Xtrail T30 Lastik Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozkanogunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,668

Etiketler
hımm anladım şimdi lastikçi ile konuştum bu baktıklarımda kar sembolü yokmuş dolayısı ile ticari olmasada polis ceza yazabilirmiş bu durumu valiliklere bırakmışlar herhalde kefe keder ceza yiyebiliriz. kar sembolü olan A T lerde bildiğim kadar bf lerin bazılarında var onlarda pahalı planlarım suya düştü bakalım ne yapacağız

Valiliklere bırakılan uygulama süreleri ile şehir içi taşımacılıkta kullanılan araçlar konusu. Trafik polisi eğer ticari kapsamda bir araç değilseniz (doblo, connect vs. kullanmıyorsanız) kış lastiğiniz yok diye ceza kesemez. Ama kaydın trafiği engelledin, trafik güvenliğini riske attın vs. gibi birşeyler diyebilirler.
Yanlış anlaşılmasın, kış lastiği mümkünse kullanın, ama hususi kullanımda zorunludur diyenlere itibar etmeyin.
Açıklama olsun diye bulduğum linki paylaşayım: KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI

T30lar 215 70 R16 orjinal lastikler bildiğim kadarıyla 225 biraz fazla gelmez mi? 225 e çıkınca ebat biraz daha seçenek artıyor.

sonunda Cooper 225/70R16 103T Discoverer AT3 Owl 4x4 Off Road lastği aldım

Lastikleriniz hayırlı olsun. Bende sömestr tatilinde bf alacağım nasipse. Kumsalda deniz kenarı epeyce zorlayıcı olacak lassa yokohoma tercih etsem lastikten diyeceğim kendime laf söyletmeyeceğim en iyisi bf alıp lastik argümanından da kurtulmak :smiley:

Peki bu at lastikler karda kışta şehir içinde kar lastiği performansı gösterir mi ?
Buzlu yollarda at lastikler kar lastikleri kadar başarılı sayılmazlar. At lastikler genellikle asfalt ve basit arazi için kullanılan bir tür. Karda kar lastiği ilk tercih olmalı.

Lastikleriniz hayırlı olsun. Bende sömestr tatilinde bf alacağım nasipse. Kumsalda deniz kenarı epeyce zorlayıcı olacak lassa yokohoma tercih etsem lastikten diyeceğim kendime laf söyletmeyeceğim en iyisi bf alıp lastik argümanından da kurtulmak :smiley:

Buzlu yollarda at lastikler kar lastikleri kadar başarılı sayılmazlar. At lastikler genellikle asfalt ve basit arazi için kullanılan bir tür. Karda kar lastiği ilk tercih olmalı.
Kiş geldiğinde millet bi bdgoodrich at alma sevdası sarıyor hatta benide öyle o zaman buda çok doğru değil

önce bende yokohama alacaktım ölçü bulamadım o yüzden coopere yöneldim bf ile arasında bayağı bi fiyat farkı var bf den sonra gelen marka cooper diye tercih ettim.
kış lastiği olarak tabiki yanlız asfaltta gidilecekse alınmalı ama buzda hiçbiri fayda etmiyor çivili hariç

biraz test edebildim uzun yolda hiç ses yok gibi çok çok az bir ugultu var onuda ancak duymak için kulak kabartınca duyula biliyor karda 4x otomatik D ile gittim hiç patinaja düşmedi orman yollarında inişli çıkışlı hiç banamısın demedi gerçekten güzel lastiklermiş. gerçi kim hangi at lastiği alsa çok güzel diyor :smiley: ben diğer markaları deneme şansım olmadı onun için diğerleri ile kıyaslama yapamayacağım . ayrıca aracım daha bi diri oldu . yanağı büyütünce sanki biraz gezeliyor gibime geldi . IMG 2873 IMG 2875 IMG 2881 IMG 2882
IMG 2873
IMG 2875
IMG 2881
IMG 2882

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR