Yapmadan Dönme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,774
Ynt: Yapmadan Dönme

Sakaryabaşında fırında Alabalık ve ya orada yapılan Konfor denilen kuşbaşı doğranmış ve baharatla tatlandırılmış fırında, güveçte pişirilen Yayın balığını bir deneyin, zamanınız kalırsa da 8 mt. derinliğindeki buz gibi havuzda da bir yüzün... :D :D

Etiketler

skydiver26' Alıntı:
Bir tanede ben yazayımda peşinen söyleyeyim, sahibi değilim, patronunu tanımam senelik iznime gittiğimde mutlaka bir defa Tatlıdil Köftecisine bir uğrarım, köftesine ve şırasına bayılıyorum...Gerçi eskiden daha bir lezzetliydi sanki ama şimdi de fena değil... :D Bir deneyin derim... :D
Doğru ..Tatlıdil çok bozuldu.nerede o eski lezzet..ama sebep kesinlikle belli. ustaların sürekli değişmesi ve oraya o ünü kazandıran hepsini tanıdığım 20-25 yıllık ustaların hiçbirinin artık orada olmayışı.kimi emekli oldu.kimi başka köftecide vs.kimi ise yıllarca mangal ustalıgı yaptıktan sonra herhangi bir dükkanda garsonluk yapıyor.oysa 50 yıllık 80 yıllık çok ünlü ve bu ününü bozulmadan hala devam ettiren esnaf lokantalarının sırrı , ustalarını muhafaza etmeleridir.bu gibi yerlerde bulaşıkçılıkla başlayan biri 40 sene devamlı çalışıp usta olarak emekli oluyor.ama Tatlıdil personel çalıştırma ve ustasını istihdam etmede maalesef başarısız.ve lezzetinin bozuldugunu giderek sıradanlaştıgını üzülerek izliyoruz.Şıraya gelince..:smiley:.şırası kesinlikle bozulmadı.aynı lezzet aynı tat devam ediyor.hararetle öneririm..:smiley:

Aklıma geldikçe yazıyorumda; İnönü' den kaymak ve yoğurt almadan dönülmemeli...Eskiden hangi kapıyı çalsanız satın alabiliyordunuz.... Geçen sene uğradım sadece marketçi Hasan' ın evinde bulabildim....İnönü belediyesinin oralarda sorarsanız tarif edeceklerdir marketini, evide marketine 50mt. evinde satış yapıyor...Hacı teyze güzelce paketleyip veriyor, afiyet olsun...

Memleketi özledik ya durup duruken insanın aklına birşeyler geliyor, herhangi bir simitçiden simit alıp hamamyolunda yiye yiye gezmeden dönülmemeli, mis gibidir benim memleketimin simitleri... ;) :D

Alpu ilçesinin Bozan beldesinin sucuğu nu mutlaka denemenizi öneririm.Saygılarımla.

gezdiğim gördüğüm şehirlerin en güzeli...
porsuk kenarında avrupa şehirlerini andıran o eşsiz şehir manzarasını izlemeden dönmeyin.

Raikko size kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Odunpazarı evlerini de görmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla

odunpazarı evleri zaten apayrı bi güzellik.
restorasyonu çok başarılı olmuş.
bide eskişehir gerçekten çok temiz bi şehir.
pırıl pırıl sokaklar, caddeler...

Gezecek çok yer varrrr..arkadaşlar... ayrıca Haller binasını da gezip görebilir ve burada meşhur Mazlumlar tatlıcısında mola verip çok güzel tatlılar yiyebilirsiniz...Ayrıca Eskişehir'e gezmeye gelecek tüm arkadaşları çok cüzi bir miktar ile istediği tüm yerleri gezdirebilirim.. 0 542 412 09 14 Mehmet ÖZTÜRK

sırf çiğ börekleri değil gözlemeleri olsun tatlıları olsun ayrı bir güzel. havası suyu başka bir memleket

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri