Yapmayı Düşündüğümüz Römork Planı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SUVARİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 116
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 105,472
Ynt: Yapmayı Düşündüğümüz Römork Planı.

Teşekkür ederim Hudev kardeşim.

Etiketler

Merhaba Tayfun Bey özlemişim sizi. :D

Römoğumuzun ön kapağı ve direkleri sabitlendi. Aldığımız kapaklar 2,5 mm kalınlığında bu oldukça ağır ve kalın bir malzeme.

[attachment=1]

DSCI0001

Aslında bu tür tekerleri yanda duran römorklarda yan kapaklar açılmaz. Fakat biz yan kapakları da açılır yaptık. Tabiki bu yüzden çamurluklar 10 cm daha normalden yüksek olmak zorunda.

[attachment=1]

DSCI0002

Kapakların menteşeleri normalden farklı olarak aynı yöne kaynak yapıldı. İstenildiği zaman kapaklar sökülüp alınabiliniyor.

Kapaklar kapalı durumda.

[attachment=1]

DSCI0004

Alınan kapakların birinin ağırlığı 14 kg. Fiyatı ise Mayıs 2010 tarihi itibarı ile 29 TL. (Bir adedi) Bu kapaklardan 3 adet gerekiyor. Bir tanesini ise tam ortadan kesip ön ve arka kapakların yapımında kullanılıyor.

Boy 2 metre (Biz başlarından 25 cm kestik) en (Kıvrık halde 30 cm)

Bu römorklara plaka gerekmiyor fakat aydınlatmayı unutmayalım.

[attachment=1]

DSCI0011

Gerekli olur düşüncesi ile ilave korkuluk yaptık. Bu korkuluklar vidalı sistem gerekince sökülüp takılabiliniyor.

[attachment=2]

[attachment=3]

DSCI0009

DSCI0013

Bu korkuluklar aynı zamanda tente amaçlı kullanılacak.

[attachment=1]

[attachment=2]

DSCI0020

DSCI0012

tebrikler talhabey ellerinize ve emeğinize sağlık.
çok güzel olmuş yalnız kullanışlı olması bakımından yapyığınız aynı yönlü menteşeler tek yönlü yüklenmelerle zamanla kapaklarda boşluk yapmazmı.tahminimce geriye doğru çıkış yönü olan kanatları.eğer siz başka bir düzenek yapmadıysanız arka kapak yüklenmelerden dolayı zamanla boşluk yaparak kasayı bozamazmı. birde size bir fikir vermek amacıyla bir örnek vereyim. dayımında sizin römorkunuz gibi tek boru arışı olan römorku zamanla arışı yamuldu sizden benim tavsiyem tek boru olan taşıyıcınızı iki tarafa takviye kollar şeklinde bağlantı yapmanız daha uzun ömürlü yamulmayan bir römork olur.vede zorlanmalardan dolayı boruda dönmelerde engellenmiş olur.lütfen tavsiyemi değerlendirin derim.çünkü gördüğüm birkaç olumsuz örnek sizin ileride sorun yaşamamanız için tavsiyemdir.güzel çalışmalar dileğiyle saygılar.
kusura bakmayın resimleri özel mesaja bir türlü gönderemedim.

tekrar merhabalar.sahte plakayı mutlaka takın.aracınızla aynı plaka olmalı.

Hudev kardeşim verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim. Söylediğiniz plaka işini (Mühürsüz plakayı alacağım inşallah.) trafik tescilde plaka işlerine bakan bir arkadaşım var bir onunla konuşayım sadece mühürsüz plaka veriyorlar mı acaba?

Ok meselesine gelince. Sizin dediğiniz gibi yan taraflardan dayama kol olursa buna halk arasında "Muska çekme ok" deniyor. Manevrayı daraltıyor. Ok bükülmesine gelince, resimlerde pek fark edilmiyor gibi fakat kullandığımız malzeme çok kalın ve ağır. Yani 1 veya 1,5 ton yük hesabı ile yapıldı. Beğendiğinize sevindim.

talha bey tekrar merhaba illaki metal plaka bastırmanıza gerek yok.aracın plakasının aynısını renkli yapıştırma olarak yapsanızda olur.ben tabelacı arkadaşa plastik bir malzemeye yapıştıma bant yaptım yeterli oldu.bizzat emniyet müdürüyle deneme yaptım oldu:smiley: kolay gelsin..[attachment=1]

00 30

Tebrikler ve elinize sağlık emeğinizin karşılığını aldığınızı umarım çok işe yarar görünüyor..
ayrıca imalat safhalarını zaman harcayarak bu kadar detaylı olarak bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler.. :smiley:

Ertuğrul ve Hudev kardeşlerim bende size teşekkür ederim. Umarım biraz fikir bakımından faydalı olabilmişimdir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR