Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbecue Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 420
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,837
Ynt: Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

mrdnmz' Alıntı:
evet hazirliklar...

ben tampon, yukseltme, lastik ve jant isine yogunlastim.

Derya sadece tampon

Tafa da Defender isine yogunlasti :D

Kamp atma, yemek vs zaten hazirlikliyiz. Sadece Tafa nin araci desteklicez.

Yakin zaman da TR deyim kismetse. O arada da oturup geri kalan kisimlari konusup artik gezi topigini acariz diye tahmin ediyorum.

HAzirlik demisken el in oglu boyle hazirlaniyor...

http://www.youtube.com/watch?v=W4rEmF2NEtw&feature=share&list=UUiyiTqpss-ihtLHz-juFxIQ&index=19

Kardeşim benim arabayı desteklicez derken... Hangi manada bu destek :smiley: Bu arada arac konusunda şu iş yogunlugum bitsin hemen alıyorum aracı.

Etiketler

Benim eksiğim yok gibi. Tamponumda var ama yaklaşma açısını arttırmak için boru tip tampon alıcam bir ara.
Bende şu an
+2' yükseltme + 5cm get
30 ofset jant+ 30mm spacer
Arka sürekli kilit
Bf at lastik. 265/75
Vinç
Telsiz
Strap,mapa, halat, u kilit hi-jack kriko jerycan ler var. Çadır işini araç üstü düşünüyorum onunla ilgili çizimleri yakın zamanda yapıp imalata başlıycam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emre sen videolar yüklemeye devam edersen eksikler bitmeyecek.

Araçlara sticker yaptırmakda güzel olur, expedisyonun adı konulunca uygun stickerler,şapka,tişort nasıl olur, aklıma geldi
kamp için genel maksat çadırlarıda var ;D yağmur çamurda ekip otursun yeme içme konuları için arabaya tıkılıp kalmasın.

Herkese merhaba...
Iyi akşamlar...
Eksikliklerden konu açılmışken, bende aklımda olan kendimce eksik gördüğüm bir konu hakkında görüşlerinizi almak istedim...
Aracımın ön tamponunu değiştirmeden, mevcut tamponu koruyup, uygun ölçüde geçişi sağlayarak ön tarafa bir vinç monte ettirmeli miyim yoksa gerek yok mu?
Yoksa sac imalat hazır veya marka tamponlar oldukça pahalı, üzerine bir de vinç maliyeti eklersem, yüksek bir mali tablo ile karşı karşıya kalıyorum...
Ne dersiniz, bu seneki operasyon için vinç yüzde yüz olmalı mı, yoksa ileri bir tarihe mi ertelenmeli?
Görüşleriniz rica...

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

güngör' Alıntı:
Emre sen videolar yüklemeye devam edersen eksikler bitmeyecek.

Araçlara sticker yaptırmakda güzel olur, expedisyonun adı konulunca uygun stickerler,şapka,tişort nasıl olur, aklıma geldi
kamp için genel maksat çadırlarıda var ;D yağmur çamurda ekip otursun yeme içme konuları için arabaya tıkılıp kalmasın.

Levent abi yaptik onu daha onceki gezilerimizde. Frontera grubumuzdan hatirlarsin. Parasut kumasindan montumuza kadar var :smiley: Tuz Golu&Ihlara icin sticker yaptik vs. guzel oluyor. tek sorun 3-5 tane yaptiriyoruz diye pahali oluyorlar.

Eksikler konusunu Burak bey in mesajinda yanitliyorum :smiley:

barbecue' Alıntı:
Herkese merhaba...
Iyi akşamlar...
Eksikliklerden konu açılmışken, bende aklımda olan kendimce eksik gördüğüm bir konu hakkında görüşlerinizi almak istedim...
Aracımın ön tamponunu değiştirmeden, mevcut tamponu koruyup, uygun ölçüde geçişi sağlayarak ön tarafa bir vinç monte ettirmeli miyim yoksa gerek yok mu?
Yoksa sac imalat hazır veya marka tamponlar oldukça pahalı, üzerine bir de vinç maliyeti eklersem, yüksek bir mali tablo ile karşı karşıya kalıyorum...
Ne dersiniz, bu seneki operasyon için vinç yüzde yüz olmalı mı, yoksa ileri bir tarihe mi ertelenmeli?
Görüşleriniz rica...

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Yine kendimizden ornek vererek bir aciklama yapmak istiyorum.

