X-trail Için Offroad Modifiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cihangirx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,071
gövde monoblok zaten

get ile 1 inch yükseltme var internette yapılabilir

bu arada orjinal lastikler ölçüsü nedir 29inch lastik sığmakta ona uygun ölçü araştırılır lastik ilede kazanım sağlanır bu şekilde istekleriniz cevap bulmuş olur
orjinal ölçü 215/60/17 bazı arkadaşlar 235/70/16 29 inç taktırmış ama sürtüyormu bilemiyorum 29 inç sürtmezse ne kadar yükseltir acaba

Etiketler

215/60/17 lastik 27 inch civarı çıkmakta 2inch bir kazanım olur lastik ölçüsünde

matematiksel olarak 2 inch kazanım toplamda olduğu için sizin yerden yüksekliğinize 1 inch gibi etki etmesi gerekmekte

sizin sorunuzdan sonra yabancı forumlarda şöyle bir gezinti yapınca hiç gözüme direk lastik büyütmek ile yükseltme çarpmadı

takan arkadaşlardan performans sonucu öğrenmek mümkün 29 inch lastik ve 1 inch için get ile sorunsuz olacağı yazılıyor genelde ilk modifiye bu şekilde yapılıyor

ben ilk etapta lastik işini çözeyim sac canla beraber ayrı set olsun . bide ok 144 lastik diyorlar bunun ebedı nedir acaba uyarmı

215/60 /17 -- 235 /70/16 = bir sitede x-trail için şu ölçüler yazıyor jant eni 6.5 , jant çapı 16, jant ofset 45mm, somun ölçüsü 12mm 1.25 , somun yarıçapı 114.3mm, merkezi delik çapı 66.1 , altı bijon yazıyor. biryerdede 5x1 14.3 jant kullandığını yazıyor bu değerlere göre ne tavsiye edersiniz hem asfalt hem çamur için

A/T lastik tercih edin %70 yol %30 arazi için tasarlanmıştır ölçüleri vermiştim ona göre tercih edin 29inch bulduğum kadarıyla takılan en büyük lastik olarak buldum marka olarakta bf goodrich olur ilk tercihim olur olmadı cooper olur zaten ikinci tercihimde bu lastik olur amerikayı yeniden keşfe gerek yok

A/T lastik tercih ederseniz iki takım yapmanıza gerek yok yoldaki konforunuz azalmaz yol tutuşunuz çok düşmez agresif yol kullanımınız varsa farklı tabi

ok144 traktör olsa :D düşünülebir yada defender olsa cherokee xj veya cj olsa düşünülür lada niva olabilir

internette Lassa ok 144 yazın lastiğin görseline bir bakın bu işe çok acemide olsanız olmayacağını anlarsınız

belki çok arazide gezip 2 inch yükseltme yaparsanız M/T düşünülebilir bir lastik olur yoksa umut arkadaşımın dediği gibi dam üstünde saksağan vur beline kazmayı olur :D

günaydın sayenizde lastik jant konusunda sizden ve netten bayağı bir ders çalışmış oldum :smiley: ikici takım kışlık için olsun dedim zaten hali hazırda arcın üzerinde yazlık lastikler var .takım olarak çıkma bulabilirsem ne ala yoksa yeni arayışına gireceğim sac jant düşünüyorum jant 16 5x 114.3 lastikte dediğiniz gibi 235 / 70 / 16 bf goodrich bununda iki çeşiti var biri %50 %50 digeri % 70 %30 bu bayağı dişli ben diğerini tercih edeceğim çünki çok ağır ortama girmem ve tüm kış boyunca üzerinde kalır malum günlükte kullanıyorum yani araştırmaya devam :D

%70 %30 olanı tercih edin yaz kış kullanılan modelide var sıkıntı olmaz A/T yani allterrain olarak geçer bununda iki tipi var biri sadece full sezon yada full sezon + kış lastiği ki bu daha çok tercih edilen modeldir sizin tercihiniz full sezon + kış modeli olmalı bence ve %70 yol %30 arazi olan modeli

fakat orjinal sitesinde olan modelin satışını netten bulamadım ben alırken de sıkıntı vardı lastikçim çözmüştü sorunu orjinal linki veriyorum

All-Terrain T/A KO2 | BFGoodrich Tires

evet benim dediğimde bu madeldi ama başka yerde buna % 50 %50 diye yazıyordu bide bunun kalın dişlisi var mud terrain buna %70%30 diye yazıyordu diye hatırlıyorum neyse All-terrain bana uyacak bir model

mud train yani M/T %70 arazi %30 yol olarak geçer all Terrain yani A/T tam tersi olarak geçer fakat arada bir model daha var A/T olarak geçiyor oda ordan kafa karışıyor ki M/T modelinin çamur veya sert arazi olmayan yerlerde kullanım için tasarlanmış %50 %50 kullanımı olan

kısaca A/T iki kategoride var biri %50 olarak dizayn edilmiş model birde yaz kış kullanılabilen ayrıca kar lastiği olarakta geçen bir model var bu model %70 yol %30 arazi olarak dizayn edilmiş model onu bulmak lazım ki lastik satıcınız sizi daha detaylı aydınlatacaktır

Benimde amacım hafif yükseltmek belki 4 yada 5 cm at lastik ve bunlardan da önce tavana sepet düşünüyorum böyle gayet şık olanları görüyorum ama sunroof u kapatmayacak boyutlarda olması lazım pembe ile çizdigim bölgeler ile sınırlı. Lpg den kaynaklı disarida olan yedek lastiği koymak yada araziye giderken odun koymak amaçlı kullanilabilir. Ekstradan led far takviyeside hoş olabilir bu sepetlerle şimdilik aklımdakiler bunlar 2003 model xtrailim için 24567dc60363134934ce0e58d8951a52

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri