Yamaç Paraşütü Ücreti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xPixieSx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,846

xPixieSx

Ana Kamp
Ne kadara patlar bize ? 16 yaşındayım birkaç arkadaş gideceğiz.18 yaş sınırı yoktur herhalde.Böyle kulüp gibi üye bile olunabilecek üye olunmasada eğitim verebilecek yer arıyorum yani hiçbir ekipmanımız yok nereye baksam 15 günlük eğitime 2500 lira diyor oda hergün yol ücreti vs bize 3000 e patlar.Yok mu başka alternatif ? Ankarada oturuyorum.

Etiketler
Ynt: Yamaç Paraşütü Ücreti

aydında olsan malzemesini alana biz bu işte yardımcı oluyoruz,fakat genelde eğitim ücretleri fazla 18 yaş sınırı yok 16 yaşından sonra başlanıyor. www.ypforum.com adlı siteye yaz ve yardım iste belki ankara ve çevresinden bi hayırsever çıkar ama sizin birde malzeme sıkıntınız olacak oda 2.el olarak 2000 tl den başlar

merhaba,

kardeş üzülme o kadarda değil www.tedohavk.com sitesine bak orada iletişimden sanlı hocadan bilgi alabilirsin türkiyenin en iyi uçuş bölgelerinden birinde 600-700 tl kurs ücreti ödeyerek uçman garanti. tabi ailenizden izin kağıtlarınız olmalı oda sitede forum bölümünde yeni başlayanlar alt başlığında var sağlık raporunun alt kısmında. tekirdağda konaklama probleminizde olmaz çünkü sanlı hoca turiz otelcilikte hoca aynı zamanda, uygulama otelinde uygun fiyata yer ayarlaması yapması mümkün. 5-7 gün içinde hava koşullarına göre eğitiminizi tamamlayıp 650 irtifadan 2-3 uçuşunuzu tamamlayarak kulüp başlangıç pilotu olabilirsiniz ayrıca federasyon lisansınada sahip olabilirsin.
istanbuldan faruk korkmaz ben, bende tedohavk kulübünden eğitim aldım, sanlı hocayla konuşursanız selamımı iletin, mutlu kalın.

Yamaç paraşütü olarakta varmı tam bilmiyorum ama Türk Kuşu bu tarz eğitimler veriyor bende normal paraşütle atlama eğitimi için araştırmıştım bir zamanlar Edirnede kurs ve konaklama için para istemiyolar 5 günlük (4 ü teori 1 i atlayış) ücretsiz kursları vardı. Tabi ulaşım senden. site : http://www.turkkusu.org.tr/index.php?deg=4

bunun yanında siteden araştırırsan planör kursları yada model uçak kursları gibi havacılığa dair bikaç bişey var

....siteden alıntı
16 yaşından gün almış, istekli ve sağlıklı her Türk vatandaşı, İnönü Hava Eğitim Merkezinde ücretsiz olarak açılan paraşüt başlangıç kurslarına katılabilir.
Paraşüt başlangıç kursu eğitimleri Türkkuşu Genel Müdürlüğü Paraşüt Okulunda görev yapan 32 deneyimli, tecrübeli paraşüt öğretmeni tarafından verilmektedir.

Paraşüt başlangıç kurslarımız ücretsiz olup kursa katılacak kursiyerlerin kurs süresince yemek ve yatak ihtiyaçları da ücretsiz olarak T.H.K tarafından karşılanır. Kurs bölgesine gidiş-dönüş yol ücretleri kursiyerlere aittir.

Paraşüt başlangıç kursları 5 gün sürelidir. İnönü Hava Eğitim Merkezine gelen kursiyerler spor kondisyon testine tabii tutulurlar. Testi başarıyla bitiren kursiyerlere 4 gün yer eğitiminde toplam 30 saat ders verilir. Bu eğitimler sonunda yapılan sözlü ve yazılı sınavda başarılı olanlara 5 nci gün bir atlayış yaptırılarak, paraşüt başlangıç sertifikası, atlayış kartı ve paraşüt başlangıç brövesi verilir....

Selamlar,

Türkkuşu, yamaç paraşütü eğitimi de veriyor, ben Eskişehir-İnönü de bu eğitimi almıştım, ücretsiz, şartları yukarıdaki arkadaşın verdiği linkten öğrenebilirsin.

Saygılar,

merhaba,

arkadaşlar önce araştıralım, THK ücretsiz yamaçparaşütü ve paramotor uçuş kursları senede bir yada iki kez, tüm türkiye için sadece 25 kişilik ücretsiz kurs vermektedir (bu kontenjana girmek için bir kaç özel şart öne sürüyorlar, forumlarda thk kurs olarak aratırsanız ne demek istediğim anlaşılır), diğer zamanlarada 2000-3000 civarı bir ücretle kurs tertip ediyor. söylenen edirne kursu gibi yöresel kurslar her yıl yapılmıyor, bazı yerlede, bazı yıllar yerel dernek desteğiyle oluyor ve geneldede çok sınırlı kontenjanlar için geçerli.

yardımcı olmak istemenizi takdir ediyor yıllarca hayal edip, araştırmış ve amacına ulaşmış biri olarak naçizane en uygun yolu önerdim, ha tabi sizin daha fazla tecrübeniz vardır onu bilemem.

mesajımı aldınız umarım.. eğer dediğim gibi ona ulaşırsanız size yardımcı olacaktır, sivasta bu işi yapanlar ondan öğrenenler :D iyi bir hocadır kendisi, bizede haber verirsiniz umarım son durumu... burada yazılan kurs ücretleri bence çok fazla, adanada da sürekli kurs düzenleyen bildiğim bi yer var ve çokta iyiler, ücretleri çok uygun..

Fethiye'de yamaç paraşütü uçuş fiyatlarımız 2020 yılında 500 TL'dir. Touryus.Com yamaç paraşütü satış sitemizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
61330881 625318361320462 8275051127114749788 n

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR