Yapmayı Düşündüğümüz Römork Planı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SUVARİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 116
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 105,611
Ynt: Yapmayı Düşündüğümüz Römork Planı.

Tekerler ikinci el olarak aldım. Oto lastikçilerine insanlar yeni aldıkları otoların tekerlerini verip yerine çelik cant takıyorlar. İki adet Skoda Octavıa tekeri aldım. Çok iyi durumdalar.
Hem dubleks. İki canta 20 TL verdim. :D Aşağıda fotoğraflarını koydum. Diğer metal aksamlar yeni olarak alınıyor ve kendimiz tarafından kesilip biçiliyor.

[attachment=1]

Vy9pch1

Etiketler

süpermiş valla, 0 gibi görünüyor,öyle düşeş denk gelse banada lagzım 2 adet römork için. 2 adet'de atv motorum için 4x114.3 bijon aralıgı.sizin jantların bijon aralıgı nedir.?

Suzuki Maruti gibi küçük araçların cantları ATV ye uyar sanırım. Küçük atv ye normal takılabilir eğer atv büyük ise tekerler ters takılır. Böylece dışarıya doğru çıkış sağlanır.

Böyle yapanları gördüm.

Planda gösterilen makas standart pikap makası her yerde bulunabiliyor. Çıkma makaslar daha kolay bulunuyor. Zaten makaslar kilo ile satılıyor.

çok acele ile baktım fakat ellerinize sağlık demek istiyorum. makas dingil ve tekerleri bir arada çıkmacılarda bulmak ta mümkün sanırım
kolay gelsin

Teşekkür edrim, dediğin doğru fırsat buldukça böyle yerlere uğrayıp işime yarayacak parçaları alıyorum.

römorkun dingili ortada olursa sanırım ağırlık merkezini tam ortaya verip dengeyide aracın çeki topuzuna sabitlediğinizde araca fazlaca bir yükte binmiyor ne kadar tekerler geride olursa o kadar da araç yük çekmekle birlikte taşıyorda... Traktör römorklarıda arkadan tekerlidir tabi daha ticari ve faliyeti daha ağırdır. Traktor romorku deyince ben hep önde ve arkada dingil bir arac mantığında hareket eden bir ceki sistemini sevmişimdir. bir çeki karavan yaparsam bu mantıkta bişey yapmak isterim (denerim) tabi bu dediklerim boyutlar ve ağırlıkla ilintili yapılan örnekler ve kullnım şekline bakarak kullanmak istediğiniz şekle göre en uygununu seçe biliriz.

Ift tekerli

Traktr romorku

2 dingilli n arka

Ortadan dingil

Sevgili Bülent kardeşim, En alttaki traktör römoğu olmaz.

Yan kapaklar sabit ve çeki halkasıda sabit. Çeki halkasının sabit olması çok tehlikelidir. Römorklar sık-sık devrilir böyle sabit çeki halkalı römorklar devrilince hemen öndeki traktörüde devirir. Ön halka dönerli olmalıdır.

Ben defender da nato tip sabit kullanıyorum ortadan milli döner başlıklılar var fakat 1 mil etrafından döndüğü için sanırım fazlaca güçlü olmadığını duymuştum dediğiniz de çok doğru romork döndüğünde ağırlığı oranında aracı çevirir yada bağlantı noktasını koparır. (traktör romorku resimlerini taşıtma şekli ve denge ye örnek olsun diye eklemiştim )

Kurtagzi

Resimleri örnek için koyduğunu biliyorum Bülent kardeş. İnsanları bilgilendirmek açısından yazdım yanlış anlama olmasın.

Ayrıca senin gösterdiğin çeki kancası böyle çeki halkaları için gerekli, aksi halde römork yolda sıçrayıp kurtuluyor.

Römoğun yapımına başladım. Biraz yorucu ve zaman alıcı............ Ama birşeyler meydana getirmek güzel. Uzun soluklu bir uğraş. Buna öncekilerden daha çok özen gösteriyorum. Çünkü fotoğrafları atınca bunları örnek alan insanların hataya düşmesini istemem. :D Arkadaşların bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarını hep desteklemişimdir.

SÜVARİ' Alıntı:
Resimleri örnek için koyduğunu biliyorum Bülent kardeş. İnsanları bilgilendirmek açısından yazdım yanlış anlama olmasın.

Ayrıca senin gösterdiğin çeki kancası böyle çeki halkaları için gerekli, aksi halde römork yolda sıçrayıp kurtuluyor.

Römoğun yapımına başladım. Biraz yorucu ve zaman alıcı............ Ama birşeyler meydana getirmek güzel. Uzun soluklu bir uğraş. Buna öncekilerden daha çok özen gösteriyorum. Çünkü fotoğrafları atınca bunları örnek alan insanların hataya düşmesini istemem. :D Arkadaşların bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarını hep desteklemişimdir.

esyahfurlah abi yanlış anlamadım katiyen bende bilgi olsun diye yazdım yanlış anlaşılmasın diye :smiley: sütten ağızı yanan yoğurdu üflerde yermiş :smiley:
kolay gelsin size resimleri aşama aşama bekliyoruz herşey gönlünüzce olsun

Muammer kardeşim bir yandan yapıyorum ama çok oyalıyor. Aynı zamanda diğer başlıkta gördün mü bilmiyorum, bir rüzgâr jeneratörü planımız vardı onuda hayata geçiriyoruz.

Yani römork üzerine çadır konulabilecek şekilde dizayn ediliyor, bir de yanına elektrk üreten bir rüzgâr jeneratörü yapıyoruz. Bakalım başarılı olabilecek miyiz?

Duanızı eksik etmeyin arkadaşlar.

SÜVARİ' Alıntı:
Muammer kardeşim bir yandan yapıyorum ama çok oyalıyor. Aynı zamanda diğer başlıkta gördün mü bilmiyorum, bir rüzgâr jeneratörü planımız vardı onuda hayata geçiriyoruz.

Yani römork üzerine çadır konulabilecek şekilde dizayn ediliyor, bir de yanına elektrk üreten bir rüzgâr jeneratörü yapıyoruz. Bakalım başarılı olabilecek miyiz?

Duanızı eksik etmeyin arkadaşlar.

Allah Kolaylıklar Versin Talha abi...

febulent' Alıntı:
Allah Kolaylıklar Versin Talha abi...
Talha bey ne demek tabiki Dualarımız sizinle,kolaylıklar diliyorum.
Yanlız satın almış olduğunuz çıkma bir çift teker bir adet eksikmi acaba bir dağ başında yarılma halinde ne yaparsınız? stepne düşünmüyormusunuz ayrıca yapım aşama resimlerini bekliyoruz.
saygılar
Kemal

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri