Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbecue Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 420
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,688

Etiketler
Ynt: Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

Herkese iyi akşamlar. Umarım herşey yolundadır. Biz hazirliklarimiza 1 eksik araç ile devam ediyoruz.

Bu sırada araç hazırlığına giristik biliyorsunuz. Benim aracın arkasına overlander tarzı depolama alanı imalatı yapıldı ve yerleştirildi. Raylı sistem kullandık.

Derya arka cam ve diğer parçalarla uğraşıyor kendi aracında.

Tafa araç bakıyor hala :smiley:

Not. Yapılan tüm işlemler kendi teknik ekibimiz tarafından yapılıyor.

Tasarım ürünlerde hayal gücü eşime ait :smiley:

Ellerinizle sağlık beyler....

Fotograf paylaşılsaydı ilham alınabilir hazırlık anlamında, ekibin eline sağlık.

eğer gerçekleşirse ve her şey yolunda giderse sanırım hepimizin hayatı boyunca unutamayacağı harika bir macera olacak :D
öngörülerime bakacak olursak;
böyle bir plan birçok insanın hoşuna gider ama bu hayali kurabilen insanların yüzde biri bunu gerçekleştirecek kararlılıktadır ve böylesine bir macera ruhuna sahiptir,sanırım bu yüzde bir bu organizasyonda buluştu, bir yandan rota üzerinde kafa yoruyorum,bir yandan kamp malzemeleri üzerinde çalişiyorum,bir yandan da araç bakıyorum,önceki kamp deneyimlerimizde kullandığımız şişme yatakta hiçbir zaman rahat bir uyku çekemedik,havası iner,kenara düşersin,gece soğuk olur vb,bu yüzden yün döşeği arabanın arka koltuğuna serip getirmeyi düşünüyorum,kampta gece çadırın tabanına serip krallar gibi uyumayı hayal ediyorum,eğer geceleri araçları daire şeklinde çekip çadırları ortaya kurarız derseniz araç üstü çadırdan vazgeçebilirim,malum buralarda ayu var ;D

Düşünüyorum da cok fazla dusunmemek lazım. Hazır oldugumuzu hissetmek yeterli. Alaska gitmiyoruz sonuçta. :smiley:

Terlik pijamayla gidelim demiyorum tabi de çok güzel bir laf vardır 'düşün düşün ottur işin'

Biraz da bu tarz seyahatin sorunlarını yaşamak gerekir ki tuzu da olsun tat versin.

Batalim, usuyelim, islanalim, kampı ayı bassın :p

Araçlar için elektronik ekipmanlarimiz fazlasıyla olacak onu şimdiden söyleyebilirim. Yani gps olacak, uydu telefonumuz olacak, anlık araç takip sistemi takılacak acil durumlar için vs.

Geriye kalan kamp hazırlığı zaten internet bu tarz bilgilerle dolu. Kendi hazirigimizi daha önceki drneyimlerimize göre yapıyoruz. Aslında yapmıyoruz hazırız zaten.

Artık biz işin en zor kismindayiz.

O günü bekliyoruz.

Bende eksik bişey olmadığından (yapacaklarım keyfi şeyler olacak çünkü) elektrik müh. Bir arkadaşımla araç dışı elektrik üretimine biraz kafa yordum bu hafta. Aslında Levent abi bu işlerde daha tecrübelidir karavanından ama, benim şu an için düşündüğüm buzdolabı ve araç içinde çakmakları kullanılacak aletler için güneş paneli ve rüzgar enerjisiyle 12v üretmek.
Yol boyunca elektrik ihtiyacımız fazlasıyla olacak. (Buzdolabı,gps,telsiz,şarj aletleri vs.vs.) bu yüzden aracın şarj dinamosuna mümkün olduğu kadar az yük bindirmek istiyorum. Kafamda güneş paneli haricinde seyyar bir rüzgar gülü var. Bakalım nasıl olacak :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

dturan' Alıntı:
Bende eksik bişey olmadığından (yapacaklarım keyfi şeyler olacak çünkü) elektrik müh. Bir arkadaşımla araç dışı elektrik üretimine biraz kafa yordum bu hafta. Aslında Levent abi bu işlerde daha tecrübelidir karavanından ama, benim şu an için düşündüğüm buzdolabı ve araç içinde çakmakları kullanılacak aletler için güneş paneli ve rüzgar enerjisiyle 12v üretmek.
Yol boyunca elektrik ihtiyacımız fazlasıyla olacak. (Buzdolabı,gps,telsiz,şarj aletleri vs.vs.) bu yüzden aracın şarj dinamosuna mümkün olduğu kadar az yük bindirmek istiyorum. Kafamda güneş paneli haricinde seyyar bir rüzgar gülü var. Bakalım nasıl olacak :smiley:

biz bu geziyi sag salim bitirelim var ya donmeyiz artik gibi geliyor bana :smiley: giderek bu is geziden cikiyor USA daki preppers haline donuyor hahah :smiley:

bu arada cadir icin kumas olayini naptin? Belki bende degistiririm belli olmaz...

Derya Rüzgar Gülü konusunu tartıştık http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=90767.0 olumlu bir sonuç çıkmadı
incelemeni öneririm. Yinede olmayacak değil solar paneller hem çok ucuzladı hemde daha kullanışlı olarak gördüğümüzden
sistemlerimizi solar ile yaşamaya adapte ediyoruz.

Alternatör yorulmasın düşüncesi çok doğru zira sisler,vinç zaten mevcut aküyü fazlasıyla zorlayan cihazlar üstüne birde
yolculuklarda pil şarjı, bilgisayar, varsa buzdolabı,ısıtıcı ıvır zıvır eklenince sistem çökmeye mahkum.

Bu aşamaya gelinmişse yaşam aküsü elzem oluyor, kontrollü uygulanırsa alternatör zarar görmüyorda solar kaçınılmaz.
Kamperimde 3 akülük şarj niyetinde olduğumdan sistemi demonte kurmaya karar verdim.

Solar panelde piyasa araştırmandan sonra destekçimiz B-Het Müh. Önder beyden görüş almanı önerebilirim.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=82840.0

Ynt: Ynt: Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

mrdnmz' Alıntı:
biz bu geziyi sag salim bitirelim var ya donmeyiz artik gibi geliyor bana :smiley: giderek bu is geziden cikiyor USA daki preppers haline donuyor hahah :smiley:

bu arada cadir icin kumas olayini naptin? Belki bende degistiririm belli olmaz...
i

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri