X-trail Anahtar Kodlama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,026

atam

Yeni Üye
Başka bir sitede buldum benim işime yaradı sizinde yarar sanırım
Servis 100 tl artı kdv istiyor bu iş için
Tüm kapıların kilitli olmadığından emin olun. Ve kumandanız verimli bir durumda olsun.(Pilleri ve iç temizliği gibi.)
1- 10 saniye içinde kontak anahtarını 6 kez "ON"ve "OFF" pozisyonuna getirin.motor ışıkları yanacak
2- Kapalı konumda anahtar kontak üzerinde kalacak şekilde bırakın.(kumandayı anahtardan cıkarınca rahat oluyor)
3- 2 saniye sonra dörtlü flaşörler iki kez yanarak program giriş modunu size bildirecektir.
4-işte bu duruma geldiğinizde yaklaşık 2-3 saniye sonra siyah kumanda tuşuna (açma tuşuna) basın ve basılı tutun.
5- Bu tuşa basılı dururken kırmızı tuşa (kilitleme tuşu) 3 kez yaklaşık yarım saniye aralıklarla basın bırakın.
6- Açma tuşunu (siyah tuş) bırakın.
7- Dörtlü flaşörler bir kez yanarak başarılı bir programlama yaptığınızı size bildirecektir.yanmadımı bir daha deneyin
8- Eğer birden fazla kumandanız varsa (en çok 4) 4. maddeden 7. maddeye kadar olan bölümleri tekrar edin.
9- Anahtarı "ON" pozisyonuna getirin ve dörtlü flaşörlerin 2 kez yanıp sönmesini görün.
10- Anahtarı kontaktan çıkararak kumandanız ya da kumandalarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. ( 7. maddedeki bir kez flaşörlerin yanmasına dikkat edin, eğer yandıysa kumandanız araçtaki NATS güvenlik sistemi ile anlaşmış demektir ve kesinlikle kumandanız çalışır, eğer herşeyi denemenize rağmen 7. maddedeki gibi flaşörler bir kez yanmadıysa kumandanızda başka bir arız olabilir.)

Not: Program modu; kontak açıldığında, 4kumanda da tanımlandığına, 120 saniye boyunca bir sinyal algılanmadığında sona erer

Etiketler

Ynt: X-trail Anahtar Kodlama

Çok teşekkürler. Anahtarımın teki çalışmıyordu bu talimatlar çok işime yaradı. Şimdi ikisi de çalışıyor.

Ynt: X-trail Anahtar Kodlama

Pil değiştirirken yada uzun süre yedek anahtarı kullanmayınca sistem anahtarı unutabiliyor.

Bu bilgi benim için süper oldu çok işime yaradı anahtarı tamire gönderecektim neredeyse oysa ki anahtarım sağlammış.

Ancak kaç tane anahtarınız varsa programlama modunda iken hepsini yeniden yapın yoksa son kodladığınızı tanıyor bu sefer.

2 sinide yeniden kodladım hiç sorun yok. Bilgi için tekrar teşekkürler.

merhaba, banada yardımcı olurmusunuz

2000 model nissan terrano aracım var araca motor şanzıman pompa enjektör ve elektirik tesisatını komple yeni yaptırdım araç marş basıyor ama pompa elektriği kesiyor makinaya baglattım NATS ARZASI immobilezer veriyor anahtarları kontrol ettirdim sorun anahtarda değilmiş genede pilini felan değiştim aracı çalıştıramıyorum ve nasıl bir araçsa yapacak usta yok kime gitsem ben bu araçtan anlamıyorum veya makinası yok gibi cevaplar aldım türkiyenin herhangi bir yerinde bu arzayı yapacak usta var ise lütfen yardımcı olun bi tel no veya adres paylaşın yaptırayım. o kadar bezdirdiki aracı yakacak durumdayım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri