Www.kampingturkiye.com İnternet Sitesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gokayvaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,072
Ynt: Www.kampingturkiye.com İnternet Sitesi

SRDRGV, güzel ve olumlu düşünceleriniz için teşekkürler. olumlu geri dönüşler işi takip etmede olumlu enerji olarak geri dönüyor. kamp yerleri konusuna gelince aynı sıkıntıyı ben de yaşadığım için işin ucundan tutmuş bulundum. birlikte daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum. mesela gps kordinatlarını ekleme fikri buradan çıktı ve o eksiğimizi bu sayede tamamlayacağız.

listeniz için ayrıca teşekkür ederim. mutlaka işime yarayacaktır. listeye baktığımda bayağı genişçe bir liste olduğunu gördüm. bu işe başlamadan önce nette bu kadar geniş olmasa da buna benzer listeler vardı fakat bunların birazı kapanmış tesisler, birazının iletişim bilgileri yanlış, telefonlar çalışmıyor vs. biraz sıkıntılıydı yani. bu gönderdiğiniz listedekiler faal tesislere mi ait yoksa karışık ne gelirse bahtımıza mı ?

Etiketler

Maalesef hangilerinin faaliyette olduğuna , iletişim bilgilerinin güncel olup olmadığına dair elimde kesin bir bilgi yok. Zaman içinde topladığım bilgilerin bir araya getirilmesiyle oluşturduğum bir kamp isim listesi ve biraz google earth çalışmasıyla düzenlediğim gps koordinatları bilgisi.

Bu konuda daha bir hayli çalışmanız gerektiği anlaşılıyor fakat forumdaki arkadaşlarında zaman içinde ellerindeki bilgiler çerçevesinde size bu çalışmalarınızda yardımcı olacağını düşünüyorum.

Sonuçta hepimizin işine yarayacak bir çalışma içindesiniz. Size yardımcı olmak boynumuzun borcu. Bende zaman içinde sizin mevcut listede olmayan kamping olursa bunların bilgilerini ve varsa fotograflarını göndererek yardımcı olmaya calısacagım. Benzer bilgileri arkadaşlarda gönderecektir umarım.

Kolaylıklar diliyorum.

Merhabalar, sizin çalışmanıza katkısı olması dileğiyle 2 kamp yeri paylaşmak istiyorum;
1- Fethiye Ölüdeniz Denizatı kamping: Lagünün kıyısında, oldukça turistik bir kamp alanı. Şimdilerde sabit çekme karavan ve bungalov kiralayarak daha çok motel tarzında çalışmasına rağmen, küçük de olsa bir kamp alanı var, çadır da kurulabiliyor.
2-Akyaka orman kampı: oldukça geniş bir konaklama alanı mevcut. Gökova'nın kıyısında çam ormanı içinde nefis bir yer.
Çalışmanızda kolaylıklar dilerim :smiley:

SRDRGV' Alıntı:
Maalesef hangilerinin faaliyette olduğuna , iletişim bilgilerinin güncel olup olmadığına dair elimde kesin bir bilgi yok. Zaman içinde topladığım bilgilerin bir araya getirilmesiyle oluşturduğum bir kamp isim listesi ve biraz google earth çalışmasıyla düzenlediğim gps koordinatları bilgisi.

Bu konuda daha bir hayli çalışmanız gerektiği anlaşılıyor fakat forumdaki arkadaşlarında zaman içinde ellerindeki bilgiler çerçevesinde size bu çalışmalarınızda yardımcı olacağını düşünüyorum.

Sonuçta hepimizin işine yarayacak bir çalışma içindesiniz. Size yardımcı olmak boynumuzun borcu. Bende zaman içinde sizin mevcut listede olmayan kamping olursa bunların bilgilerini ve varsa fotograflarını göndererek yardımcı olmaya calısacagım. Benzer bilgileri arkadaşlarda gönderecektir umarım.

Kolaylıklar diliyorum.

evet sizin listeniz üzerinde biraz çalışmaya ihtiyaç var fakat genel olarak çok işime yarayacağından eminim. tekrar sağolun. fotoğraf konusunda ben olabildiğince geniş kaynaktan bulmaya çalışıyorum. varsa kendi sitelerinden, tripadvisor'dan, google haritalardan, foursquare'dan bulabildiğim kullanılmaya müsait fotoğrafları harmanlayarak ekliyorum. bunun yanında sizin de fotoğraflarınız ve özellikle videolar varsa onları youtube kanalımıza yükleriz. görüntülü olması tesisin daha iyi tanınması açısından da hoş olur.

drares' Alıntı:
Merhabalar, sizin çalışmanıza katkısı olması dileğiyle 2 kamp yeri paylaşmak istiyorum;
1- Fethiye Ölüdeniz Denizatı kamping: Lagünün kıyısında, oldukça turistik bir kamp alanı. Şimdilerde sabit çekme karavan ve bungalov kiralayarak daha çok motel tarzında çalışmasına rağmen, küçük de olsa bir kamp alanı var, çadır da kurulabiliyor.
2-Akyaka orman kampı: oldukça geniş bir konaklama alanı mevcut. Gökova'nın kıyısında çam ormanı içinde nefis bir yer.
Çalışmanızda kolaylıklar dilerim :smiley:

siz de sağolun. kamp alanlarının notunu aldım. bi aksilik olmazsa yarın akşam sitede olur :smiley:

merhaba
cok hos bir calısma olmus.ellerinize saglık.siteye biraz baktım.ilk gozume carpan izmir yamanlar karagol eksikligiydi.yerlerin detaylı fotolarının olmasıda cok iyi olmuş.
ruzgar kolayınıza olsun.

Karavan kiralama sitesinden bir kaç sene önce toparladığım kamp gps değerleri belki yaralı olur. Belki yenileleme olmuştur, son durumu bilmiyorum.
( http://www.letsgocamper.com/index_tr.asp )

GPS değerlerini bu formatta yazarsanız çok daha iyi olur ;

Adrasan JUNGLE BELLS 36.29300 , 30.46385
Alanya PERLE 36.46038 , 32.12223
Ankara Ulasan 39°45'20.11 , 32°48'13.82
Antalya KIRMIZIGUL 36.86668 , 30.72285
Antalya Denizer 36.83254 , 30.59675
Ayvalık ADA 39.33289 , 26.62214
Behramkale NIL 39.53567 , 26.54887
Bergama CARAVAN 39.09928 , 27.15579
Bergama Berksoy 39.10064 , 27.15986
Bodrum Zetaş 37.03174 , 27.39862
Bozburun BUENA VISTA 36.69103 , 28.03898
Burhaniye ALTIN 39.50986 , 26.93542
Çanakkale KUM 40.15897 , 26.24781
Çıralı Engin 36° 25.280' , 30° 28.965'
Çorum Başkent http://www.baskenthattusa.com/
Dalyan Dalyan 36.82827 , 28.63728
Datça ILICA 36.72179 , 27.68626
Datça AKTUR 36.75764 , 27.89281
Datça Inbuku 36.79769 , 28.07633
Demre ANDRIAKE 36.22450 , 29.94597
Erdek GOKTUR 40.39989 , 27.83409
Foça SAZLICA 38.73509 , 26.77986
Gökova Akbuk 37.02775 , 28.09893
Göreme Nirvana 38.643104° , 34.833210°
Göreme Panorama http://www.goremepanoramacamping.com
Göreme Dilek 38 38 40.00 , 34 50 0.00
Izmir HIPOCAMP 38.05544 , 27.04185
Kaş KAS 36.19944 , 29.63245
Kaş OLYMPOS 36.20781 , 29.61781
Kumluca Havasu 36.29149 , 30.37388
Kuşadası ONDER 37.86810 , 27.26441
Kuşadası Yat 37.86810 , 27.26428
Manavgat NOSTALGIE 36.70704 , 31.57250
Manavgat Osay 36.70948 , 31.56861
Manavgat Gökçesu 37° 10.714' , 31° 11.084'
Marmaris BONCUK 36.97571 , 28.21769
Marmaris Evcan 36.79001 , 28.12967
Marmaris Deniz 36.72636 , 28.13033
Marmaris Hisar 36.78864 , 28.12904
Mersin Akçakıl 36°17'50.08 , 33°50'48.88
Mersin Davut 36° 29.328' ,34° 10.840'
Ölüdeniz SUGAR 36.55309 , 29.11606
Pamucak DERELI 37.9406 , 27.27701
Pamucak Pamucak 37.94840 , 27.28534
Pamukkale Ceylanpınarı 37°56'1.58 , 29° 6'17.21
Silivri Semizkum 41.072463 , 28.160985
Sinop Martı 42.031956° , 35.057128°
Sorgun Boğaz 36.74712 , 31.47184

katkılarınız benim için çok değerli. çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diyen herkese teşekkür ederim.

bu gps konusunda fikrinizi almak istiyorum. gps koordinatlarının iki türlü gösterimi var. örneğin,
1) 40°58'25.5"N 29°05'36.7"E
2) 40.973742, 29.093540

bu iki koordinat da aynı noktayı belirtiyor. genel kullanıma uygun ve kullanışlı olması açısından hangi şekliyle ekleyeyim?

İki şekliyle de yükleyebilirseniz daha iyi olur. Bazı navigasyonlar derece-dakika-saniye sistemi ile çalışırken bazıları ise ondalık sisteme göre çalışıyor. Çevirme konusunda sıkıntı yaşarsanız excel'de dönüşüm tablosu hazırlayıp gönderebilirim.

Benim tercihim her zaman 40.973742, 29.093540,
Çünkü yazması kolay.
Navigasyon cihazlarının hepsinde araçlar menüsünden koordinat formatını değiştirme vardır diye düşünüyorum. Yine google earth te formatı değiştirmek mümkün. Google map hepsini kabul ediyor.

Karavancılıktaki bu boşluğu dolduruğunuz için teşekkürler. Böyle başlar zamanla geliştikçe süper olur. İlerde yorumlar puanlar siteyi tadlandırır.

Sn. @gökayvaz,

* Daha sonra dünyaya açılacağını söylediğiniz sayfanız, "kampingtürkiye" olarak Google aramasında malesef çıkmıyor ! İleriki sayfalarda belki (?) gösteriliyor olmasının ise bilirsiniz, hiçbir anlamı yok. :-\
TDK, "Camping" kelimesinin sadece Türkçe okunuşunu alarak türkçeleştirmiş olmalı. (?) Sizin amacınız için ise, web adresinde "Camping" ve "Turkey" kelimelerinin seçilmesi daha yerinde ve fonksiyonel. Sayfanızı arayan türklerin ise bu iki kelimeyi İngilizce yazmaları sorun olmamalı ? Ya da böyle ikinci bir adres türkcesine yönlendirilebileceği gibi, Google'a etiket kaydı da düşünülebilir.

* Sayfanızın ingilizce versiyonun olmaması yaşadığımız zamana ters düşüyor ve böylelikle herkeze ulaşmasını sonuçta olanaksız kılıyor ! :-\
Amacınız biz bize kalmaksa tabi bilmem. ;) :smiley:

* Sayfanıza yüklenen noktaların beraberce bir haritada görünmesi aşağıda okuyacağınız iki açıdan fonksiyonel. GoogleMap bu amaçlar için tam uygulanabilir kolaylıkta. Ama söylemek istediğim sizin uygulamınızdan ziyade (en başda ekstra bir harita olarak) @Akdeniz45'in aşağıdaki sayfası şeklinde.

http://goo.gl/CyfRZb

Böylelikle a) her noktanın doğrudan görülmesi yanında (yabancılar için hangi bölgede arama yapılacağı sorun olabilir), b) bu haritadan indirilebilecek GPS verileri ile navigasyon karakterine sahip aletlerin, bütün gerekli bilgiler ile, bir çırpıda offline kullanımının da yolu açılmış olur.
Uygulamada haritadaki her yer için @Akdeniz45'in sayfasında noktaları tıkladığınızda çıkan açıklamalar yerine yine ingilizce baz alınarak oluşturulmuş kısaltmalarla, daha sonra navigatör displayinde yada akıllı telefon ve tabletlerde offline olarak bütün sayfanızın toplam bilgileri beraberce görülür ve kullanıma sunulmuş olur.
( W=su, E=elektrik v.s.)

