Wv Lt 35 Volt Karavan Yapımına Başlıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geomatrici Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,344
tavanda görünen boru profilleri isterseniz sökmeden devam edebilirsiniz. aracın iç yüksekliğinden bu haliyle şikayetçi olacak kadar uzun boylu değilseniz o hazır boru profiller hizasınca yalıtımı tamamlayıp, tavan kaplamalarını ve mobilyaları tavandaki boru profillere tutturabilirsiniz. hem tavandaki muhtemel dışbükeylikten de kurtulmuş olursunuz. şimdiden kolay gelsin.

Etiketler
Haklısınız bende aynen öyle düşünüyordum bir arkadaşım var sök at dedi yalnız vidalı değil kaynaklanmış çok ta sağlam ben temizleyip antipas , astar sonra boya yapmayı düşünüyorum dolapları da sağlam şekilde montaj yapmış olurum boy sorunum yok170cm
tavanda görünen boru profilleri isterseniz sökmeden devam edebilirsiniz. aracın iç yüksekliğinden bu haliyle şikayetçi olacak kadar uzun boylu değilseniz o hazır boru profiller hizasınca yalıtımı tamamlayıp, tavan kaplamalarını ve mobilyaları tavandaki boru profillere tutturabilirsiniz. hem tavandaki muhtemel dışbükeylikten de kurtulmuş olursunuz. şimdiden kolay gelsin.

Trafik sigortası yaptırdığınız sigorta şirketinin karavan sigortası da yapıp yapmadığını sorun.Çünkü karavana çevirdikten sonra mevcut trafik sigortasını o firma iptal edecek ve size karavan sigortası yapıp farkını tahsil edecek.Yani araç satış görmeden başka bir sigorta şirketine karavan sigortası yaptıramayacaksınız.

Trafik sigortası yaptırdığınız sigorta şirketinin karavan sigortası da yapıp yapmadığını sorun.Çünkü karavana çevirdikten sonra mevcut trafik sigortasını o firma iptal edecek ve size karavan sigortası yapıp farkını tahsil edecek.Yani araç satış görmeden başka bir sigorta şirketine karavan sigortası yaptıramayacaksınız.
Teşekkür ederim bugün yaptım 1350 liraya çıktı karavan da yapıyorlar özel amaçlı diye 3500 lira dedi onun içinde

Bugün tavanda kalan son parçaları da çıkardım sökme işi iyi gitti kazasız belasız atlattık 4 kişiye uygun banyo WC olan bir karavan projesi çizmek kaldı. Yarın tabandaki büyük delikleri kaynatarak kapattırıp küçük olanlara dayson silikon yapacam su-elektrik tesisatı için fikir jimnastiki yapacaz buggün usta yedek lastik yerine su deposu fikri verdi bu kez lastik sorun olacak temiz su deposu muhtemelen araç içinde olacak gibi temiz su deposunu sahibinden de karavan eşyaları satan bir arkadaş var ondan mı alsam diyorum biraz pahalı ama ne dersiniz? Birde içerisinde kullanacağım kumaş hangi tür olsa iyi olur?

90156F6C 6B0C 43D9 929C 334DA1E2E4A0

E003205D 4949 4629 A4C8 00EB2E5F99C4

Yakıt deposu yapan yerler aracın altındaki boşluklara uygun galvenizden depolar yapıyorlar.Hatta şemsiye altına koyulan bidonları kullanan bile var:smiley:.Yatağın altına koyacağınız temizsu deposu için inşaat malzemeleri satan yerlerde 100 lt lik depolar oluyor,yoksa bile getirtiyorlar.Fiyatı karavan malzemesi satan yerlere göre yarı yarıya uygun.

Aracınızdaki koltuk sayısı karavan olmadan önce 1+3 veya daha fazlaysa (sizinki öyle) orjinal koltuklarını kullanmak şartıyla 4 kişilik yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim. tabandaki delikleri kaynak yaptıracağım sonra zımpara ile temizleyip antipas ve boya yapmayı düşünüyorum sonrasında bu tavsiyeyi dikkate alacağım tabana laminant altı düzgün olsun diye tahta çıtalar arası taş yünü, çıtalar üzerine komple Mdf kaplayacaktım sorum şu bu dediğiniz ürün buna yakın bir ısı yalıtımı sağlar mı kullandınızsa sertlik durumu nasıl acaba

Boya işlemi yaptıktan sonra dediğim malzemeyi saç kurutması tarzı aletle az ısı göstererek taban zemin şekline kolayca geliyor ve yapışıyor. ondan sonra tahta çıtalar arası taş yünü uygulamasıda güzel olur.

stepne için off road tarzı arka kapıların üzerine yapılacak kilitli bir aparat ile stepne rahatça ve havalı :smiley: bir şekilde taşınır diye düşünüyorum. Ancak kilit ve güneşten muhafaza şart.

güzel iş çıkıyor daha çok fotoğraf görmek isteriz sizden hocam birde değişim olan yerlerde ne varsa fiyatlarıda yazabilirmisiniz durumlar düzelince bende sizin aranıza katılacağım inşallah nasip olursa maliyetler biraz korkutuyor ama olsun :smiley: kolay gelsin rast gele

Bugün çok yoruldum kaporta Ustam tabandaki kaynakları bitirdi küçük vida delikleriniz dayson silikonla kapattık aracın rengi kirli Beyaz boyanacak yerler için anti pas ve kirli beyaz boya aldım bir kutuda kilerle fırçayla yaparım diye düşünmüştüm ama o boya ustası sağ olsun boya tabancasını ödünç verdi yarın boyama işini ayrılacağımı tavandaki paslanan demiri Zımpara ile güzelce temizledim altta kalacak ama içime sinsin istiyorum kavak kontra 8 ml 100tl marin olan 230 galvanizli saç 100x200 245tl imiş dayson silikonları 20 şer lira dediler bir kutu boya ve tiner için 200 lira isteyen ustayla epey bir kavgadan sonra 130 tl ye anlaştık birde arabanın yağları falan bakıldı değişti. Yarın boya işini bitirip su deposu sorununa çözüm sürecine başlıyorum kısmetse

97FA24B9 E989 4CF1 B2C3 8397439FF549

198BF5BC E016 4908 A4D7 12599F1D57CD

AE268411 C731 4E49 B555 F05C0C4DB49C

Bir de şu planı hakkında özellikle bu işi bilen üstatlardan yorumlar bekliyorum banyo ve WC orada olması su ve elektrik tesisatı için kolaylık sağlıyor

Image

Karne heyacanı sonrası maskeleyip boyadım artık görünmeyecek ama içimiz rahat olsun pasla işimiz kalmadı. Bir kutu yetmedi bu arada bir kutu daha aldım

4836471A 4CB4 49BF 84C9 2FD38F2346B9

güzel iş çıkıyor daha çok fotoğraf görmek isteriz sizden hocam birde değişim olan yerlerde ne varsa fiyatlarıda yazabilirmisiniz durumlar düzelince bende sizin aranıza katılacağım inşallah nasip olursa maliyetler biraz korkutuyor ama olsun :smiley: kolay gelsin rast gele
Teşekkür ederim Aşamaları fotoğraflandıracagım tabiki ne demek inanın herşey çok pahalanmış hırdavatçıya girmeye korkuyorum nerdeyse tez zamanda sizi de aramızda görmek isteriz ben kredi çekip devam ediyorum gözümü kararttım bugün çalışmayacaktım ama duramıyorum kabloları çektim boru döşedim çünkü marin kablo az kullanacağım eğer ilerde bir sorun olursa değiştirmek kolay olsun birde sıcak soğuk suyu yarılarım sayılır yarın temiz pis su depolarını sipariş edeceğim bir de zihni sinir bir projem olacak havalandırma için

833CF2C3 39C1 46D0 B526 09869EE9C4C7

Teşekkür ederim Aşamaları fotoğraflandıracagım tabiki ne demek inanın herşey çok pahalanmış hırdavatçıya girmeye korkuyorum nerdeyse tez zamanda sizi de aramızda görmek isteriz ben kredi çekip devam ediyorum gözümü kararttım bugün çalışmayacaktım ama duramıyorum kabloları çektim boru döşedim çünkü marin kablo az kullanacağım eğer ilerde bir sorun olursa değiştirmek kolay olsun birde sıcak soğuk suyu yarılarım sayılır yarın temiz pis su depolarını sipariş edeceğim bir de zihni sinir bir projem olacak havalandırma için

Ekli dosyayı görüntüle 510671

Çok güzel gidiyorsunuz, marin kablo farklımı bilmiyorum ama bence sade bakır kablo kullanmayın, akü hattından beslenen bakır kablo her ekte oksit yapar oto parçacılarında bulunan kalay kaplamalı kablo kullanın. Havalandırma projenizi merakla bekliyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR