Yapmayı Planladığımız Doğu Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbecue Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 420
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,693

barbecue

Araçsız - Ankara
Yer
Ankara
Sevgili Arkadaşlar,
Bu sene, okulların kapanmasını takiben bir hafta, belki iş durumuna bağlı olarak 10 günlük bir izin sürem olabilecek.
Bu zaman zarfında ailecek bir Doğu Karadeniz Yayla turu yapmayı canı gönülden istiyoruz. Zaman kısıtlamamız ve hala çok uzun yol yapma korkumdan dolayı bu gezimizi bir tur operatörü vasıtası ile gerçekleştirmenin bizim için daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.
Evet araba ile veya kendi başımıza özgürce gezmek çok daha az masraflı ve keyifli olabilir ancak şartlar bazı sebeplerden dolayı benim için pek öyle gelişmiyor.
Sizlerden ricam, eğer yaşamışlığınız var ise, öncelikle ne tür bir tur operatörü ile bu geziye çıkılmalı, internetten aratınca çok miktarda Doğu Karadeniz turu düzenleyen operatör bulabiliyorsunuz, bunların içinde olumlu görüş sahibi olduğunuz ve benzer şekilde aksi görüş sahibi olduklarınız da olabilir.
Belki reklam amaçlı olması veya olmaması adına görüşlerinizi marka veya isim vererek benimle özelden mesaj atarak paylaşmanız daha doğru olabilir.
Görüşleriniz, tecrübeleriniz, en azından bu mesajı okumak adına ayırdığınız zaman için şimdiden teşekürler.

Sevgi ve saygılarımla,

Burak Dirican

Etiketler
Avatardaki araç sizinse ve isminizin altında yazdığı gibi gerçekten off-road ile ilgiliyseniz kendi aracınızla gidin derim. Çok daha güzel, bağımsız ve zevkli olacaktır. Bu konuda, benim Doğu Karadeniz gezimi incelerseniz faydalanacağınızı umuyorum.

Kerim Bey,
Yanıtınız için çok teşekkür ederim.
Avatardaki araç benimdi, şimdiler de değil. Şu anda LC Vx100 kullanıyorum, aşağı kalır bir yanı yok.
Off road tutkusu hala devam ediyor ama 2011 yılında geçirmiş olduğum çok çok ağır bir trafik kazasından sonra uzun soluklu araba kullanma korkum hala devam ediyor...
Kısacası gözüm Ankara çıkışlı bu kadar yolu kesmiyor. Doğu karadeniz gezinizi daha önce büyük bir keyifle okumuştum...

Sevgi ve saygılarımla,

Burak Dirican

Sevgili Arkadaşlar,
Evde yaptığımız yoğun istişarelerden sonra ve özellikle Cavit Hocamın tavsiyeleri doğrultusunda, söz konusu geziyi Ağustos ayının başında kendi aracımız ile gerçekleştirmeye karar verdik.
İlgi gösterip, okuyan, cevap yazan, zaman ayıran herkese gönülden teşekkürler...

Selamlar, saygılar,

Burak Dirican

barbecue' Alıntı:
Sevgili Arkadaşlar,
Evde yaptığımız yoğun istişarelerden sonra ve özellikle Cavit Hocamın tavsiyeleri doğrultusunda, söz konusu geziyi Ağustos ayının başında kendi aracımız ile gerçekleştirmeye karar verdik.
İlgi gösterip, okuyan, cevap yazan, zaman ayıran herkese gönülden teşekkürler...

Selamlar, saygılar,

Burak Dirican

Merhaba Burak Bey,

Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah zamanla tutkularınız ağır basacak ve korkularınızı yeneceksiniz.

Gezi yeri ve tarihi bizim de planladığımız tarih ve yer ile aynı. Biz 3 araç ile planlıyoruz. Eğer isterseniz Doğu Karadeniz kısmını ya da denk gelen mekanları beraber gezebiliriz. Fakat 1-2 husus var belirtmem gereken.

Biz çocuklarımızla gezeceğiz (kalabalık ve gürültü) ve konaklamamız ağırlıklı çadır (konfor vs yok) olacak. Fakat bu sizde çadırda kalın anlamına gelmiyor tabi :smiley: ortak noktalar belirlenir ve gezilir. Ayrıca araçlarımız Defender yani yolda sizin gibi gidemeyiz...

Selamlarımla..
Emre

Emre Bey,
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Tutkular ağır basmasaydı zaten, Land Cruiser alıp korkuların üzerine gidemezdim:smiley:

Kalabalık olmanız bizim açımızdan hiç problem değil, bende eşim ve 9 yaşındaki oğlum ile çıkıyorum bu yolculuğa. Hali ile belki biz sizler kadar kalabalık değiliz ama çocuklu bir aileyiz.
Bizim hesabımız çadırda kalmak değil, zira bu yönde hem techizatımız hem de tecrübemiz hiç yok. O yüzden planımız pansiyon, motel, öğretmen evi vs gibi ekonomik çözümler üretmek.
Defender konusunu yavaş gideceğiniz için açıkladınız herhalde ama bende zaten 100 km/h üzeri hız yapmıyoruz, aramızda çok major bir fark olmayacaktır diye düşünüyorum.
Zamanlamamız ve programlarımız örtüşürse memnuniyle beraberce gezer, görür, eğlenmeye gayret ederiz.