Böyle bir sayfadan *.kml verilerini indirip converte etmekte zorluk çekenler için kolaylık olsun diye , bu verilerin bilhassa TomTom, Garmin gibi navigasyon aletlerinin kullandığı veri formatlarında indirmek için,

http://www.poiplaza.com adresinden faydalanılabilir.

Bu sayfanın uygun bölümüne periyodik olarak *.kml formatında yüklediğiniz verilerle, herkes kendi akıllı telefon, tablet yada navigatörüne hazır çevrilmiş hali ile 21 çeşit formatdan kendine uyanını hemen buradan indirebilir.
Bu yerin tam adresini sayfanızda vermeniz yeterli.
Örn.
http://poiplaza.com/index.php?p=sdb&d=3164&lstpg=ds&lsts=_LSTS_

Üstelik bu sayfanın üst kısımlarındaki web adresindende, yabancıların da sayfanıza benzer çalışmaları olduğu görülüyor.
İngilizce versiyonun hemen gündeme gelmemesi durumunda, en azından kısaltmaların İngilizce anlamları ile indirilecek web sayfasının adresine dikkati çekmek yararlı olmalı ?

Yukarıdaki yazıyı niye bu şekilde kaleme aldığımı merak ediyorsanız, Sokrates'in alttaki sözünü okuyabilirsiniz. ;)

Çabalarınızda başarılar dileğimle. :smiley:

EvliyaCelebi2, olumlu eleştiriler bize moral, motivasyon aşılarken eksiklerimizi söyleyen eleştiriler de gelişimizi sağlıyor. o yüzden olumlu eleştiriler kadar olumsuz eleştiriler de önemli. neden öyle yazdığınız konusunda hiç alınmadım aksine memnun oldum. bunu baştan belirteyim.

şimdi eleştirilerinize cevap vermeye çalışayım.

1) "kampingtürkiye" google aramasında çıkmıyor demişsiniz. burada sanırım bi yerlerde hata var. bende söylediğiniz gibi bi sorun görünmüyor. diğer üyeler de kendilerinde nasıl olduğuna dair bize bilgi verirse iyi olur. benim gördüğüm durum şu şekilde;
"kampingtürkiye" sonuçlarında en başta çıkıyoruz. hatta bunu mu demek istediniz "kamping türkiye" uyarısı da veriyor.
"kamping türkiye" sonuçlarında da en başta çıkıyoruz.
"camping türkiye" sonuçlarında ise ilk sayfada çıkıyoruz. hatta www.campingturkiye.com alan adı da zaten bizim.
"campingturkey" aramasında ise bu alan adını Yat Camping kullandığı için ona şimdilik bi şey yapma imkanımız yok. fakat ilerleyen zamanda bu aramada bile ilk sayfada çıkacağımızı düşünüyorum.

2) camping, kamping konusuna gelirsek sitenin kuruluş amacı öncelikle ülkemizdeki kampçılık faaliyetlerini (karavancılık,motorculuk, çadır kampçılı vs.) her anlamda geliştirmek. önceliğimiz türkiye, çünkü özellikle avrupada ve dünyanın diğer ülkelerinde kampçılıkla ilgili zaten bu işi yapan önemli siteler var. somut örnek vermek gerekirse eurocampings sayfasında 32 ülke 9904 kamp alanının bilgisi veriliyor avrupa ölçeğinde bu adamlarla rekabet etmem çok zor. fakat onların eksik kaldığı nokta şu ki 9904 tesisten sadece 42'si türkiyeye ait ve tesisler hakkında verdikleri bilgi çok kısıtlı. oysa ki ülkemizdeki kamp alanı sayısı bundan çok daha fazla. işte biz burda devreye giriyoruz. türkiye'de kamp alanları anlamında gerek tesis sayısı gerekse tesislere ait bilgiler anlamında en büyük ve detaylı site olmayı hedefliyoruz. bu durumda türkiye'de herhangi bir kampçılık faaliyeti yapmak isteyenler o siteleri değil bizi tercih edecekler. bu site dili konusunda iki durum oluşturacak.

a) yerli kampçılar; türkiye için en geniş detaylara bizden ulaşabildiği için bizi tercih edecek ve alan adında veya sitenin dilinde hiç bir problem yaşamayacaklar.

b) yabancı kampçılar; google'da türkiye ve camping diye arama yaptığında yine bizimle karşılaşacaklar. site türkçe olmamasına rağmen sitenin içeriği daha çok görsel olduğu için siteyi anlamada çok büyük sorunlar yaşamayacaklardır. tesisin fotoğraflarına bakacaklar, beğenirlerse google haritası ve gps verilerinden ayrıca tesisin iletişim numaralarından tesislere kolayca ulaşabilecekler. bu işleyişin çok sıkıntı doğuracağını düşünmüyorum.

fakat daha uyumlu çalışması için yine de dil desteği alınabilir. zaten http://www.kampingturkiye.com/en/index.htm adresinden girerseniz görürsünüz. sitede ingilizce dili zaten var aslında ama eksik olduğu için şu an gizli.

camping ve turkey kelimelerine gelirsek de yabancı misafirlerimiz de bi zahmet gezmeye geldikleri ülkenin yazılışı nasıldır, camping kelimesinin bu dilde karşılığı nedir bilsinler. çünkü bu sitenin öncelikli amacı Türkiye'deki kampçılığı geliştirmek. o yüzden site adını Kamping Türkiye olarak aldık ve değiştirmeyi de düşünmüyoruz.

3) Bütün kamp alanlarının tek harita üzerinde gösterilmesi fikri mantıklı açıklamanız da gayet detaylı ve güzel. bayağı emek vermişsiniz teşekkür ederim. gün içerisinde pek vaktim olmadığı için akşamleyin üzerinde biraz çalışacağım, verdiğiniz örnekleri inceleyeceğim. eğer bu şekilde olması uygulamada ve teknik anlamda bi sorun çıkarmazsa o şekilde bi uygulamaya da geçebiliriz.

sorularınıza olabildiğince cevap vermeye çalıştım. olayı önemseyip katkı yapma çabalarınız için tekrar teşekkür ederim.

Kampintrkiye

Kampintrkiye2

Kampingtrkiye3

Cevabınızdan sonra yazımın ilk cümlesini eksik, dolayısı ile yanlış kurduğumu fark ettim. :-\ Pardon !
Doğrusu " Camping Turkey" aranınca "kampingtürkiye" çıkmıyor şeklinde olacaktı !
(Daha evvelden adresinize girildiğinden, tarayıcınızın belleğinin yazdığınızı değiştirmesi durumda, başka tarayıcı yukarıdaki sonucu veriyor, yani bulamıyor)
Herneyse siz durumu ve bakışınızı zaten açıklamışsınız.

Kısaltmalar yerine "poi"lere bütün bilgileri yüklemek mümkün olsada, bazı türkçe harf karakterlerinin aynen konverte edilememesi ve navigatör displayinde tamamının yer bulamaması söz konusu olabilir.

Not
Akıllı telefon ve tabletlerin offline kullanımında, GPS destekli " Locus" appleti, GoogleMap' den POİleri *.kml verisi olarak yüklerken bütün açıklamaları değiştirmeden üstleniyor. (Appletin bir @Gezenbilir üyesi tarafından çevrilmiş, türkçe versiyonu da var. Tracking ve koordinatlı resim kaydı ile birçok yan fonksiyonu da olan applete ücretsiz OSM haritaları yüklenebiliyor.Kampçılar için ideal olmalı !)

Merhaba,
Datça Ilıca kampinge ait bilgiler verilirken harita bilgisi Kumluca da bir başka kamping alanını gösteriyor.Güzel bir çalışma elinize sağlık.

Sent from my iPad using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.