Bizim hayat tarzimiz bu :smiley: yani biz sehir icinde de defender kullanan (hatta ben de hidrolik direksiyon bile yok), her bos firsatta camura giren, ailece bu sekilde gezmeyi seven tipleriz. Dolayisi ile biz hazirliklarimizi sadece bu geziye gore de yapmiyoruz. Her daim kullanacagimiz malzemeleri/ekipmanlari ekliyoruz. Ne zaman ne yapacagimiz belli degil bizim.

Deryanin yazdigi ekipmanlar bizde olmazsa olmaz... Duz yolda giderken camur gorduk mu gecermiyiz diye dusunmuyoruz kalirsak da cikacagimizi biliyoruz. Cogu zaman tek arac bile olsak. Direkt daliyoruz tabiri caizse.

O yuzden

@Burak Bey sizin adiniza karar veremem ancak dusundugunuz ekipmanlar `pahali` ve sehir icinde sizi zorlar. Onunde tampon+vinc olan bir arac digerlerine gore her zaman fazla yakar, bakimi baskadir. Sok/Tak ekipmanlar degildir. En basitinden 50kg vinc ve 60kg civarinda bir tampon onde hem de en onde aracin agirlik indexini bozacak. Ona gore de amortisor ve yay belki burc kiti vs olayina girmek lazim. Sonu yok. Bir dostumuz ne guzel yazmisti `gider de gider` Tur`la gitseniz 5000TL ye mal olacak bir gezi icin sadece araciniza ve yilda bir kere yapacaginiz bir gezi icin 15000TL harcamaya gerek yok (bence)

Sonucta sizin icin de `deneme` gezisi ozeliginde oldugundan deneyin bakalim sonra o ekipmanlari bulup takmasi da kolay, aracinizin modifiyesi de. Ama sokup cikarmasi cok cor harcayacaginiz rakamlar bol sifirli rakamlar olacak.

@omnitemporal

Murat Bey bulundugunuz bolge itibari ile Frontera bakmayin. Baska bir konuda yazdim buraya da yaziyorum. Frontera lar kesfedilmemis araclar maalesef. 2 senelik birlikteligimizde ben doya doya kullandim ve hic yolda dagda bayirda kalmadim. On camim da payladi, aks ta kestim ama ben araci almadan once ustasini buldum ondan sonra aldim. Ve bolgenizde ustasi yok diye biliyorum cunku yine Trabzon da baska bir 3.2 V6 var Antalya daki Huseyin Usta ile gorusuyor surekli. Bence baska araclara yonelin. Sizi antalya dan da forum araciligi ile biliyorum. Patrol den sonra cok da fazla bir sey diyemem elbette :smiley: ama Frontera ya alternatif araclar var. Uzulmeyin siz de.

@Levent Abi

Karavan toplantisinda Sedat`la goruseceksiniz zaten. Burada henuz paylasmadigim detaylari isterseniz gorusun. Hatta mutlaka gorusun :smiley:

///////////

Bizim aklimizda aslinda baska ? var. Genel olarak birbirimize uyumla alakali. Kisisel ya da mental olarak degil de araclarimiz ile ilgili.

Mesela...

Biz batakti camurdu yarikti cukurdu ormandi vs dinlemeyiz umrumuzda bile degil arac cizilmis alti vurmus vs. Rahat davraniyoruz hem de cok rahat. Bu rahatliginda tek bir sebebi var gidecegimiz yere gidebilmek, yolda da zevk alabilmek.

Bu noktada herkesten ayni rahatligi beklemeyiz ama yol un tamami da boyle olacak diye bir sey yok.

Demek istedigim `araclari kirmadan` herhangi bir arizaya sebep vermeyecek kadar zorlamak. Ama araci dal cizer, alti surter, tepesine kadar camur olur yeri gelir batar vurdurarak cekeriz.

Bu konuda `benim icin sorun olabilir` diyen varsa el kaldirsin :smiley:

Bir de ne zaman bulusuyoruz soz elimden geleni yapacagim ve bende gelmeye calisacagim.

mrdnmz' Alıntı:
@Levent Abi

Karavan toplantisinda Sedat`la goruseceksiniz zaten. Burada henuz paylasmadigim detaylari isterseniz gorusun. Hatta mutlaka gorusun :smiley:

Merhaba Emre,

Pazar günü 2. toplantımız Sedat ve karavan yönt. ile olacak detaylar konusunu açarsan gündeme alalım. Selamlar.

güngör' Alıntı:
Merhaba Emre,

Pazar günü 2. toplantımız Sedat ve karavan yönt. ile olacak detaylar konusunu açarsan gündeme alalım. Selamlar.

abi detaylar Karadeniz gezisi ile ilgili. Yoksa karavanlik bir durum ne haddimize :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri