dönmenize çok sevindim. İşin başı herşeyden önce sağlık, hele ki aileniz ile beraber olabilmeniz çok çok güzel. Bu geçen dönem zarfında bende iş gereği kısa süreli de olsa ailemden uzak kaldığım için bu psikolojiyi çok daha iyi anlayabiliyorum.
Antalya'ya yerleşme konusu da hayırlı olsun. Umarım gelecek ile ilgili planlarınız sizin ve aileniz için en iyisi olur.

Doğu Karadeniz gezisine gelince, bizim tarafta işten veya sağlıktan dolayı bir aksaklık olmaz ise, yapacağız gibi duruyor. Hala kendimizi hazırlamaya gayret ediyoruz. Biz dediğim gibi büyük bir aklilik olmadığı takdirde, daha önce kararlaştırdığımız tarihte buluşma noktasında olacağız. Gelebilen olursa, her zaman için başımızın üstünde yeri var. Katılım tek bizim aile ile ksııtlı olursa, bizde kendimizce elimizden geldiğince, yapildiğimiz ölçüde bu geziyi gerçekleştiririz.

Geçirdiğim kazadan sonra, kendi kendime uzun süreli planlama yapmama konusunda söz vermiştim ama, bu geziyi eşimle ve oğlumla ilk konuşmaya başladığımızdan beri, vermiş olduğum sözü unutup, bazen kendimce, bazen de sizlerin katılımı ile planlar yapmaya ve hayaller kurmaya devam ediyorum. Herhalde biz bu geziye mental olarak hazırız...

Anlaşılan bu sene beraberce bu planlamayı gerçekleştiremeyeceğiz ancak, sağlık, sıhhat ve diğer koşullar yerinde olduktan sonra, beraberce belki daha nice planlamalar yaparız. Gerçekleştiririz veya gerçekleştiremeyiz onu bilemem ama, ben planlama aşamasından bile çok büyük keyif alıyorum.

Selamlar, sevgiler....

Burak Dirican

herşeyin hayırlısı,emre bey sağlık olsun,yeni işiniz hayırlı olsun,sizle bir dahaki sene yaparız bu turu
biz koşullarını uydurabilecek herkesi bekleriz
bu durumda halen katılabilecekler bildirirse tekrar bir gözden geçirme yapmakta fayda var,tarihde değişiklikler yapılabilir,turun süresi biraz uzun gelmişti,biraz kısaltılabilir,ağustos başında izmirde bir düğüne katılmamız gerekiyor,turu bu tarihten önce veya sonraya alabilirmiyiz,yada ağustos başı gibi izmirden başlayan bir tur yapılabilir

Murat bey,
Genel anlamda bizim planımız Ramazan bayramı ile başlayıp devamındaki haftadan bir kaç gün izin kullanıp bu geziyi gerçekleştirmekti.
Katılmayı düşünen başka arkadaşlar içinde uygun olan tarihleri buradan paylaşırlarsa belki ortak bir payda da buluşabiliriz.

Selamlar, saygılar

Burak Dirican

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Mehmet Kaptan sağolsun, sayesinde stepne taşıyıcı konusunu da sonlandırdım. Şimdi sadece montaj kısmı kaldı, onu da aklı başında birine yaptırabilirsem konu listeden tamamen düşmüş olacak.
Bu arada, ben kendi çapımda ufak ufak hazırlanmaya devam ediyorum ama sanki bu geziyi tek başımıza yapacakmışız gibi de bir duygu içindeyim. Zaten ilk Başlangıç noktamızda bu şekilde idi...
Herkese iyi haftasonları...
Sevgiler, saygılar....

Burak dirican

Stepnenin montajlanacağı yere (civata sıkılacak) içten lama ile desteklenmesi çok iyi olur, deliklerin genişlemesi engellenmiş olur. Selamlar

Levent Bey,
Uyarınız içinçok tekekkürler, benimde aklımda benzer birşey vardı, yoksa lastik ve jant ağırlığını ince bir saca iki noktadan vermek pek akıl karı değil.
Montaj için arka kapağın kaplamasını açınca aklımda olan yerine sığarsa tek parça alt ve üst noktayı bağlayacak 5 mm ince olmayacak bir lama ile desteklemek.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Projesi hazırlamışsınız Burak bey,

benim syncro'da alman köşeye tabandan tavana 2. sac malzemeyi taban ve tavana puntalamış , 2.saca somunları punta ile
sabitlemiş malum boya bakım için sökmek gerektiğinde iç döşemeyi açmamak için ve taşıyıcıyı aluminyum civata ile bağlamış paslanmayı düşünmüş olmalı.

Kolay gelsin.

Levent Bey,
Bakalım Japon bu konuda ne düşünmüş, herhangi bir hazırlık olmaso

Hazırlık olmasını beklemiyorum, zira aracın kendi stepne taşıyıcısının yerine lpg tankı koyacağını tahmin ederek stepne taşıyıcı için ön hazırlık yapmasını beklemek çok idealistlik olur...

Selamlar, sevgiler

Burak Dirican

Stepne taşıyıcı yerine olmadı. Bugün öğlen arasında Şaşmaz'a nasıl montaj yapabiliriz, ek herhangi bir şey lazım ur mu fikir almaya gittim. Bu arada paketi açalım bakalım nasıl monte ederiz derken bir de gördük ki bana gönderilen ürün Vx 100 e uygun değil. Ancak Vx80 veya Prado ya olabilecek türden bir aparat. Hevesim kursağımda kalarak, paketi de atölyeye bırakarak işime geri döndüm...

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

burak bey sitemizin bir üyesi var,nicki airboat
ankara ostim yada şaşmaz tarafında dükkanı var,bu tarz stepne taşıyıcılarını yapıp satıyor
bence bir telefonlaşın
örnek olarak
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-karavan-bisiklet-tasima-rampasi-122714086/detay/
karavanı olan birkaç arkadaşımıza stepne taşıyıcı yapmıştı

Seyfettin Bey ile haberleştim önceden, bilgim var.
TYeşekkürler...

her ne kadar gelemiyorsak da ne hayallerimizden vazgeçtik ne de sizleri takipten :smiley: fakat sizlerden de bayağıdır bir haber yok. umarım her şey yolundadır.

Antalya dan sevgiler...

Karadeniz yaylalari 5

Emre bey,
Selamlar,
SiZden haber almak ne güzel...
Vallahi doğru söylemek gerekirse biz vazgeçmedik, bir major problem olmazsa da vazgeçmeyeceğiz.
Kendi çapımızda araştırmalarımıza, hazırlıklarımıza devam ediyoruz.
Stepne taşıyıcı konusu hayal kırıklığı oldu, başka bir çözüm üretme arayışı içindeyim, aslında onun haricinde kendimce yapmam gereken büyük bir hazırlık kalmadı. Haziran ayı içinde de ağır bakıma girecek aracımız, ondan sonra hazır gibi olacağız.
Sizden gelecek uyarılara da her zaman açığız.

Selamlar, sevgiler...
Burak Dirican

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR