Yapmayı Düşündüğümüz Römork Planı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SUVARİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 116
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 105,585
Ynt: Yapmayı Düşündüğümüz Römork Planı.

ne demek abi her zaman yanındayız.yeni bir şeyler öğrenmek;aşamaları takip etmek gerçekten güzel.hani faydamız dokunduysa ne mutlu.

Etiketler

Bir romork yapımı aşama aşama izledik...
ilerde lazım olursa.....teşekkürler.

SÜVARİ' Alıntı:
Konu daha önceden arkadaşlar tarafından bilindiği gibi, Bizim yapacağımız römork yan kapakları da açılmak zorunda. Çünkü üzerine çadır düşünüyoruz. Şasenin tekerlerle aynı yükseklikte olması, kapakların sadece yanlara yatmasına olanak sağlıyor. Bu da bizim için yeterli...Bu sistem bana 210 cm. X 175 cm. ebatlarında bir alan sağlayacak. Bu benim için yeterli bir ebat.

Yük römoğuna açılır yan kapakların mantajı.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

Merhabalar;

Uzun zamandır konuya giriş yapılmadığını gördüm.

Talha Bey emeğinize sağlık öncelikle. Merakımı maruz görün fakat römorku bitirip bitirmediğinizi merek ediyorum. Yukarıdaki söylemlerinizde üzerine çadır kuracğınızdan bahsetmişsiniz. Bu aletin son şeklini görebilecekmiyiz acaba. Mesaj tarihlerine bakılırsa şimdiye kadar çoktan bitirilip dahasında çadır bile kurduğunuzu düşünüyorum.

Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Saygılar.

Evet doğru düşünmüşsünüz Serhat Temizce kardeşim.
Şu an buralarda hasat zamanı ve ufak römork her zaman ihtiyaç oluyor. Şu anki fotoğrafını koymaya çalışacağım. Umarım beğenirsiniz. Yukarıdaki fotoğraflar o zamanki bitmiş hali sadece bıranda yok.

(İşler bitip elimiz boşa çıkınca tenteli fotoğraflarımızı da atmaya çalışırım.)

Gdgfd

Hayılrlı olsun, iyi günlerde, baş ağrısız kullanmanız dileklerimle. Emeğinize sağlık.

Çok amaçlı, düşük maliyetli römork bu olsa gerek.

Tebrik ederim.

Saygılar.

Efendim daha iyilerini Allah (c.c.) size nasip etsin.

SÜVARİ' Alıntı:
Efendim daha iyilerini Allah (c.c.) size nasip etsin.

Kısmet tabiki.

Bu tür bir aracım olunca, kafamda yapacağım şeyleri tek tek şekillendiriyorum. Bu sitede o kadar faydalı şeyler buluyorum ki bir kütüphane sanırım bu kadar bilgi yoktur.

Kendimi çok şanslı hissediyorum, çok faydalanıyorum.

Size sormak istiyorum o zaman. Başka bir başlık altında arkadaşlardan bir tanesi içinde aynı zamanda yatabileceği biraz daha tefarruatlı bir römark aradığından yada yapamak istediğinden bahsetmişti.

Ama konunun sonu gelmemiş ve yarım kalmış. Bu filkir bana da uygun geldi. Hem kamp malzemeleriniz koyabileceğini hem de içinde kalabileceğiniz bir römork projeleri varmıdır yada yapanı gördünüz mü?

Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Saygılar.

Evet bu römorkuda o amaçla yaptım (Benim 7. römoğum).

Malzeme ve ekipmanları araziye götürebilecek, fakat gece kalmak zorunda kalınca yada ovanın ortasında yağmura yakalanınca (Malüm çiftçilik...) hemen tenteyi kurup brandayı çekip geçici konaklama... Bu başlık altındaki planlarda bunun için. Tek fark otomobile uygulanacak modelin malzemeleri kalın değil, hafif olması için ince olması.

Maliyet ise yarı yarıya ucuz...

Evet haklısınız belki ama, diğer başlıkta da yazdım. Benim arzum biraz daha gelişmiş, her türlü ihtiyacımızı karşılayacak bir şey olması.

İçinde ve dışında biraz daha geliştirmeler yapılabir sanıyorum.

Daha gelişmiş ve ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek olan römork, Çekme karavan. Aynı malzeme ile yapılıyor. Sadece çekme karavan çok hafif. (Duvarlar yalıtımlı ve ahşap.)

SÜVARİ' Alıntı:
Daha gelişmiş ve ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek olan römork, Çekme karavan. Aynı malzeme ile yapılıyor. Sadece çekme karavan çok hafif. (Duvarlar yalıtımlı ve ahşap.)

Boyutunu ayarlayabilirsek ne ala.

Amaç çok büyük olmasın.

Özellikleri

Konstrüksiyon: Dış yüzey alüminyum, iç yüzey yanmaz kumaş, sandviç panel

Zemin: Gerflor

Boş ağırlık: 250 kg.

Yük Kapasitesi: 1200 kg.

Dingil sistemi: 1 adet / torsiyonlu

Minimum araç çeki gücü 1200 cc araçlar ile çekilebilir

Slmlar bende işim gereği çeşitli amaçlar için kendime romörk yapıyorum.
Bu tarz bir romörkün üstünün seyyar olması çok büyük bir avantaj gerektiğinde birçok kaba cüsseli eşyaları taşımanıza izin veriyor
ben 2 kere ev taşıdım yaptığı işe bakılacak olursa maliyetinin kat kat fazlası beni kara geçirdi!!!
Romörk işi Avrupada çok ilerlemiş durumda hemen hemen her arabada bir çeki demiri var bizde neden olmasın???

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.