Yapmadan Dönme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,021

penguen

Zirve
- Mevlana Müzesini ve diğer müzeleri görmeden,

- Çatalhöyük, Kilistrayı gezmeden,

- Cami ,Saray ve hanları görmeden,

- Düğün Yemeği yemeden,

- Konya'nın köylerinde dokunan keçe, halı ve kilimlerden almadan,

- 10-17 Aralık Mevlana Anma Törenlerine katılmadan dönmeyin.

Etiketler

Ynt: Yapmadan Dönme

ayrıca da alaaddin de üniversiteli çocukların bir numaralı yerlerinden olan kilisenin arka tarafındaki kuru fasülyeci de kuru fasülye yemeden dönmeyin ( salata getirmek yerine yanınıza gelip masanızda kurusoğan parçalar sahibi yumruğuyla ya da siz yaparsınız :smiley: )

Merhaba,

Akşehir'de "Lezzet Kebap Salonu"nda kebap yemeden dönmeyin.

Cavid Sezen

[attachment=1]

kebapçı Hacı Şükrü' de Fırın kebabı yemeden dönmeyin.
Meram' ı görmeyi ihmal etmeyin.

Aleaddin Camii'ni karatay medresesini inceminareli medreseyi görmeden,cemo dan etliekmek, hacı şükrüden fırın kebabı ,meram tavusbabada yoğurt yemeden gelme

Havzan etliekmek firinlarinda etli ekmek,
Tavusbaba'da kunefe,
Atis poligonunda silah kullanmadan,
Petek pastanesine ugramadan,
Formdan marasel okuluna giden ara sokakta trabzon pidecide pide-borek ve ileri kosedeki esnaf lokantasinda tavuk sote yemeden donme.

1 saatligine dahi bulunsan Mevlana'yi ziyaret etmeden donulmez.
Dua ile.

1 saatligine orda olsan bile Hz. Mevlana'yi ziyaret etmeden donme.

Kurtulus savasinda kan dokulmeden dusman isgalinden nasil kurtuldu Konya? Her sehre bir Mevlana lazim.

geziniz bittikten sonra yola çıkmadan önce akyokuşa çıkıp (akşam saatlerinde ve sis olmayan zamanlarda olsa daha iyi olur)yüksekten konyayı izleyip biraz dinlenme ve bir hatıra fotoğrafı çekmeden de dönme ;)

Konyalı Arkadaşlar.. haziran sonu gibi Ailem ile Akşehir-Konya-Ankara gibi 1 haftalık gezi planlıyorum.. Konya ile ilgili epey araştırma yaptım.. 2 Çocuk oldugu için Arkeoloji müzelerini programa dahil etmedim.. Fakat olmazsa olmazlarım arasına.. Meram bagları ( Tavus Baba )- Mevlana Müzesi-Tiritçi Mithat ta tirit ( tabii ki Etli ekmek - başka ögünde ) Alaattin tepesi- Atatürk evi Müzesi.. ilk aklıma gelenler. Konya hakkında hiç bilgim yok.. Otelleri araştırdım, 2 gece için dünyanın parasını istiyorlar.. Ilgın da kaplıca oteller uygun.. ailem ile yarım pansiyon 2 yada 3 gece bana 500-750 TL arası bir rakama çıkacak gibi.. gerçi konya ya 90 km ama.. olsun.. 2 gün Konyayı gezebiliriz.. Konya şekerini nereden alacagım.. yada nesi meşhur..dönüşte eş dost a ufak ikramlar yapalım. Teşekkürler.

zirvelerin sesi' Alıntı:
Konyalı Arkadaşlar.. haziran sonu gibi Ailem ile Akşehir-Konya-Ankara gibi 1 haftalık gezi planlıyorum.. Konya ile ilgili epey araştırma yaptım.. 2 Çocuk oldugu için Arkeoloji müzelerini programa dahil etmedim.. Fakat olmazsa olmazlarım arasına.. Meram bagları ( Tavus Baba )- Mevlana Müzesi-Tiritçi Mithat ta tirit ( tabii ki Etli ekmek - başka ögünde ) Alaattin tepesi- Atatürk evi Müzesi.. ilk aklıma gelenler. Konya hakkında hiç bilgim yok.. Otelleri araştırdım, 2 gece için dünyanın parasını istiyorlar.. Ilgın da kaplıca oteller uygun.. ailem ile yarım pansiyon 2 yada 3 gece bana 500-750 TL arası bir rakama çıkacak gibi.. gerçi konya ya 90 km ama.. olsun.. 2 gün Konyayı gezebiliriz.. Konya şekerini nereden alacagım.. yada nesi meşhur..dönüşte eş dost a ufak ikramlar yapalım. Teşekkürler.

Öğretmenevi ve uygulama oteline de bakın derim.

off road runner' Alıntı:
Öğretmenevi ve uygulama oteline de bakın derim.

Ögretmen evi için Ögretmen olmak şart sanırım.. normal vatandaşlara kapalı bildigim kadarıyla.. Uygulama otelini biraz araştırdım.. temiz ve güvenilir bir otel... teşekkür ediyorum..

zirvelerin sesi' Alıntı:
Ögretmen evi için Ögretmen olmak şart sanırım.. normal vatandaşlara kapalı bildigim kadarıyla..

Öğretmenevleri, tüm halka açıktır. Öğretmen olmayanlar için, konaklama bedeli olarak bir ayrım vardır. Öğretmenevlerinin konaklama ederleri, birçok yerde otel, pansiyon...gibi yerlerin ücretlerinden yüksek olabilir, dikkat etmek gerek. Kuşkusuz daha avantajlı olduğu yerleşim birimleri de var ama araştırın derim.

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Öğretmenevleri, tüm halka açıktır. Öğretmen olmayanlar için, konaklama bedeli olarak bir ayrım vardır. Öğretmenevlerinin konaklama ederleri, birçok yerde otel, pansiyon...gibi yerlerin ücretlerinden yüksek olabilir, dikkat etmek gerek. Kuşkusuz daha avantajlı olduğu yerleşim birimleri de var ama araştırın derim.

Cavid Sezen

cevabınız için teşekkür ederim....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR