Yapmadan Dönme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,876

Etiketler
Ynt: Yapmadan Dönme

Sayın gastumanna,

Nezaketiniz için teşekkür ederim; neden olmasın?

Boyabat-Taşköprü-Kastamonu olarak üçünü de görmeliyim. Kastamonu'yu Safranbolu ile birlikte 1975 yılında görmüş ve çok beğenmiştim. O yıllarda Safranbolu, bir avuç insan dışında tanınmıyordu daha. Kastamonu'da, Selvi Otelde kalmıştım iki gece. Umarım gerçekleşir de, bu kez daha ayrıntılı görmek isterim.

Cavid Sezen

eşim sinop durağan ilçesine tayin oldu.

ankaradan kızılcahamam -çankırı-ılgaz-tosya üzerinden sinop yapacağım.

bu yol u kullanan varmı acaba?

ben ılk kez gıdecegım.

tavsiyeleri olan varmı.

kızılca hamama neden gidiyosunuz ki öankırı ılgaz sinop yapabilirsiniz ve yol da gayet iyi durumda ben sinopluyum uğramadan geçnmeyin size yardımcı olurum 0542 451 08 57 özkan çetin

sayın nitroces tosya dan geçerken dikkatli geçmenizi tavsiye ederim. zira yerel basından okuduğumuza göre hergün D-100 karayolunda trafik kazası oluyor.

Sinoplu arkadaşlar kısmet olursa temmuz sonu oralarda olacağım karavanla konaklayacağım bir yer önerebilirmisiniz 2 gün gibi kalmak istiyorum görmek istediğim yerler arasında iliniz.

Ülkemizde şu an en çok görmek istediğim il merkezi Sinop...

Çok farklı karakterdeki insanların görüşlerini dinledim...

Hepsi de Sinop Merkezi çok beğenmiş...

Hatta emeklilikte oraya yerleşmeyi düşünen arkadaşlar bile var...

Bizim Bursaya oldukça uzak bir yol mesafesi ama ilk zamanı denkleştirdiğimde ailemle gelip görmek istiyorum...

Bakalım kısmet olacak mı...

Konuyu hortlatıyorum, kusuruma bakmayın arkadaşlar.
Yaşım 29 ve 16 yıldan beri Sinop' ta ikamet ediyoruz. Dönem dönem başka şehirlerde yaşadığım oldu. Malumunuz fakülteydi, askerlikti... Bodrum, Didim, Kuşadası, Çanakkale gibi enfes kentlerde yaşama lütfuna nail oldum. ALLAH' a çok şükür Sinop gibi bir şehirde yaşıyorum. Aradıklarımızı bulamıyoruz, neredeyse bütün işlerimizi yanıbaşımızdaki Samsun' da hallediyoruz. Evet, merkez nüfusumuz 35.000. Sanayi sıfır, keza tarım sıfıra yakın. Ama huzurumuz var. İnsanlar birbirine saygılı, kavgamız gürültümüz yok. Söylenenler çok doğru, şehirdeki bayanlar çok şanslılar ve diğer şehirlerimizdeki hemcinslerine nazaran çok daha rahatlar. Sakın bu sözümüz başka yere çekilmesin. Sinop' ta bir bayanın gidip de misafir olamayacağı bir mekan yok. Bayanlar için hususi kahvehaneler var. Gecenin bir saati sokağa çıktığınızda yürüyüş yapan, yol kenarında oturup laflayan teyzeler de şaşırtmasın. Trafik lambalarının olmadığı bir şehirde fazlasıyla bayan sürücü var. Cadde, sokak demeyip ulu orta ağzını bozan Sinoplu bir adama rastlayamazsınız. En azından Sinop' ta rastlayamazsınız. 16 yılda Sinop' ta birkaç kavgaya ancak denk gelmişimdir. Birkaç yıl öncesine kadar insanlar araçlarının anahtarını araçlarının üzerinde bırakıyorlardı, inanın abartmıyorum. Maalesef son yıllarda tek tük de olsa hırsızlık vakalarına rastlar olduk. Cezaevindeki mahkumların pek çoğu bu şehirden değiller, tıpkı hırsızlık vakalarının failleri gibi. Yarımadanın doğa güzelliklerini saymayacağım, yoksa inanın uzayıp gidecek.
Madem konumuz "Yapmadan Dönme" o zaman şehre gelecek arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum: denize girin, upuzun kumsallara uzanın, balığa çıkın(mutlaka yakalıyorsunuz), mevsim balıklarından yiyin, balıkçılarla çay içip sohbet edin, İnceburun' a gidin ve rüzgarı dinleyin, Hamsilos' a gidin, Tarihi Cezaevi' ni ve Alaaddin Camii' ni görün ve ölmeden önce bu şehri gördüğünüz için şükredin. İsteyenler için kilisemiz de var. Fotoğraf makinesini unutan ağlar!

sener.eren' Alıntı:
Ama huzurumuz var. İnsanlar birbirine saygılı, kavgamız gürültümüz yok. Söylenenler çok doğru, şehirdeki bayanlar çok şanslılar ve diğer şehirlerimizdeki hemcinslerine nazaran çok daha rahatlar. Sakın bu sözümüz başka yere çekilmesin. Sinop' ta bir bayanın gidip de misafir olamayacağı bir mekan yok. Bayanlar için hususi kahvehaneler var. Gecenin bir saati sokağa çıktığınızda yürüyüş yapan, yol kenarında oturup laflayan teyzeler de şaşırtmasın. Trafik lambalarının olmadığı bir şehirde fazlasıyla bayan sürücü var. Cadde, sokak demeyip ulu orta ağzını bozan Sinoplu bir adama rastlayamazsınız. En azından Sinop' ta rastlayamazsınız. 16 yılda Sinop' ta birkaç kavgaya ancak denk gelmişimdir. Birkaç yıl öncesine kadar insanlar araçlarının anahtarını araçlarının üzerinde bırakıyorlardı, inanın abartmıyorum. Maalesef son yıllarda tek tük de olsa hırsızlık vakalarına rastlar olduk. Cezaevindeki mahkumların pek çoğu bu şehirden değiller, tıpkı hırsızlık vakalarının failleri gibi. Yarımadanın doğa güzelliklerini saymayacağım, yoksa inanın uzayıp gidecek.

Aslında olması gereken, olağan olan bu ama.... :(

Cavid Sezen

Kısmetse 17 Haziran günü Antalya'dan yola çıkıp Ankara - Vezirköprü - Sinop - Cide - Akçakoca - Kefken - Kerpe - Ağva - Antalya turu yapacağım. 19 Haziran için Sinop'ta kalacağım yere rezervasyonumu yaptırttım. Sinop'u bir de biz görelim, yiyeceklerinden yiyip suyundan içelim bakalım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.