Selamlar, saygılar...
Burak Dirican

Çok sevindim Burak bey. İnsan tutkuları için yaşamalı bence.

Biz hala plan/proje aşamasındayız ve beyin takımı İstanbul ve Gölcük te.

Ben bu aralar işimin de etkisiyle gaz veren modundayım :smiley: çok ilgilenemiyorum maalesef.

Zaten herşey yolunda giderse Mart içinde inşallah rota/tarih/plan gibi detayları yavaş yavaş açıklamaya başlarız diye düşünüyorum.

Sizin de planlarınızı öğrenebilirsek illa ki denk getiririz diye düşünüyorum.

Her ne kadar mevsim normal gibi gözükse de oradı Kaçkar ve hiç belli olmaz. Temmuz da gidip tek araç olduğu için rota değiştirenleri okumuştum.

Hem dayanışma olur, hem gezilerimize renk katılır en önemlisi de paylaşmış oluruz o güzelliği.

Ama ne demişler İnsan plan yapar, kader güler...

O yüzden herşeyin başı inşallah.

Hayırlı akşamlar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Emre Bey,
Bende iş yoğunluğu nedeni ile pek fazla rota, paln, proj eile ilgilenemiyorum.
Meslek gereği aslında, her şeyin planına ve programına uygun olması benim için alışkanlık gibi oldu ama maalesef kendi özel işlerimde bu böyle olamıyor.
Geçen hafta bir fırsatında Rize İl Turizm Müdürlüğüne telefon ettim, karşıma çıkan hanımefendiye isteklerimi dilim döndüğünce anlattım. Sonrasında kendilerine bir faks çekip, Rize ve civarındaki yaylaların ulaşım haritasını talep ettim. bana bu şekilde ellerinde haritalar olduğunu ve göndereceğini ifade etti, bakalım ya kısmet deyip bekliyorum.
Bu arada aklımızda olan plan, Ankara-Samsun-Trabzon-Rize ve Macahel yönünde.
Bu arada forumdan tanıştığım Cavit Bey ile de kendisi Ardeşen'de öğretmen, kalacak yer ve rota vs üzerinde görüşüyorum...
Ağustos ayından bir iki ay öncesinde kendisi ile bir kaç kere daha istişarelerde bulunup, son kararları vereceğiz herhalde...
Tek araç konusu ve özellikle yaylada kalma konusu açıkcası benimde çekincelerimden biri...
Birlikten kuvvet doğar yaklaşımı her zaman doğru galiba...

Selamlar, saygılar...
Burak Dirican

barbecue' Alıntı:
Emre Bey,
Bende iş yoğunluğu nedeni ile pek fazla rota, paln, proj eile ilgilenemiyorum.
Meslek gereği aslında, her şeyin planına ve programına uygun olması benim için alışkanlık gibi oldu ama maalesef kendi özel işlerimde bu böyle olamıyor.
Geçen hafta bir fırsatında Rize İl Turizm Müdürlüğüne telefon ettim, karşıma çıkan hanımefendiye isteklerimi dilim döndüğünce anlattım. Sonrasında kendilerine bir faks çekip, Rize ve civarındaki yaylaların ulaşım haritasını talep ettim. bana bu şekilde ellerinde haritalar olduğunu ve göndereceğini ifade etti, bakalım ya kısmet deyip bekliyorum.
Bu arada aklımızda olan plan, Ankara-Samsun-Trabzon-Rize ve Macahel yönünde.
Bu arada forumdan tanıştığım Cavit Bey ile de kendisi Ardeşen'de öğretmen, kalacak yer ve rota vs üzerinde görüşüyorum...
Ağustos ayından bir iki ay öncesinde kendisi ile bir kaç kere daha istişarelerde bulunup, son kararları vereceğiz herhalde...
Tek araç konusu ve özellikle yaylada kalma konusu açıkcası benimde çekincelerimden biri...
Birlikten kuvvet doğar yaklaşımı her zaman doğru galiba...

Selamlar, saygılar...
Burak Dirican

Burak Bey;

Kısmet olur rotalarımızı denkleştirirsek hem tek araç olmamış olur hem de büyük ailemizin bir ferdi olursunuz.
Emre'ninde dediği gibi biz de daha hazırlık aşamasındayız önümüzdeki günler ne gösterir bilemeyiz ama kısmetse sizide aramızda görmek bizi çok mutlu eder. Saygılar

Çok teşekkür ederim.
Umarım rotalar ve tarihler çakışır, en azındanbir kaç noktada kesişir.
Önümüzde daha uzunca zaman var.
Bu arada, ben iş için ara sıra Kocaeli'ne geliyorum, fırsat bulursam bir ara görüşmeye çalışırız.

Selamlar, sevgiler

Bizim de rotamız da camili var. geriye denk getirmesi kaldı :smiley: ucundan çıtlatayım bari... posof tan gürcistan tekrar tr ye batum üzerinden geliş ve ucuz benzin sefası vs...

Çok sevinirim gerçekten. Ardeşen de bize de bir bahçe bulunursa oba bile kurarız valla :smiley:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri